Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy się mnie pytał czy na wiosnę/lato nadaje się marynarka ze składem: 80% Bawełna, 20% Poliakryl

http://sklep.prochnik.pl/marynarki/2571-marynarka-como-28.html

tzn. czy się nie ugotuje.

Drugą kwestią jest cena...

 

Sam noszę z lnu, moheru ale takiej kombinacji nie przerabiałem... tzn. raczej bym unikał. Ale weź tu powiedz napalonemu na zakup...

Stąd pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 999 zł w ogóle nie kupiłbym marynarki ze sztuczną domieszką. Za taką cenę można spokojnie mieć marynarkę z naturalnej tkaniny. Poliakryl może się przede wszystkim mechacić.

 

Bawełna najczęściej jest tkaniną o ciasnym splocie (marynarka pewnie ma podszewkę), więc na mój gust ruch powietrza "przez marynarkę" nie będzie miał tutaj miejsca.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1000zł :shock: ?? Próchnik to są jednak mistrzowie i jeszcze zhańbić tak piękne rejony COMO   :)

 

20% to duża domieszka tworzywa sztucznego i w mojej opinii będzie odczuwalna w ciepłe dni. 

 

EDIT: rozumiem, że windowpane jest trudny do spasowania przy krojeniu marynarki, ale przednie kieszenie, a przede wszystkim tylni szew gubią mocno geometrię wzoru. Nie wygląda to dobrze.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję dobrze leżącego na mnie garnituru, problemem jednak jest moja sylwetka. Przy wzroście 171 cm w pasie mam w graniach 105 cm. 

 

Budżet - do 3000 zł. 

 

Pytanie - MTM u Cafardiniego (tylko ta firma dostępna jest w Katowicach) czy też wieszak i mocne, wręcz brutalne przeróbki krawieckie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z przeróbkami polega na tym, że prawdopodobnie marynarka dobra w pasie będzie a.) zbyt długa, b.) zbyt szeroka w ramionach. O ile można tutaj coś poprawiać, to dość nieznacznie. Niektóre sieciówki oferują opcję MTM, czyli garnitur RTW z korektą niektórych wymiarów. Nie korzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka generalnie jest ładna, więc przymierzyłem sobie ją dziś w Próchniku. Potem spojrzałem na skład. A potem zapytałem o cenę. Następnie grzecznie podziękowałem. Głośno śmiać zacząłem się dopiero za drzwiami.

 

Też ją mierzyłem właśnie ze względu na jej wygląd, sprzedawca ciągle zapewniał mnie, że jest to typowo letnia marynarka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję dobrze leżącego na mnie garnituru, problemem jednak jest moja sylwetka. Przy wzroście 171 cm w pasie mam w graniach 105 cm. 

 

Budżet - do 3000 zł. 

 

Pytanie - MTM u Cafardiniego (tylko ta firma dostępna jest w Katowicach) czy też wieszak i mocne, wręcz brutalne przeróbki krawieckie? 

 

Zapytaj w Lazarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przeprowadzić poważną rozmowę z Mamą, grożąc kaktusem zamiast goździków na kolejny Dzień Matki.

2. Pokazać Mamie, co dzieje się, kiedy owce pierze się w wysokiej temperaturze:

http://img1.etsystatic.com/013/0/6157099/il_570xN.442890553_oxis.jpg

3. Ze swojej strony obiecać, że się już dorosło i będzie się już samemu prać swoje rzeczy.

4. Szalik namoczyć w wodzie z dodatkiem odżywki do włosów.

5. Mokry szalik rozciągnąć do pożądanego rozmiaru.

6. Jeśli nie zadziała (bo jeśli jest dwa razy krótszy, to nie może zadziałać), zrobić kawy/herbaty i usiąść do komputera w poszukiwaniu wyprzedażowych szalików (jest lato, gdzieś powinno coś być  70% taniej).

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lniana marynarka w cenie niższej niż w SuitSupply (najlepiej sporo niższej, bo kasy mało, a pocę się jak nie powiem co ;) ) i bez poliestrowej podszewki - w ogóle możliwe? Od razu uprzedzę: Massimo odpada, bo geniusze nie mają wydłużanych rozmiarów.

 

Okazało się, że możliwe, a że może ktoś jeszcze szuka, to informuję: w outlecie Royal Collection marynarki Roy Robson (100% len, podszewka na karku i w rękawach z wiskozy) przecenione o 70%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.