Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Czy chodzi Ci o kołnierzyk typu button down, tyle że z dodatkową plisą, pod którą jest schowany guziczek?

Chodziło mi o coś takiego (już wiem, że z krawatem nie wygląda najgorzej) :

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Wydaje mi się, że średni. Co do krawata zależy pewnie od mocowania guzików.

To będzie chyba najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda po prostu na rozpięty button down.

Raczej nie, nie widać dziurek. Dodałem też zdjęcie MT w koszuli z takim kołnierzykiem.

Dziurki mogą być schowane za wyłogami LUB jest to właśnie model o którym mówiłem: button down z dodatkową plisą na ukrycie dziurek. Sam zamówiłem taką koszulę w Balthazarze ostatnio, tylko nie pamiętam nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymienił marynarkę.

:) Jan, wyznaczyliście sobie z xKozłem jakąś pracę zmianową? :)

ale serio to imo koszule wyglądają lepiej niż marynarka. Poza tym rzeczywiście paski zbyt podobnej wielkości - trochę się to gryzie. Marynarka w ogóle niełatwa moim zdaniem do zestawów -nie dość, że w paski to jeszcze czarna... jeśli już to może ją zestawić z gładką niebieską lub białą koszulą o "mięsistym" splocie bawełny, bez krawata i próbować dodać wartości spodniami oraz butami? albo opcja Jana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że marynarka nie jest super no ale cóż przecież jej nie wyrzucę . Co do gładkich koszul to preferuję jedynie białe.

A co myślicie o zestawieniu jej z koszulami fioletowymi w mikro kratkę lub kratkę np takimi ?

poniżej link ze względu na wielkość zdjęć.

http://www.wolczanka.com.pl/data/gfx/pictures/large/7/1/1517_2.jpg

http://sklep.vistula.pl/data/gfx/pictures/large/0/5/11350_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedz nie była cięta w tym przypadku. Nie jestesmy tu też po to, żeby sobie słodzic, albo udawac przed kims, że ma fajny zestaw, jesli jest zupełnie na odwrót. Lepiej tutaj usłyszec krytyke i zastanowic sie nad zmianami, niż być utwierdzanym, że nasze wybory sa ok.

Jedni pisali o wymianie koszuli lub krawata, a ja kiedy widzę taką marynarkę to nie zwracam już większej uwagi na zestawienie koszuli z krawatem i uważam, że marynarka powinna odejść.

Ps. Wskazówka dla wszystkich, ktorzy się obruszą i poruszą temat pieniędzy => ebay, allegro, secondhand, wyprzedaże, tkmaxx - tam mozna kupić marynarke taniej niż koszulę lamberta, ktora jest w tym zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również potrzebuje porady. Teraz jestem na etapie szukania koszul, a konkretnie interesują mnie takie markowe koszule męskie. Czy Waszym zdaniem te w kratkę będą pasowały do sportowej marynarki i jeansów? (chodzi o taki codzienny, niezobowiązujący styl do biura)

Tak, kratka pasuje do takiego stroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolejny piątek mam dość ważne spotkanie, będzie to cały dzień w biurze. Spotykamy się po raz pierwszy więc jest szansa na dobre pierwsze wrażenie. Pierwsza myśl to grafitowy garnitur, oxfordy i krawat w odcieniach czerwieni lub niebieskich.

Tylko czy to będzie pasować do piątku? Miejsce spotkania to Frankfurt am M. Nigdy nie miałem kontaktu z ludźmi z tych okolic. Wiem, że "kolesie" z Hamburga przywiązują sporą wagę do prezencji ale goście z Heidelbergu już nie.

Będę wdzięczny za jakąś poradę co do trafności stroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolejny piątek mam dość ważne spotkanie, będzie to cały dzień w biurze. Spotykamy się po raz pierwszy więc jest szansa na dobre pierwsze wrażenie. Pierwsza myśl to grafitowy garnitur, oxfordy i krawat w odcieniach czerwieni lub niebieskich.

Tylko czy to będzie pasować do piątku? (...)

Jeśli to jest oficjalne spotkanie z ludźmi, których widzisz po raz pierwszy w życiu, to piątkowi nic do Twojego stroju. Jak najbardziej formalnie (tzn. tak, jakbyś ubrał się na takie spotkanie np. w czwartek).

Okazją jest spotkanie służbowe, a nie piątek. To trochę, jakby w piątek miało miejsce spotkanie opłatkowe, jajeczko, imieniny, itd. Ubiór do okazji, a nie do nieformalnego dnia tygodnia, jakim jest piątek. Na luźniejszy strój w tym dniu można sobie pozwolić, ale wtedy, kiedy przebywasz w gronie współpracowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.