Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

W Próchniku dominują ubrania z co najmniej domieszkami sztucznych włókien

Od jakiegoś roku nie zaglądam już do salonów Proo, wcześniej bywałem często, choć głównie w outletach. Garnituru/marynarki z domieszkami nie widziałem, natomiast były perełki z włoskich maretiałów (pamiętam Cerruti) w cenie ~800 zł. Koszule oczywiście z czystej bawełny.

A pardon, mam jedną marynarkę z domieszką 5% poliestru, ale wiem, że to dość stara seria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję mosze i xkoziol.

Na rzeczy z X kasy na razie nie mam funduszu. 1800 zł za garnitur mogę oddać ale czy warto? Oto jest pytanie. Nie wiem czemu ale wydaje mi się, że o Lambercie czytałem więcej złego niż dobrego.

Buty w moim zasięgu to 300-400 zł za parę z półki.

Wiem, że niestety wysoka cena nie jest gwarancją jakości i "elegancji" - również w drugą stronę, niedrogie rzeczy wcale nie muszą być fatalne.

Mam właśnie garnitur z Próchnika, z poliestrem również. Też stara seria. 12letnia.

Czyli będę celował w czystą wełnę. Navy blue nie było nigdzie. Nawet zwykłego granatu brak.

W próchniku za to były fajne płaszczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Próchniku dominują ubrania z co najmniej domieszkami sztucznych włókien

Od jakiegoś roku nie zaglądam już do salonów Proo, wcześniej bywałem często, choć głównie w outletach. Garnituru/marynarki z domieszkami nie widziałem, natomiast były perełki z włoskich maretiałów (pamiętam Cerruti) w cenie ~800 zł. Koszule oczywiście z czystej bawełny.

A pardon, mam jedną marynarkę z domieszką 5% poliestru, ale wiem, że to dość stara seria.

Cóż, nie będę się spierał, bo też prawdę mówiąc dawno nie byłem, a moja opinia jest raczej wynikiem skojarzenia płynącego z mojej ostatniej wizyty tamże. Wszystko, co mi się podobało (kolor, fason), miało jakieś domieszki. Oczywiście, może to był przypadek i reszta rzeczy była dobrej jakości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się, czy - jeśli stać Cię na buty za 300-400 zł, nie kupić polecanych przez Immune niemieckich Gordon Bros, albo nie zapolować na ebay-u na średnią-niższą angielską półkę. Tak, trzeba będzie nieco dołożyć, ale przyjamniej będziesz miał buty, a nie produkt butopodobny.

Jeśli nie masz funduszy, to nie wyrzucaj kasy, bo to najbardziej boli. Porządne buty posłużą przez lata, kiepskie się rozpadną albo zeszmacą i problem powróci. A przecież musisz mieć kilka par.

1800 z półki to sporo, poczekaj na wyprzedaże; w granicach 1000 zł powinny być sensowne oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, 300-400 zł nie zmiażdży mojego budżetu a butów potrzebuję 2-3 pary. W tym dobrze by było jedne trzewiki.

Gordon Bros wyglądają mile dla oka ale jak to zamówić. Mój niemiecki jest kiepski.

Też mi się wydaje, że 1800 zł z 2częściowy garnitur z wieszaka to sporo.

W Próchniku wpadła mi w oko jedna marynarka za 600 , wełna z domieszką kaszmiru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem jeszcze raz to co mają na ebay bo tam mi wygodniej oglądać ale nie mogę się zdecydować.

jestem skłonny zamówić do 4 par, wizualnie buty mi się podobają.

Przede wszystkim potrzebuję buty półformalne, raczej z otwartą przyszwą które będę mógł założyć do garnituru służbowego w ciągu dnia oraz wieczorem.

Formalnych okazji miewam jak na lekarstwo. Buty z zamkniętą przyszwą nie będą bardzo przydatne, tak?

Czy mogę Was jeszcze poprosić o jeszcze jedną radę?

Myślę nad tym zestawem :

1. http://www.ebay.de/itm/Gordon-Bros-Leve ... 8266f28c29

2. http://www.ebay.de/itm/Gordon-Bros-Rahm ... 8264e045d9

3. http://www.ebay.de/itm/Gordon-Bros-Havr ... 8011687791

4. Może te : http://www.ebay.de/itm/Gordon-Bros-Havr ... 80110cfa94 lub te : http://www.ebay.de/itm/Gordon-Bros-Rahm ... 82659d8a35 lub te : http://www.ebay.de/itm/Gordon-Bros-Rahm ... 80110411b4

Mój rozmiar to średnio 43. Zawsze mierzyłem buty przed zakupem i trochę się obawiam, że nie trafię z rozmiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja chyba rowniez skorzystam z rad wysylanych w strone kolegi, bo czekaja mnie nieco wieksze zakupy w najblizszym czasie :)

buty zatem juz chyba wiem gdzie kupic.

Koszula to chyba bedzie Lamberta biała, na wyprzedazy mozna trafic w przyzwoitych cenach.

Pozostaje tylko kwestia garnituru. W Olsztynie duzego wyboru nie ma, jest o ile kojarze Vistula i kilka 'ogolnych' salonow, ze skandalicznymi cenami i malym wyborem ;)

Pytanie tej natury, planuje nabyc albo granatowy garnitur, albo szary stosunkowo jasny, o w tym kolorze mniej wiecej:

Dołączona grafika

to nie ma byc ani taki wzor, ani ten producent, ani fakt ze jest tam dodatkowo krata, wiec prosze nie flejmowac, to pierwsze cos co wyskoczylo po wpisaniu szary garnitur i mniej wiecej odpowiada temu czego szukam ;)

edyta: zdjecie bylo olbrzymie, wiec wyedytowalem na jakies inne, mniejsze.

chodzi raczej o to, czy ciemne brazowe brougesy, ew okolice, pasowac beda do obu tych butow, czy do szarego jasnego powinienem juz jednak szukac czegos zdecydowanie jasniejszego na nogi?

o takim czyms mysle:

http://www.ebay.de/itm/Gordon-Bros-Rahm ... 8012d0ab3a

http://www.ebay.de/itm/Gordon-Bros-Leve ... 8265501a30

http://www.ebay.de/itm/Gordon-Bros-Rahm ... 8010c19caf

za rady bede zobowiazany ;)

P.S. ze strony mojej malzonki przyszlej slysze glosy, ze powinienem sie 'pod nia' ubrac. wyperswadowałem juz jej te kwestie, zastanwiam sie jednak co do doboru krawatu. co jasnoszarego klasyczny 'wedding tie' szaroczarnowpaski, a do granatu cos z odcieni niebieskiego i takie pol monochromatycznie zrobic? jakies sugestie i w tej materii?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mosze, dziekuje bardzo za cenne rady.

buty ciemny braz to bedzie odpowiedni wybor do granatu czy to powinien byc raczej czarny? Wydaje mi sie, ze nie zapamietalem z forum zadnych rad odnosnie tej kwestii.

reszta szanownych panow trzyma twardo prezentowany na forum, przez ostatnie tygodnie czy nawet miesiace, poziom czepiactwa i hejterstwa. :lol: Aha, i skoro pytania sa zle, to pewnie ta odpowiedz szanownym panom sie rowniez nie spodoba. W zwiazku z powyzszym prosze sobie nia glowy nie zaprzatac i nie odpowiadac.

Moze pisze malo skladnie, ale staram sie zachowac kulturalny ton, a za prawdziwe rady serdecznie dziekuje tym, ktorzy sa sklonni tychze udzielic. w stosunku do reszty proponuje obopolnie sobie darowac komentarze, oszczedzi to czasu obu stronom.

Pozdrawiam,

Byrk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reszta szanownych panow trzyma twardo prezentowany na forum, przez ostatnie tygodnie czy nawet miesiace, poziom czepiactwa i hejterstwa. :lol: Aha, i skoro pytania sa zle, to pewnie ta odpowiedz szanownym panom sie rowniez nie spodoba. W zwiazku z powyzszym prosze sobie nia glowy nie zaprzatac i nie odpowiadac.

Moze pisze malo skladnie, ale staram sie zachowac kulturalny ton, a za prawdziwe rady serdecznie dziekuje tym, ktorzy sa sklonni tychze udzielic. w stosunku do reszty proponuje obopolnie sobie darowac komentarze, oszczedzi to czasu obu stronom.

Bartek zwrócił uwagę na to, że łatwiej odpowiada się na pytania które są zrozumiałe a Ty wyjeżdżasz z "czepialstwem" ? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili przesunę część postów do "Poradni stylistycznej" - faktycznie, ostatnie dyskusje wykraczają poza ramy "Krótkich pytań..."

buty ciemny braz to bedzie odpowiedni wybor do granatu czy to powinien byc raczej czarny?

Brąz ładnie komponuje się z granatem - uważam, że odpowiedni będzie średni bądź ciemny brąz. Jeszcze lepiej, jeśli kolor będzie zawierał nutę czerwieni bądź wpadał w ten kolor (wiśnia itp.). Jedynie jasne buty wg mnie są mało uniwersalne, bo komponują się dobrze z jasnymi spodniami.

Czarne będą jak najbardziej ok, ale z brązu więcej frajdy :) Oczywiście - na wieczór wyłącznie czarne, więc przynajmniej jedną parę trzeba mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę pod wpływem impulsu kupiłem brązową koszulę Banana Republic z usztywnianym kołnierzykiem i mankietem francuskim. To w zasadzie moja pierwsza tak ciemna koszula w garderobie i nie bardzo wiem co z nią zestawić. Granatowa marynarka jest dość oczywistym wyborem, ale jaki krawat do tego? Będę wdzięczny za zdjęcia udanych zestawów z brązową koszulą dla inspiracji.

Aha, i proszę nie wklejać mi tu zdjęć mundurów SA. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o połączeniu fioletu z granatem; np. granatowa marynarka + fioletowe spodnie? Do tej pory łączyłem granatowe marynarki jedynie z szarymi albo beżowymi spodniami; zaopatrzyłem się jednak niedawno w spodnie koloru fioletu i zastanawiam się z czym mógłbym je łączyć. Oprócz porad, bardzo proszę każdego kto dysponuje ciekawymi zdjęciami z połączeniem fioletu i granatu o wstawienie takowych :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.