Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem to już kwestia indywidualnego stylu i gustu. Bo chinos też mogą być bardzo causulowe, albo idące w wyglądzie w typowe odd trousers. A i w zależności od modelu, kopyta zależy, czy konkretna para oxfordów będzie wyglądać super-formalnie, czy też raczej nadawać się będzie do codziennego stroju.

To na co jedynie chciałem zwrócić uwagę, to żeby kurczowo nie trzymać się zasad i nie zamykać się na inne możliwości. Jeżeli kolega preferuje derby, to również będzie to dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądają wiedenki i chino można ocenić na przykładzie MT. Tutaj nie chodzi o reguły tylko wyróżnienie zestawów bardziej i mniej formalnych. Oczywiście mówimy o podstawowych dwóch, trzech kolorach butów. Meqoq słusznie zauważył, że przy kolorach takich jak zielony czy niebieski, wszelkie klasyfikacje tracą sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi.

Przeglądam katalogi i zainteresowały mnie mokasyny.

Czy takie mokasyny są wystarczająco formalne? Na stronie Church's znajdują się w dziale Classic :roll: .

Dołączona grafika

lub ( tylko w kolorze czarnym)

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSzUn51fFJQICRAsNAUeHB4O3S1XayVtUE9e93CVsIXo_ulJCX4ywEFJi6R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post. Jestem świeżym absolwentem politechniki. Do tej pory mój ubiór to w najlepszym przypadku była koszula, materiałowe spodnie i buty nie-adidasy (nawet nie znałem nazewnictwa - powoli nadrabiam). Garnitur, oczywiście jeden - ze studniówki, ze zbyt długimi rękawami. Na obronę miałem kupić nowy, ale postanowiłem się wstrzymać aby nadrobić zaległości i nie powtórzyć tych samych błędów. Na to jeszcze przyjdzie czas, a teraz do rzeczy. Postanowiłem trochę wzbogacić swoją garderobę - jako skromny eks-student najprostszym i najmniej bolesnym dla małego budżetu sposobem było udanie się do lumpeksów. Wyłowiłem tam marynarkę, nie znam się na markach więc patrzyłem po materiałach - 65% kaszmir, 20% poliamid, 15% wool. Ile w tym prawdy? Nie wiem, ale leżała OK, w dotyku też była przyjemna więc zakupiłem.

To przykładowy zestaw marynarka + to co udało mi się wygrzebać z szafy:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Proszę o krytykę i rady szczególnie jeśli chodzi o:

1. Kolory - chyba trochę przesadziłem: koszula, krawat i marynarka w podobnej tonacji; no i nie wiem czy ta granatowa kamizelka pasuje. Jeśli nie tak, to w jakiej kolorystyce dobierać kolejne elementy?

2. Czy marynarka nie jest zbyt wąska? - materiał po zapięciu lekko się marszczy, widać na zdjęciach

3. Czy sam krój i kolor marynarki są akceptowalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie w prazek troche od czapy, ale reszta jest ok.

Marynarka oldskólowa, ale ma ciekawy kolor (na zdjeciu).

Kolor krawata wyglada na serwetkowy lub zaslonowy burgund, wiec nad tym bym sie zastanowil.

Masz plaszcz Burberry wiec nie jest tak zle z Toba ;)

Jest ok :)

Ps. Ten granatowy sweter wyglada dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czytając forum i kilka blogów i ja zapragnąłem rozbudować garderobę.

Abstrahując od butów myślę, że powinienem doposażyć się w garnitur granatowy garnitur (szary już posiadam). Opcja jaka jest możliwa to coś z wieszaka.

Czy możecie mi poradzić gdzie najrozsądniej wydam pieniądze ?

Bytom, Wólczanka ... coś innego? Będzie to mój pierwszy "przemyślany" zakup i nie chciał bym wyrzucić pieniędzy w błoto.

Ma to być garnitur biznesowo-roboczy.

Z drugiej strony kusi mnie coś bardziej casualowego bo często w garniturach nie występuję. Jakiś zestaw trzyczęściowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli często w garniturach nie chodzisz, to drugi garnitur nie powinien chyba być Twoim priorytetem. Pomyśl raczej o fajnej marynarce do zestawów koordynowanych. Oczywiście granat jest dobrym wyborem. Zajrzyj do Vistuli (Wólczanka to marka koszul, ale ten sam koncern), poczekaj na styczniowe wyprzedaże, m.in. w Royal Collection.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pszemau, dziękuję.

A czy ta fajna marynarka powinna mieć jakieś konkretne kolory/odcienie ? Materiał ? Z marynarek moją uwagę przykuwają marynarki z biletówką w jakieś "wiejskie kolory" czyli brązy, beże itp. Ewentualnie taki trzyczęściowy garnitur bo spodnie i kamizelę mogę wtedy zakładać również oddzielnie. Szczerze mówiąc spodnie jakie mam to dżinsy, sztruksy i te od garnituru więc fajna marynarka nie ma na razie towarzystwa w mojej szafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pszemau, dziękuję.

A czy ta fajna marynarka powinna mieć jakieś konkretne kolory/odcienie ? Materiał ? Z marynarek moją uwagę przykuwają marynarki z biletówką w jakieś "wiejskie kolory" czyli brązy, beże itp. Ewentualnie taki trzyczęściowy garnitur bo spodnie i kamizelę mogę wtedy zakładać również oddzielnie. Szczerze mówiąc spodnie jakie mam to dżinsy, sztruksy i te od garnituru więc fajna marynarka nie ma na razie towarzystwa w mojej szafie.

Pewnie jakieś powinna, ale skombinuj sobie taką, żeby Ci się podobała i żebyś się w niej dobrze czuł. I to szybko, zanim przyjdą tu Krzewiciele Zasad i wszystko popsują :-) Odd jacket do dżinsów nie jest zbrodnią, a do sztruksów jest wręcz poprawnie, zresztą spodnie się dość szybko zużywają i następne dobierzesz już do marynarki. A casualowy trzyczęściowy garnitur jest super, ale skoro dopiero zaczynasz, to daj sobie czas na takie odważne posunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.