Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

@Hush - garnitury w SS zaczynają się od 260€ za klasyczne modele,a znakomita część kosztuje 300€. To "koszty", które planujesz ponieść w związku z zakupem w Bytomiu.

300 euro a 750 zł (ze wszystkim) to prawie dwukrotna różnica, poza tym Bytom zawsze można na miejscu przymierzyć. Nie twierdzę, że zakup w SS to zła opcja, przeciwnie, przeczytałem tutaj same w zasadzie pozytywne opinie, po prostu w mojej syt. - zakup tego garnituru na rok - półtora, potem będzie zbyt ciasny, to nienajlepszy wybór. To miałem na myśli.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uszyje, nawet bez materiału. Trochę brakuje, nawet do ceny igły - na podstawie moich ostatnich zamówień. :)

 

Jeśli jest jeszcze jakaś przyzwoita pracownia w Łodzi, która uszyje - również proszę o informację w Przewodniku miejskim, albo chociaż rzucenie, o kogo chodzi - inni łódzcy bywalcy będą mogli się odnieść. :)

 

Z pewną inną łódzką pracownią, która za tyle uszyje, mam doświadczenia takie, że ostatecznie garnitur rozebrałem na części pierwsze u innego krawca i przerobiłem w nim wszystko, co tylko się dało - a efekty i tak nie są wcale świetne.

Nie szyłem jeszcze u nich (dlatego nie polecę w Przewodniku Miejskim). Moja wiedza jest jeszcze zbyt mała, żeby satysfakcjonująco uszyć u krawca z poza I ligi ;) , jedynie dużo i mocno przerabiałem - jestem bardzo zadowolony i ogólnie robia dobre wrażenie, choć ich główny target to raczej moda damska. Efekty szycia, jedynie marynarki, widziałem na wieszaku dla innych klientów. Wykonanie, bo tylko to mogę ocenić w takiej syt - bez zarzutu. Przymierzam się w dalszej perspektywie do uszycia u nich. Jestem ciekaw Waszych opinii, zważywszy, że moja wiedza/oko jest początkująca. Może robię bład. Chodzi o pracownię Bucle na Próchnika - do wygooglania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
ostatni trafiła do mnie granatowa marynarka w prążek z flaneli wełnianej (mieszanka wełny i kaszmiru). Niestety nie wiem z jakimi spodniami ją zestawić. Niby tkanina nieformalna, ale wzór sprawia mi już kłopot. Szukałem inspiracji na blogach/tumblr'ach, ale jeżeli prążek się już pojawia to jako garnitur.

 

http://zapodaj.net/a0b964f66f751.jpg.html#code

 
Dziękuję za pomoc, pozdrawiam Jaann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję kilka porad. Pod poniższym linkiem są zdjęcia (sory za jakość) mojego garnituru. Potrzebuję opinię co do poprawek u krawca.

http://www.fotosik.pl/u/sko123/album/1791948

 

1. Rękawy marynarki wydłużyć o 1-1,5cm? Czy mam za długie rękawy w koszuli? Na pierwszych 4 zdjęciach koszula zapięta na węższy guzik a pozostałych na szerszy. Czy wydłużenie rękawów nie będzie wpływać na dziwne proporcje do guzików?

2. Spodnie do skrócenia to na pewno. Czy taka długość jak w prawej nogawce jest odpowiednia? 

3. Czy klapy w marynarce nie są za wąskie? Da się to jakoś przez zaprasowanie poprawić?

4. Ze względu na to, że jestem dość chudy chciałem spodnie nieco zwęzić o 1,5-2cm. Co o tym sądzicie? Jak dla mnie są bardzo luźne w udach.

5. Czy w ramionach jak na RTW jest w miarę ok?

6. Czy z plecami coś można zrobić i jeśli tak to co?

 

Inne uwagi lub poprawki się Wam narzucają?

Proszę o opinie.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Długość rękawów koszuli jest ok. Jeśli tylko można, to wydłużyłbym rękawy marynarki i to o 2-2,5 cm. Proporcje zostaną zaburzone, ale cóż począć?

2. Jeszcze nieco za długa z przodu,z  tyłu jest ok. Spodnie należy skracać po skosie. Z przodu powinno tworzyć się jedno załamanie, nie dwa.

3. Są wąskie, ale akceptowalnie wąskie. Nie wiem czy da się to zmienić.

4. Można zwęzić, to już Twoja decyzja. IMO nie jest to bardzo konieczne.

5. Jest nieco za duża w ramionach

6. Zebrać nadmiar materiału - akurat to najprostsza poprawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się ocenia te zdjęcia, brakuje normalnego, centralnie z przodu, z oddalenia. Jedne są zrobione nieco z góry, inne wyraźnie z dołu.

 

Moim zdaniem - marynarka jest zbyt krótka. Rękawy też. Dziurki są przecięte i wydłużenie wg rady Velahrna spowoduje dziwny efekt (guziki bardzo daleko od krawędzi  - wygląda to wg mnie równie źle, jak guziki tuż przy krawędzi).

Spodni bym nie zwężał, ale skrócił po skosie tak, aby z przodu nie było załamania (ale spodnie powinny dotykać buta) - spodnie się nieco osuną na pasku i wtedy będzie to pojedyncze załamanie.

Marynarki w ramionach na podstawie tych zdjęć nie podejmuję się oceniać, ale uważam, że jeśli nie jest dobrze, to lepiej poszukać innej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie. Domyślam się, że ciężko się ocenia te zdjęcia ale też ciężko sobie samemu zrobić zdjęcia telefonem :/

 

Jest to dokładnie ten garnitur. http://www.massimodutti.com/pl/pl/men/garnitury/we%C5%82niana-marynarka-fil-%C3%A0-fil-c1403309p5644032.html?colorId=400&categoryNav=1403309

 

Czy marynarka jest krótka - myślę, że jest akceptowalnej długości, a dziwne proporcje wynikają z kąta wykonania zdjęć a efekt potęgują za długie spodnie.

 

Jak zauważyliście największa zagwozdka jest z długością rękawów i to też mnie najbardziej martwi. Myślicie, że od góry jest zapas materiału aby je wydłużyć od ramion?

 

W kwestii ramion myślę, że ciężko będzie znaleźć coś bardzo dobrze leżącego z wieszaka gdyż mam bardzo mocno wypchnięte ramiona do przodu. To jest rozmiar 46 więc nic mniejszego już nie znajdę 

 

Pytanie o skrócenie spodni - jaka winna być różnica między przodem a tyłem nogawki skracanej po skosie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie faktycznie z tyłu (biodra) mają "zapas".

 

Ja bym Ci radził jeszcze poszukać, np. w markach "młodzieżowych" - Zara, H&M. Być może trafisz coś w sensownej jakości, a młodzieżową rozmiarówkę (na wysokich chudzielców) powinni mieć. Ten garnitur wg mnie nawet po przeróbkach będzie co najwyżej przeciętny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Może postaram się o lepsze zdjęcia z innej perspektywy aby ukazać to jak leży. Osobiście myślałem, że nie jest źle a problemem są jedynie rękawy i długość/szerokość spodni.

Wysoki raczej nie jestem bo mam ledwo 179cm ale dzięki za nobilitację :)

 

Mam jedną marynarkę z MD i ona ma dłuższe rękawy stąd byłem zaskoczony długością w tym egzemplarzu.

 

Przemyślę jeszcze sprawę bo marynarka w klatce i talii leży fajnie i wygodnie.

 

EDIT

 

Poniżej link i nowe zdjęcia. Mam nadzieję, że przez edycję posta będzie to zauważone.

http://www.fotosik.pl/u/sko123/album/1792341

Na zdjęciach mam różne koszule i patrząc tak wydaje mi się, że to problem bardziej długości rękawów w jednej z białych koszul, którą niefortunnie ubrałem wczoraj do zdjęć. Dla porównania dziś też ją założyłem. Chyba powinienem przede wszystkim je skrócić a w marynarce jeśli wydłużać to o max 1cm. Tak mi się wydaje. Co myślicie? Koszula była wykonywana na wymiar i być może szyjący zostawili zbyt dużo materiału na ewentualne "zbiegnięcie". Dla porównania jest też zdjęcie z inną białą koszulą, którą posiadam.

 

W kwestii ramion - moje ramiona kończą się dokładnie w punkcie gdzie zaczyna się szew od rękawów. To chyba nie najgorzej?

 

Dodałem jedno zdjęcie pleców - proszę o informacje co tutaj można podziałać aby było lepiej?

Spodni brak bo już wczoraj chyba wszystko ustaliliśmy:)

 

Czy jest aż tak źle jak pisaliście wczoraj czy dzisiejsze zdjęcie rzucają jakieś jaśniejsze światło na przydatność tego garnituru? :)

 

Dzięki Panowie za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy garnitur z załączonego linku nadaje się na sierpniowe wesele, jeśli jestem świadkiem? Mam wątpliwości co do nakładanych kieszeni.

Dodatki oczywiście bez szaleństw - biała koszula, brązowe buty, jednolity krawat.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

http://www.marksandspencer.com/navy-regular-fit-suit/p/ds53d6819631351dfbe2a13460fe3bb467#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.