Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy taka marynarka jak w linku ( http://vistula.pl/marynarki/marynarka,id-66130) nadaję się jako letnio - wiosenna "Odd-jacket"?. Mam już ją w domu i materiał nie ma takiej typowej widocznej struktury jak przy typowej "Odd-jacket", bliżej jej do gładkiej marynarki. (zdjęcia w realu wrzucę później). Chciałbym jej używać do chino oraz szarych matowych spodni w kant. Skład wełna / bawełna 50/50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczna struktura to nie jest domena "odd-jacket", a jedynie droga do obniżenia formalności. W marynarce Vistuli formalność obniżają nakładane kieszenie i niestety koszmarne łaty na łokciach. Ciężko o niej powiedzieć jako "sierota od garnituru", więc jeśli Ci się podoba, to spełni swoją funkcję.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Lepiej kupić granatową marynarkę nieformalną (nakładane kieszenie, materiał z fakturą itp.) i do niej szare spodnie. Akurat szare spodnie mogą być wzięte od garnituru.

 

Chyba, że sam granatowy garnitur będzie nieformalny, ale przyjmuję założenie, że będzie to garnitur z granatowej gładkiej wełny, może nawet z lekkim połyskiem. W takim wypadku odłączona marynarka będzie źle wyglądała bez spodni od kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest o parę dobrych poziomów trudniejsza do zaprojektowania niż zwykła (rozstaw guzików, projekt linii brzegowej, kształt, klapy, dopasowanie do reszty itp itd.) tyle samo jest wybitnych przykładów uszycia takiej kamizelki jak i wręcz śmiesznych.

Pod względem formalności nie ma dużej różnicy, jest ciekawsza znacznie, jak się czujesz na siłach to bym próbował.

Nie wiem czy dwurzedowa kamizelka o do tego pow nie skupi na sobie 95% uwagi - ja bym szedł w stronę jednobarwnej dwurzedowej lub pow jednorzedowej

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono.

Przeszukując ostatnio internet natrafiłem na zdjęcie (załącznik). W oko wpadła mi wyjątkowo koszula. Klasyczna i prosta.

I tu moje pytanie, czy ktoś się spotkał z taką koszulą? Sklep stacjonarny, portal internetowy ? Wszędzie gdzie szukam trafiam na kratkę z "grubej kreski", albo dwukolorowe :|  najchętniej znalazł bym z mankietem pod spinkę, ale guzik też biorę pod uwagę. (zostawię to na głowie krawca :-P ) za wszelką pomoc z góry Wszystkim dziękuję.

Pozdrawiam Michał 

post-7078-0-79251900-1434119851_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ;)

 

Własnie odebrałem od kuriera garnitur z Vistuli (pierwszy 'poważny' ;)), niestety nie jest dobrze. Wziąłem rozmiar 170/104/90 w kroju slim, który teoretycznie idealnie łapie mój rozmiar (z wyjątkiem wzrostu, ale długość jest akurat ok). Spodnie w pasie mają troszkę luzu, ale dobrze leżą na udach. Niestety problem jest z marynarką - jest zdecydowanie za szeroka w ramionach, w klatce również powinno być wężej. Spodziewałem się też mocniejszego taliowania. Oczywiście pójdzie do zwrotu, ale co poradzicie? Garnitury z Vistuli z marynarką rozmiar mniejszą będe mieć za małe spodnie. Będę wdzięczny za polecenie sklepu gdzie będzie cień szansy na dostanie garnituru w budżecie 500-800 zł, najlepiej z możliwością 'zdekompletowania' rozmiaru. Docelowo również w kroju mocno slim - większy rozmiar spodni potrzebny jest przez większe uda, a nie duży brzuch.  Daję sobie spokój z zamawianiem przez internet, widzę że czeka mnie nieco poważniejsza przeprawa, ale chciałbym się nieco przygotować do włóczęgi po sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji sporych przecen na kurtki Barboura na Zalando, postanowiłem sobie jedną sprawić. Jaki rozmiar będzie najlepszy na wymiary: wzrost 182, w klatce piersiowej w zależności od producenta noszę 50 -52. Z opisu na stronie Barboura wynika, że M odpowiada 48 - 50, a L 52-54. Jak to zazwyczaj bywa jestem po środku i jedna może być przyciasna, a druga za duża.

Czy osoby, które korzystały z tej marki mogłyby coś podpowiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.