Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już napisałem w wątku powitalnym, czytam to forum od kilku lat i wyczytałem wiele dobrych rad, z których z powodzeniem korzystałem. Generalnie do tej pory kupowałem garnitury, które nie potrzebowały znaczących przeróbek (oczywiście musiałem na taki trafić). Forum przekonało mnie do zaryzykowania zakupu garnituru z późniejszymi przeróbkami. Spodobał mi się garnitur w którym rękawy marynarki były 2cm za długie. Stwierdziłem, że pójdę do osoby w miarę powszechnie polecanej przez forumowiczów i blogerów. Chciałem też dokonać innych przeróbek, jeżeli byłyby potrzebne, ale podobno wszystko OK, tylko te rękawy. Guziki nieprzecięte, więc skracamy od dołu z przesunięciem guzików, z zaznaczeniem, że nić w trochę innym kolorze, bo takiego samego nie ma. Odebrałem marynarkę i długość rękawów dobra, ale będąc już w domu spojrzałem dokładnie, obszycia guzików wydają mi się krzywe/brzydkie. Zakładam, że może to ja jestem głupi i się nie znam (oczywiście widzę różnicę na minus w porównaniu do fabrycznych obszyć), szczególnie, że jak wspominałem nie poszedłem do przypadkowej osoby, więc zanim podejmę może jakieś kroki chciałem się poradzić forumowiczów. W załączeniu zdjęcie guzików.

Czy to jest do zaakceptowania?

post-6844-0-72080200-1429783525_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za opinie. Uspokoili mnie Panowie. :-)

Delikatny kontrast mi nie przeszkadzał i byłem uprzednio poinformowany. Podobnego obszycia nie widziałem na żadnym swoim garniturze czy płaszczu, a w internecie na zdjęciach też raczej występują takie bardziej równe, więc się trochę tym przejąłem.

 

Przepraszam za rozmiar zdjęcia, ale zmniejszyłem chyba trzykrotnie w stosunku do oryginału i na moim przynam dużym monitorze wyglądało to odpowiednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się ciekawy problem rozróżnienia pracy ręcznej od maszynowej. Nie pierwszy raz spotykam się z pewnym wyobrażeniem, że skoro praca ręczna jest droższa to będzie lepiej i ładniej wykonana niż praca maszynowa.

Pamiętajmy proszę, że ludzkie umiejętności są ograniczone względem pracy maszynowej i dla jednych ma to swój urok, ale w pogoni za ideałem, wiele osób narzeka na minimalne nierówności czy mniej "okrzesany" wygląd takich produktów. Guziki są obszyte prawidłowo, nie dajmy się zwariować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co komu srebrne/złote fiszbiny?

Ja kiedyś widziałem ofertę fiszbin robionych na zamówienie z karoserii zwysięskiego bolidu F1. Był jeszcze jeden model fiszbin, droższy ... zrobiony z elementu karoserii zwycieskiego samochodu w którymś tam roku podczas wyścigów Le Mans ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.