Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

  • Composition

     

  • 55% linen, 45% cotton
  • Jacket lining- 100% polyester

 

A dodatkowo połączenie 'lniano-bawełniany garnitur + poliestrowa podszewka' skutkuje wszelkimi wadami chodzenia w plastikowym worku; i nie ważne czy to ślub czy poprawiny...  :roll:

...Ja bym go zostawił w sklepie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest aż tak źle jak pisaliście wczoraj czy dzisiejsze zdjęcie rzucają jakieś jaśniejsze światło na przydatność tego garnituru? :)

 

Dzięki Panowie za rady :)

 

Moim zdaniem tragedii nie ma, super też nie jest. Wydaje mi się nieco za szeroki w ramionach, ale to kwestia gustu. Problemem jest lewe ramię - tutaj linia wyraźnie się załamuje (ja mam podobny efekt w niektórych marynarkach - przyczyną jest mniej rozbudowane lewe ramię).

 

Pamiętaj, że nie jest pewne, czy rękaw da się wydłużyć (tak, aby nie pozostał ślad) - sprawna krawcowa powinna umieć ocenić materiał. Podsumowując - zatrzymałbym ten garnitur jak długo można i szukał jednak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię.

Rozumiem, że w dalszym ciągu uważasz, że problemem nie jest długość rękawów koszuli tylko marynarki? W takim razie wszystkie pozostałe moje koszule mają za krótki rękaw?

Ja osobiście się lepiej czuję w tych krótszych rękawach koszuli i myślę, że jeśli miałbym ruszać rękawy w marynarce to o max 1cm.

 

W kwestii ramion - jestem zadowolony, na tyle marynarek ile przymierzałem te wyglądają najrozsądniej. Mogę Cię, mosze, prosić o wskazanie tego załamania, o którym wspominasz?

 

W kwestii pleców - którym szwem powinny pójść poprawki i zebranie materiału aby marynarka leżała lepiej? Bocznymi pod paczą czy wzdłużnym z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka ma ewidentnie za krótki rękaw. A to, że mankiet w białej wystaje bardziej, to już inna sprawa. Być może 1 cm wystarczy, o ile nie będzie śladów po przeróbce.

 

Lewe ramię (na zdjęciu po prawej stronie) opada skośnie, po czym linia staje się pozioma. Porównaj linię w obu ramionach. Np. tutaj to widać wyraźnie:

 

http://images68.fotosik.pl/1009/2d89aac925cf1b00gen.jpg

 

> W kwestii pleców - którym szwem powinny pójść poprawki i zebranie materiału aby marynarka leżała lepiej? Bocznymi pod paczą czy wzdłużnym z tyłu?

 

Nie wiem, zdałbym się na krawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie o skrócenie spodni - jaka winna być różnica między przodem a tyłem nogawki skracanej po skosie?

 

Chyba nie ma ścisłych parametrów typu "ma być 2 cm". Zasadniczo, z przodu powinno tworzyć się jedno zagięcie, z tyłu nie powinno być go w ogóle (prosta linia spodni).

 

Co do marynarki, zasadniczo zgadzam się z Mosze, więc nic nowego nie napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z racji iż sprawdzam różne wariacje koszulowe (do pracy na jutro) mam pytanie czy nie zbyt kolorowo się zrobiło i jeśli ujdzie to którą koszulę powinienem wybrać ?

Czy też może postawić na bezpieczny wybór koszuli - biel/błękit ?

 

Marynarka len, spodnie granatowe chino len/bawełna, koszula niestety bawełna gdyż lnianej nie posiadam jeszcze w dorobku.

 

ps. oczywiście przed wyjściem będzie prasowanko ;)

post-5001-0-02287700-1435686617_thumb.jp

post-5001-0-02480600-1435686620_thumb.jp

post-5001-0-05477700-1435686623_thumb.jp

post-5001-0-96323700-1435686625_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw Panów opinii o pomyśle zamiany guzików w tej marynarce:

 

http://vistula.pl/marynarki/marynarka,id-68800

 

... na metalowe, klubowe. Moim celem jest "ucałorocznienie" marynarki, z białymi guzikami kojarzy się stricte z latem. Zamierzam ją nosić w zestawach koordynowanych i a la klubowych - szare spodnie, beżowe chinosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie co do całości trudno się czepiać, ale guziki do klubowej marynarki (mosiężne?) w dzianinowej (jak się domyślam sportowej) wskazują na solidną aberację projektanta. Wąskość krawata możesz spróbować podratować wyłożeniem węższej końcówki, choć osobiście zakopałbym go na dnie szafy (nie moja bajka). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Z marynarki nie jestem dumny, ale to jedyny taki kolor i faktura w szafie z baaaardzo wczesnego okresu. Pozostaje mi znaleźć podobny kolor i fakturę w bardziej koszernej formie. Co do bajki ... według mnie jest nieco bajkowy (ten kolor trudno oddać na zdjęciu) i za to go lubię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamienilem na brązowe- niby rogowe.

 

 

Fakt ,wygladaja na bardzo bieliźniane.Poszukał bym czegoś w tym stylu aby zachować kontrast.

Pozdrawiam

 

 

Dzięki Panowie, a metalowe? Równolegle toczy się dyskusja o marynarce, do której metalowe nie pasują. A do tej? Charakterem wydaje mi się być pasująca do stylu klubowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.