Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Spodnie lniane od Benevento, biała koszula lniana z Massimo Dutti, granatowa marynarka lniana Montego z Peek&Cloppenburga, do tego może biała poszetka z 3 kolorowym obszyciem od poszetki, krawatu na razie w swojej szafie odpowiedniego do tego nie mam, bo dopiero zaczynam swoją przygodę ;) Nie wiem co więcej tutaj napisać, ale raczej właśnie zestaw taki luźny, nieformalny, więc buty chyba jednak będą pasować. Dzięki wszystkim za ożywioną dyskusję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jak bardzo taliujemy () koszulę ? Czy to jest dobrze staliowana koszula, czy krawcowi coś nie wyszło? Z uwagi na znajomość proszę o naprawdę uczciwe komentarze. Na ile maksymalnie można zwęzić koszulę, bez i z marynarką?

https://instagram.com/p/33-BvDN1He/

 

Nie ma reguł. W koszuli pod marynarkę kluczowy jest kołnierz, dopasowanie w okolicach krawata (aby nie było brzydkich marszczeń) oraz mankiety. Koszula może być luźniejsza.

 

W przypadku koszuli noszonej bez marynarki, szczególnie jeśli jesteś dobrze zbudowany, można pokusić się o ściśłe dopasowanie (nie można przesadzić, bo koszula pęknie) i robienie odpowiedniego wrażenia. Komfort oczywiście będzie niższy. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Waszym zdaniem koszula z bawełny chambray (w sumie trochę wygląda jak jasny jeans) pasuje do zestawu koordynowanego (klubowego) - granatowa marynarka z wełny oraz szare spodnie z wełny? Do tego lniany krawat oraz brązowe buty.

 

Sądząc z opisu powinno być ok, ale najlepiej, gdybyś wrzucił zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zwykle nie ma jednoznacznej reguły. :)

 

Znalazłem wpis na blogu Pana Tomka Milera:

http://milerszyje.pl/koszula-oxford-cloth-button-down.html

 

O koszuli OCBD:

"Z drugiej strony, doskonale pasuje do niemal każdego typu spodni jaki istnieje – od szortów przez chinosy do spodni garniturowych."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ostatnio w sumie jest taki lobbing za stawianiem koszul z bawełny oxford na jakimś bardzo nieformalnym poziomie? Nie jest to trochę na siłę?

Może juz do smokingu nie będzie pasować ale do formalnego stroju, szczególnie biała, moim zdaniem tak (ale bez zapięcia na guzik rogów kolnierzyka, nawet button under)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ostatnio w sumie jest taki lobbing za stawianiem koszul z bawełny oxford na jakimś bardzo nieformalnym poziomie? Nie jest to trochę na siłę?

 

 

No właśnie, tym bardziej że sam oxford może mieć bardzo różny stopień formalności. 

 

To jest oxford:

http://media3.gant.com/media/catalog/product/cache/4/base/570x/c96a280f94e22e3ee3823dd0a1a87606/3/4/344000-110-detail-fv-1.jpg

 

i to też jest oxford:

https://instagram.com/p/yTrz5jF_Lm/?taken-by=cordone_1956

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Pan Maciej wydaje się, że przedobrzył. Skoro stojąc koszula jest tak zmarszczona, to przy siadaniu guziki fruwają... :) Wiem to z autopsji. Stojąc koszula dopasowana bez marszczeń, siadając - gwiazda. Trzeba było 3-4 mm rozszerzyć

 

Niekoniecznie, figura mogła się zmienić, a materiał - skurczyć. To nie jest tak, że jak coś się uszyje na miarę i dobrze pasuje, to tak będzie po wsze wieki.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii oxfordu - wg mnie wszystko zalezy od grubosci materialu. Jak dla mnie dosc gruby material typowych koszul OCBD (bo zakladam, ze takiej dotyczylo pytanie) nieco sie gryzie z letnia welna marynarki / spodni. Ja takie koszule nosze najchetniej do dzinsow, chinosow, bawelnianych marynarek, tweedu, flaneli etc... Chetnie nosze je tez solo :)

 

Ale np. koszula z royal oxford, ktory jest delikatniejszy bedzie lepiej wygladala z marynarka i spodniami z welny. Mozesz tez rozwarzyc nieco bardziej formalny kroj - bez listwy z przodu, z bardziej formalnym kolnierzykiem (ja np. lubie cut away lub extreme cut away :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzacie z tym kategorycznym traktowaniem szarości?

 

Tutaj na Dappered szara koszula jest wrzucona wręcz w "Men's Essentials" - a i sporo przykładów monochromatycznych zastosowań można znaleźć, np: na Fashion Beans

 

Ja osobiście szarości bardzo lubię (zwłaszcza w połączeniu ze wzorem, np. ten puppytooth to jedna z moich ulubionych koszul obecnei) i uważam, że wszystko zależy od odcienia szarości. Te bardzo jasne wyglądają na brudne, te ciemne z reguły kompletnie odpadają do marynarki i nie ma z czym ich dopasować, ale mimo wszystko nie wszędzie i nie zawsze chodzi się z w takim zestawieniu.

 

Rozumiem, że to nie jest kolor tak łatwy i uniwersalny jak jasnobłękitny, ale kontener to chyba jednak dość radykalne posunięcie.

 

Czy tylko ja nie zgrzytam zębami na szare koszule?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.