Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie idę w grudniu na galę wręczenia nagród. Gala od będzie się po 18. Wiem już, że założę wiśniowe balmorale od markowskiego i bespoke pasek mojej produkcji w tymże kolorze, natomiast mam problem co do garnituru:

1. Klasyczny granatowy na 2,5 guzika

2. Szary bardziej dopasowany, z grubszego materiału coś jak dzianina:

Dołączona grafika

Koszula - myślę, że biała. Zastanawiam się czy nie założyć jakiejś muchy bo mam ich kilka i chociażby w ten sposób podkreślić godzinę w któej odbywa się uroczystość.

Dodam, że nie jest to impreza na któj ktokolwiek jest spodziewany w smokingu, więc stąd też powyższe opcje garnituru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że skoro jest to gala wieczorowa, czyli jakby nie było okazja bardziej formalna, to lepszym wyborem będzie granatowy garnitur. Druga marynarka jest bardzo ciekawa, ale chyba jednak nie na powyższą okazję. Myślę, że warto założyć coś bardziej oficjalnego, chociażby z szacunku do nagradzanych osób ;) W sprawie wyboru muszki lub krawata, to bardziej sprawa indywidualna, choć zależy to jeszcze od materiału, z których powyższe zostały zrobione.

Nie było pytania o buty, bo zostały już wybrane, ale myślę, że sam wybrałbym czarne, chociażby ze względu na porę.

Cała powyższa wypowiedź to oczywiście tylko i wyłącznie moje skromne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poniższa koszula bardzo gryzie się z krawatem (i dlaczego tak)? Teoretycznie krawat ma 1 pasek brązowo-złoty w kolorze paska na koszuli i 1 cieniutki paseczek niebieski w kolorze drugiego paska na koszuli, i rano byłem przekonany że to dobry zestaw, wrzuciłem na siebie, a z biegiem czasu mam coraz większe wątpliwości. Ewentualnie, czy wiecie gdzie można kupić stosunkowo budżetowy krawat cały, gładki róż?

post-641-13658921131225_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Zatem klasyka - granat, biała koszula, mucha + lekka ekstrawagacja czyli buty :)

Nestor - nie mam smokingu :)

Odradzam muchę, moim zdaniem będzie wyglądała bardzo pretensjonalnie - da efekt skrzyżowania młodego korwinisty z wannabe US university professor. Załóż sensowny krawat (ten na zdjęciu jest super) + granatowa marynarka i będziesz wymiatał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

Chciałbym się was poradzić co sądzicie o takim zestawieniu "góry"? Moim zdaniem raczej "gra" aczkolwiek z jednej strony nie wiem czy nie przesadziłem z łączeniem wzorów, a z drugiej jakoś mi czegoś wyrazistego w tym brakuje...

Pozdrawiam

post-2204-13658921191104_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

Chciałbym się was poradzić co sądzicie o takim zestawieniu "góry"? Moim zdaniem raczej "gra" aczkolwiek z jednej strony nie wiem czy nie przesadziłem z łączeniem wzorów, a z drugiej jakoś mi czegoś wyrazistego w tym brakuje...

Pozdrawiam

Jak dla mnie Kolega ma tendencję do zbytniego chłodzenia stroju. Prosi się przełamać chłód szarego i niebieskiego jakimś zdecydowanie ciepłym kolorem. Osobiście założyłbym jakiś intensywnie rudy lub ognisto-pomarańczowy krawat, wtedy poszetka raczej niebieska lub np. niebiesko-ruda. Ale to tylko moje skromne sugestie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie noszę i nie przepadam za czarnymi butami ale wkrótce będę chyba zmuszony do ich kupna ponieważ kompletuję sobie strój na "specjalne okazje" (śluby, eleganckie imprezy). Mam ciemno granatowy garnitur więc raczej brązowe buty niespecjalnie się sprawdzą (?). Owe okazje zdarzają się bardzo rzadko więc zastanawiam się czy jest sens brnąć w czarne buty oxford których nie założę np do. chinosów lub jeansów. I tutaj mam do Was pytanie o jakiś sensowny model czy typ. Chciałbym znaleźć złoty środek i kupić buty które nie będą faux pas przy stroju wieczorowym/galowym i sprawdzą się również na codzień.

Mam 23 lata więc modele typu Churchs Shannon odpadają :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co jest złego w czarnych, zwykłych oxfordach do jeansów albo bawełnianych spodni. Chyba nie ma butów, które miałyby większe pole rażenia.

Jeśli kolega szuka jednej uniwersalnej pary to czarne oksfordy będą faktycznie najlepsze. Moim zdaniem jednak ich szerokie "pole rażenia" jest kwestią dyskusyjną. Będą na pewno odpowiednie na więcej okazji, ale jeśli chodzi o dopasowanie kolorystyczne to jakiś ładny średni brąz da się dopasować do znacznie większej ilości kolorów. Połączenia czarnych wiedenek z np. beżowymi chinosami czy dżinsów innych niż bardzo ciemne są akceptowalne, ale te same spodnie dużo lepiej wyglądają z butami brązowymi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te same spodnie dużo lepiej wyglądają z butami brązowymi

Dlatego poza sportowymi modelami, noszę wyłącznie brązowe buty :) . Hmmm.... może jednak do ciemno granatowego (zależy od światła, czasem wygląda nawet na czarny) garnituru założyłbym ciemno brązowe buty, i problem z głowy. Sam nie wiem.

Nie rozumiem co jest złego w czarnych, zwykłych oxfordach do jeansów albo bawełnianych spodni.

Tutaj na forum i w innych artykułach wyczytałem, że oxford są butami mocno formalnymi a na codzień nosi się derbys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam gadanie, tak naprawdę to od preferencji zależy, czy ktoś woli buty z zamkniętą, czy otwartą przyszwą (ja preferuję z zamkniętą)

Ale tak naprawdę takie buty np. pasują praktycznie do wszystkiego. A czy czarne, czy brązowe, to już pytanie, czy ktoś chce je bardziej wykorzystywać na wieczór, czy w czasie dnia. Golfy teoretycznie powinno się nosić tylko do cięższych materiałów, ale jako fan tych ostatnich, noszę je praktycznie do wszystkiego (może poza bardzo formalnymi okazjami, kiedy zakładam pół-golfy ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie widzę czarnych oxfordów z jeansami czy chinos. Zbyt duży kontrast imo formalności z casualem. Może po prostu trzeba przyjąć, że nie ma butów do wszystkiego. Jeśli miałbym jednak kupić jedne do wszystkiego to chyba wybrałbym czarne derby brogues.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam gadanie, tak naprawdę to od preferencji zależy, czy ktoś woli buty z zamkniętą, czy otwartą przyszwą (ja preferuję z zamkniętą)

Ale tak naprawdę takie buty np. pasują praktycznie do wszystkiego. A czy czarne, czy brązowe, to już pytanie, czy ktoś chce je bardziej wykorzystywać na wieczór, czy w czasie dnia. Golfy teoretycznie powinno się nosić tylko do cięższych materiałów, ale jako fan tych ostatnich, noszę je praktycznie do wszystkiego (może poza bardzo formalnymi okazjami, kiedy zakładam pół-golfy ;) )

:shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego poza sportowymi modelami, noszę wyłącznie brązowe buty :) . Hmmm.... może jednak do ciemno granatowego (zależy od światła, czasem wygląda nawet na czarny) garnituru założyłbym ciemno brązowe buty, i problem z głowy. Sam nie wiem.

(...)

Tutaj na forum i w innych artykułach wyczytałem, że oxford są butami mocno formalnymi a na codzień nosi się derbys.

Pytałeś o buty wieczorowe / galowe - to powinne być czarne oxfordy, najlepiej gładkie.

brązowe do granatowego owszem, ale raczej w dzień.

oxfordy są bardziej formalne niż derby, ale nie oznacza to, że nie mozna ich stosować na codzień.

95 procent moich butów to różnego typu oxfordy. a na galach spędzam mniej niż 1 procent swojego czasu :P

jeśli chcesz obniżyć formalność oxfordów wybierz model z ozdobnym dziurkowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak naprawdę takie buty np. pasują praktycznie do wszystkiego.

A ja się coraz bardziej przychylam do opinii Immune'a, że wiedenki pasują tylko do garnituru, ewentualnie odd trousers. Do chino, a tym bardziej 5-pocket, bardziej pasują buty z otwartą przyszwą. Z wiedenek może jeszcze golfy zamszowe lub z cordovanu, czy w bardziej ekstrawaganckim kolorze aniżeli czerń lub brąz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.