Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Nereusz, widzę, że optymista z Ciebie :). Myślę, że za rok leżakowania w szafie będzie mniej warta. Koledzy mają rację. Ja by nie dał za nią więcej niż stówę jako second-hand.

Już pisałem, że ostatnio widziałem świetne marynarki w Massimo. 90% wełan + 10% kaszmir. Przecena z 1000 na 300 w rozmiarach i 50 i 52. 2 tyg temu było ich co najmniej kilka.

http://www.massimodutti.com/webapp/wcs/ ... T%2BBLAZER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka jest niezła jakościowo i jeśli Ci się ogólnie podoba, zaryzykowałbym z krawcem - sprawdzonym, ale niekoniecznie z forumowej (zarobkowej) pierwszej ligi. Sam pisałem o przeróbkach marynarek w ramionach - różnie to wychodzi, ale to nie znaczy, że na pewno źle. Poza tym, moje doświadczenia wyniosłem z budżetowego (jak na Warszawę) punktu poprawek krawieckich. Zawsze można pójśc i się zorientowac - co powie krawiec i ile zażąda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.grenson.co.uk/en_gb/shop/fred-147 za 525 PLN.

Panowie, do czego nosić powyższe buty? Akurat jest mój rozmiar w bardzo atrakcyjnej cenie (przecenione z 1000 zł). Zastanawiam się poważnie nad zakupem ale zanim wydam pieniądze wolałbym zasięgnąć opinii. Z czym? Z jeansami - to takie moje pierwsze skojarzenie? Marynarka do tego + koszula bez krawata?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.grenson.co.uk/en_gb/shop/fred-147 za 525 PLN.

Panowie, do czego nosić powyższe buty? Akurat jest mój rozmiar w bardzo atrakcyjnej cenie (przecenione z 1000 zł). Zastanawiam się poważnie nad zakupem ale zanim wydam pieniądze wolałbym zasięgnąć opinii. Z czym? Z jeansami - to takie moje pierwsze skojarzenie? Marynarka do tego + koszula bez krawata?

Dobre skojarzenie.

PS.

Nie widzę przeceny. Jest 205 funtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Przecenione są dostępne w Warszawie. Na tej stronie z linka jest regular price. A ogólnie wrażenia jak? Dobre te buty? Wiem, że miejsce może nie najlepsze do tego pytania ale skoro tutaj zacząłem to i tutaj skończę. Widziałem za 525 PLN dziś.

Moim zdaniem za tą cenę jak najbardziej warto. Grenson używa bardzo dobrych, grubych skór. Posłużą wiele lat.

A gdzie widziałeś, bo będę w czwartek w Warszawie? Był również ten drugi kolor (tan)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzesiek

Grensonów jest parę sztuk na krzyż, 2 razy trzewiku (jasnobrązowozółte-tan? - i czarne), jedne oxfordy z dziurozdobieniem i jedne brogsy - mój rozmiar niestety czarne. Sprzedawca mówi, że więcej raczej nie będzie, nie sprzedają się :(

Jak dla mnie zbyt zdobione te trzewiki - lubię proste buty. I chyba skórzana podeszwa na zimę to słaby pomysł - trzeba by od razu zelować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzesiek

Sucha, mroźna zima to u nas ewenement. Jest albo kilka miesięcy pluchy albo ślizgawka. Guma ma te zalety, że nawet jakbym godzinę stał w błocku (byle nie głębokim) to nic nie namięknie i jednak zapewnia minimum przyczepności na lodzie, ubitym śniegu. Dodatkowo pierwszy opad śniegu budzi w służbach miejskich potrzebę wysypania na ulice całego zapasu soli, oczywiście zimnego, żrącego błocka nikomu nie przyjdzie do głowy zgarnąć. Nie jeżdżę na co dzień samochodem, poruszam się głównie pieszo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam osobiście nawet w najbardziej "przyczepnej" skórze ślizgam się w deszczowe dni (woda + piach + szlifowane, kamienne płyty w metrze nie zwiększają przyczepności). Śnieg to dar z niebios, bo zwiększa przyczepność, ale kiedy zostanie starty z lodu, to trzeba ostrożnie chodzić nawet w butach na gumowej podeszwie w "traktory". Gładka, skórzana podeszwa w takich sytuacjach to tak, jakby chodzić w ulewę ze złożoną parasolką - szpan, ale nie najlepszy dla zdrowia :)

Z podobnego względu warto wybierać trzewiki z dodatkowym ociepleniem wewnątrz, co ciekawe sztyblety je mają bardzo często, ale bootsy już rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.grenson.co.uk/en_gb/shop/fred-147 za 525 PLN.

Panowie, do czego nosić powyższe buty? Akurat jest mój rozmiar w bardzo atrakcyjnej cenie (przecenione z 1000 zł). Zastanawiam się poważnie nad zakupem ale zanim wydam pieniądze wolałbym zasięgnąć opinii. Z czym? Z jeansami - to takie moje pierwsze skojarzenie? Marynarka do tego + koszula bez krawata?

Dzięki

Możesz na przykład tak :)

Ta i wiele innych fotek tego Pana tutaj

http://fuckyeahnickwooster.tumblr.com/

post-1028-13658921625995_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czolem.

posiadam granatowy, wpadajacy w czern garnitur.

potrzebuje malej rady, jaki do tego (i bialej "koszulki") dobrac krawat (do urzedu stanu cywilnego, zawieram zwiazek malzenski).

niby okolicznosc dosyc formalna, ale zastanawiam sie czy wybierajac jakis jednolity w odcieniach niebieskiego nie bedzie troszke za smutno i 'jednolicie' i czy nie powinienem troszke rozbic tego 'imidzu' krawatek czy to w kropki jakies czy w paski.

dodam, ze sam akt nie wiaze sie pozniej z impreza wieczorowa.

jakies rady? bede wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.