Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Masters, bardzo dziękuje za odpowiedź. Aktywisto - bardzo proszę o wytłumaczenie co to znaczy 'koszule button - down" - wybacz, ale jestem kompletnie "zielony" w tych kwestiach. :) Z góry dzięki!

To koszula z takim:

Dołączona grafika

kołnierzykiem. Uważanym za mniej formalny, sportowy. Chyba właśnie złamałem ACTA :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Masters, bardzo dziękuje za odpowiedź. Aktywisto - bardzo proszę o wytłumaczenie co to znaczy 'koszule button - down" - wybacz, ale jestem kompletnie "zielony" w tych kwestiach. :) Z góry dzięki!

To koszula z takim:

http://www.woodsofshropshire.co.uk/uplo ... 604_04.jpg

kołnierzykiem. Uważanym za mniej formalny, sportowy. Chyba właśnie złamałem ACTA :?

najwyżej będziesz miał piękny garnitur w paseczki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, że krawat wydaje się koszmarkiem, to nie pasuje do tej koszuli - paski są w zimnym i matowym fiolecie, tymczasem krawat ma bardzo żywy filolet.

O ile granat współgra z koszulą o tyle doradzam inny krawat, np zielony.

Tak w ogóle to polecam niezastąpioną ściągę, która tak naprawdę powinna być w ulubionych każdego, kto nie ma x lat doświadczenia w doborze kolorów: viewtopic.php?f=1&t=1593&hilit=kolory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skróciłbym trochę pasek, wymienił spodnie i ogolił się porządnie.

BTW Wydaje mi się że takie paski jak na tej na koszuli lepiej by współgrały z krawatem również w paski, (może jest to mało wysublimowane ale jednak bezpieczne rozwiązanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie złamałem ACTA :?

Dlaczego ignorancja prawna jest dla Ciebie tak istotnym powodem do dumy, że chwalisz się tym na forum o szmatkach?
Myślę, że Velahr'owi chodziło o to, że w tym wypadku wklejenie zdjęcia jest jak pokazanie palcem koszuli na wystawie i ten konteks pokazuje absurd niektórych sytuacji.

Czuję się jakbym psuł dowcip przez jego tłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie złamałem ACTA :?

Dlaczego ignorancja prawna jest dla Ciebie tak istotnym powodem do dumy, że chwalisz się tym na forum o szmatkach?
Myślę, że Velahr'owi chodziło o to, że w tym wypadku wklejenie zdjęcia jest jak pokazanie palcem koszuli na wystawie i ten konteks pokazuje absurd niektórych sytuacji.

Czuję się jakbym psuł dowcip przez jego tłumaczenie.

Myślę, że Verlahn nie ma zielonego pojęcia o prawie, a o prawie autorskim w szczególności, ale mimo to poczuł się zobowiązany zająć stanowisko w tej sprawie na forum. Jego tekst jest idiotyczny na tak wielu poziomach, że nie sposób przejść obok niego obojętnie.

Przede wszystkim, zamieszczone zdjęcie nie jest utworem (brak mu indywidualnego charakteru), więc żadne ograniczenia w korzystaniu z niego nie znajdą tutaj zastosowania. Poza tym, korzystający z utworów nie może "złamać" ACTA, bo ta umowa go nie wiąże. To porozumienie międzypaństwowe. Wreszcie ACTA nie jest jeszcze obowiązującym prawem, bo nie weszła jeszcze w życie, ani tym bardziej nie jest prawem obowiązującym w PL, bo nie została ratyfikowana. O innych absurdach nie piszę z braku miejsca.

Kolega nie pokazuje więc żadnego "absurdu niektórych sytuacji", chyba że chodzi Ci o absurdalność pisania o rzeczach o których nie ma się zielonego pojęcia.

Nie prowadzimy na tym forum pseudo dysput o medycynie ani o fizyce kwantowej. Dlaczego więc w wątku "Forumowa poradnia stylistyczna" pojawiają się zajawki tego typu dysput o prawie?

meqoq, ten hejting w nocy to na trzeźwo uprawiasz?

Tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Verlahn nie ma zielonego pojęcia o prawie, a o prawie autorskim w szczególności, ale mimo to poczuł się zobowiązany zająć stanowisko w tej sprawie na forum. Jego tekst jest idiotyczny na tak wielu poziomach, że nie sposób przejść obok niego obojętnie (...)

Tekst Velahrna był jedynie wtrętem sytuacyjnym nawiązującym (zresztą całkowicie pobocznym w poście) do gorącego tematu z ostatnich dni, a nie próbą interpretacji czy też stanowiskiem w sprawie ACTA, więc naprawdę nie ma powodu aby się rozpisywać i tłumaczyć, a tym bardziej pisać złośliwe komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst Velahrna był jedynie wtrętem sytuacyjnym nawiązującym (zresztą całkowicie pobocznym w poście) do gorącego tematu z ostatnich dni, a nie próbą interpretacji czy też stanowiskiem w sprawie ACTA, więc naprawdę nie ma powodu aby się rozpisywać i tłumaczyć, a tym bardziej pisać złośliwe komentarze.

Tekst "Chyba właśnie złamałem ACTA" jest "wtrętem" zawierającym próbę interpretacji podkręcającą i tak już absurdalny FUD dotyczący ACTA. Warto z nim walczyć, choćby po to, żeby uświadamiać użytkownikom granice, w jakich mogą się poruszać. To zwiększa nie tylko bezpieczeństwo (ich samych i odpowiedzialnych za forum), ale w ostatecznym rezultacie również wartość samego forum, które niewątpliwie straciłoby, gdyby trzeba było usunąć z niego nielegalne materiały, ale i gdyby materiały dopuszczalne nie były tutaj umieszczane ze strachu przed ACTA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja poszła całkiem w innym kierunku, a ja dalej nie wiem jaki krawat dopasować do tej koszuli i grafitowego garnituru. Przewina się jedynie motyw z krawatem zielonym i krawatem w paski.

Niestety ze swojej strony nie mogę doradzić nic więcej, nie chodzi tu nawet o moje ewidentne braki w "wykształceniu", tylko raczej o zbyt małą ilość informacji.

Mówiąc obrazowo: jeżeli (czysto teoretycznie) założymy że jestem ekspertem ds. ubioru, to bez znajomości szczegółów takich jak dokładny kolor i budowa garnituru, dodatki czy wreszcie typ karnacji, kolor oczu i budowa ciała, musiałbym być jasnowidzem i/lub bucem aby (przykładowo) powiedzieć wybierz krawat numer 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nadal się zastanawiam w co się ubrać na to spotkanie biznesowe w piątek. Najwięcej kłopotów sprawiają buty. Trzewików nie mam. Pozostają półbuty w których musiał bym jednocześnie podróżować. Czy możecie mi doradzić które?

Garnitur grafitowy, gładki, jednorzędowy.

Nr 1 :

Dołączona grafika

Nr 2 :

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.