Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym zakupić kilka poszetek. Na razie niestety nie posiadam żadnej. Ponieważ staram się przebudować garderobę chciałem Was zapytać co byście polecili, coś co na początek będzie "najbardziej chodliwe". Potrzebna jest mi na pewno jedna "smokingowa".

Garnitury jakie w tej chwili mam to grafit, beż w delikatne białe prążki i jasny grafit w delikatne białe prążki. Chcę kupić kilka aby mieć "z czego wybierać" na różne okazje. Najbliższa to będzie będzie biznesowa w garniturze grafitowym.

Pozdr. i dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym zakupić kilka poszetek. Na razie niestety nie posiadam żadnej. Ponieważ staram się przebudować garderobę chciałem Was zapytać co byście polecili, coś co na początek będzie "najbardziej chodliwe".

Ciężko coś doradzić przy tak niejasnej sytuacji. Ja polecałbym na początek jednolokorowe, lniane poszetki - białą, różową, niebieską, granat itp. kolory raczej stonowane, bez sensacji. Takie poszetki zawsze zagrają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim płaszczu?

http://www.pullandbear.com/webapp/wcs/s ... C5%81NIANA

Nada się do garnituru?

powiedz mi czy ten sklep wysyła do polski i czy możliwa jest płatność przy odbiorze ??
Do Polski oczywiście wysyła, nie wiem natomiast jak jest z płatnością za przesyłkę, na http://www.pullandbear.com/webapp/wcs/s ... opguide_05 nie piszą nic konkretnego. Myślę, że jeśli wybierzesz wysyłkę do sklepu, to będziesz mógł zapłacić przy odbiorze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim płaszczu?

http://www.pullandbear.com/webapp/wcs/s ... C5%81NIANA

Nada się do garnituru?

powiedz mi czy ten sklep wysyła do polski i czy możliwa jest płatność przy odbiorze ??
Do Polski oczywiście wysyła, nie wiem natomiast jak jest z płatnością za przesyłkę, na http://www.pullandbear.com/webapp/wcs/s ... opguide_05 nie piszą nic konkretnego. Myślę, że jeśli wybierzesz wysyłkę do sklepu, to będziesz mógł zapłacić przy odbiorze.

Ze strony Pull&Bear:

Ile mam zapłacić za koszt wysyłki?

· W przypadku wysyłki do sklepu, wysyłka jest nieodpłatna.

· Koszty wysyłki standardowej wynoszą 15 PLN.

· Koszty wysyłki ekspresowej wynoszą 39.90 PLN./div>

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: co sądzicie o tym węźle. Próbowałem zawiązać ten krawat na kilka sposobów stosując 4 in hand i (chyba) półwindsor tak, żeby dobrze wypełnić miejsce pod kołnierzykiem, ale coś jest nie tak z tym krawatem, bo nie daje się ładnie związać, w innych krawatach węzeł wychodzi mi taki jak chcę, a tu jest jakiś za szeroki u dołu.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że możliwość zrobienia, ekhm... chudej "łezki" bez "gwałcenia" krawata zależy od materiału, z jakiego został zrobiony. W niektórych krawatach wręcz sama się układa, a np. w krawatach od CT jest to skrajnie niemożliwe i faktycznie grozi nieodwracalnym zniekształceniem.

S.B. - krawat to poszetka.com?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem dziś do Vistuli i od razu rzucił mi się w oczy garnitur znacznie odbiegający od większości projektow tej firmy. Trzyczęściowy, materiał w mocno zarysowaną kratę, ładny odcień, dwurzędowa kamizelka, spodnie ze sporymi fałdkami i średniej szerokości mankietem. Nazwałbym ten projekt rodzajem liftingu starego włoskiego stylu.

Kiedy szukałem zdjęć tego garnituru, okazało się, że pisał o nim Macaroni w swoim wpisie o kolekcji Vistuli. I jego uwagę zwrócił, bo istotnie jest to model z tej kolekcji zdecydowanie najciekawszy, odbiega od sztampy.

Dołączona grafika

Przymierzyłem garnitur i zacząłem mieć pewne wątpliwości co do kroju spodni. Byłem przekonany, że zapinają się w pasie, ale nie - to biodrówki, tyle że z mocno obniżonym krokiem. Zwróćcie uwagę na zdjęcia - krok jest nieco poniżej końca marynarki, choć ma ona klasyczną długość (spodnie optycznie ją skracają).

Marynarka i kamizelka całkiem nieźle na mnie leżą (pomijając problemy, na które zawsze trafiam, kupując ciuch z wieszaka, czyli rękaw o jakieś 2-3cm za długi, ale z tym już nic nie zrobię), ale co do spodni mam wątpliwości... Nosząc je tak, jak zakłada projekt, krok będę miał naprawdę nisko. Myślę, że to moze skracać moją sylwetkę, bo nie jestem wysoki (174, bardzo szczupły). Spodnie i tak musiałbym zwęzić. Gdybym zwęził nie o 2cm a o 4, podniosłyby się nieco ponad biodra i być moze krok byłby na bardziej satysfakcjonującej wysokości, choć byłaby to swego rodzaju kombinacja...

Co o tym myślicie? Zastanawiam się nad kupnem, zwłaszcza że garnitur jest przeceniony na 700zł, jednak wątpliwości co do tych spodni nie pozwalają mi podjąć ostatecznej decyzji.

[W salonie Vistuli leciał zapętlony film prezentujący kolejne modele garniturów, na końcu pokazu na wybieg wychodzi projektant w garniturze, o którym mowa. Ten film swojego czasu dostępny był na stronoe Vistuli, moglibyście zerknąć, jak prezentuje się w ruchu, ale niestety nie mogę sprawdzić, czy film wciąż wisi nastronie, bo iPhone jej nie obsługuje, aw tym momencie nie mam dostępu do komputera].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to moze skracać moją sylwetkę, bo nie jestem wysoki (174, bardzo szczupły). Spodnie i tak musiałbym zwęzić. Gdybym zwęził nie o 2cm a o 4, podniosłyby się nieco ponad biodra i być moze krok byłby na bardziej satysfakcjonującej wysokości, choć byłaby to swego rodzaju kombinacja...

Witam.

Wydaje mi się(co chcę podkreślić) że o ile spodnie byłyby dobrze dobrane to nie byłoby problemu.

Mówiąc wprost, o ile nie są/zrobią się one(po ew. przeróbce) workowate w okolicach dolnej części pleców oraz nie złamią się na bucie, wtedy powinno być "ok".

Reasumując gdy zachowa się szczupłość, to sylwetka nie powinna się skrócić(stanem bym się tak nie martwił przy kamizelce).

Przyłączam się do też do rady aby samemu podjąć ostateczną decyzję zwłaszcza że nie jest to wybitnie uniwersalny i bardzo łatwy do zdekompletowania garnitur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.