Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie jestem wielkim fanem szarego w koszulach (nie mam zadnej).

Ale jesli juz miec szara to lepsza we wzorek niz calkiem gladka. 

 

Gdybym mial mial jakas szara, to probowalbym z niebieska / granatowa marynarka. Z zielonym tez sie moze udac jako tako :)

 

Krawat moze byc burgundowy, ew. niebieski / granatowy. Ciemniejszy odcien brazowego tez by moze podpasowal.

 

Mozesz sprobowac tez zalozyc do bezowych chinos i zobaczyc co wyjdzie. Moze sie zgra...

 

Aa no i zawsze mozesz probowac robic monochromatyczny zestaw w odcieniach szarosci lub szary + czarny.

 

Ale sa lepsze wybory kolorystyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozumiem, że to nie jest kolor tak łatwy i uniwersalny jak jasnobłękitny, ale kontener to chyba jednak dość radykalne posunięcie.

 

Czy tylko ja nie zgrzytam zębami na szare koszule?

 

Ja zgrzytam na samą myśl! Nie wiedziałem jeszcze dobrego zestawu z szarą koszulą, a przynajmniej nie widziałem takiego, w którym biała koszula nie byłaby lepsza.

Kontener to jedyne rozsądne zastosowanie. Przychodzi mi do głowy jeszcze prezent dla jakiegoś wroga, ale takowego nie posiadam. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Dostałem szarą, gładką koszulę z francuskimi mankietami. Nie bardzo mam pomysł z czym to bezpiecznie połączyć. Możecie podsunąć jakiś pomysł?

 

Pozdrawiam.

 

 

 Przychodzi mi do głowy jeszcze prezent dla jakiegoś wroga, ale takowego nie posiadam. 

 

 

Strzeż mnie przed przyjaciółmi, z wrogami poradzę sobie sam :)

 

A tak poważnie, to z tą szarą można zaryzykować np. z białym letnim garniturem - stopień komplikacji wysoki, a efekt nadal daleki od przyzwoitości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów,

 

Ostatnio nurtuje mnie kwestia łączenia czerni z brązem. O ile połączenie czarnych spodni z brązowymi butami jest niemalże zgodnie tępione (sam zresztą uważam je za odpychające; co innego spodnie grafitowe), o tyle zdania wydają się być podzielone, kiedy odwróci się kolory. Spotykałem się ze stwierdzeniem, że chinosy w kolorze khaki mogą być noszone razem z czarnymi butami, podobnie rzecz ma się z beżem i kremem (choć to ostatnie mnie nie przekonuje). Czy możliwe w takim razie (przykładowo) jest użycie jasnobeżowych spodni w kant w zestawieniu z czarnymi pensówkami (penny loafers), ewentualnie ze skarpetami w kolorze burgundowym? Uprzejmie proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

mam dość pilną sprawę - chodzi o kupno garnituru. Model już wybrałem - ten. Tylko teraz jest problem, bo muszę kupić on-line i nie wiem jaki rozmiar wybrać. Przedstawię swoje wymiary, postaram się nie koloryzować: wzrost: 183, waga: 75, obwód pasa: 85, biodra: 97, klatka piersiowa: 107. Jeśli mam podać więcej, to śmiało podam, tylko zachowajmy przyzwoitość. Wiem że ciężko w ten sposób cokolwiek doradzić, ale może choć troszkę. Nie mam jak przymierzyć tego modelu, bo w stacjonarnym sklepie go nie ma.

Jako że jestem szczupły, rozważam rozmiary w sylwetce wyszczuplonej. Patrzę tak na te rozmiary i nie mam pojęcia który wybrać... W razie czego oddam go do sklepu ale nie mam zbyt wiele czasu, ewentualnie jakieś proste przeróbki, jeśli znajdę krawca.

 

Jeszcze pojawia się kwestia butów... Chciałbym się zmieścić w 300 zł. Raczej koniecznie. Na tej stronie odpowiadają mi cenowo, chciałbym poznać opinię, czy warte zachodu. Preferuję kolor brązowy. Te mi się spodobały, no ale skoro niedostępne... Aha, krawat. Może ten? A poszetka o taka. Zależy mi na niskim koszcie.

 

Pierwsza okazja to obrona pracy. A potem to co zwykle.

 

Uprzejmie proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszetka taka: http://www.poszetka.com/product-pol-537-Poszetka-bialy-len.html

 

Nie wiem, jak obecnie, ale mam jak najgorsze wspomnienia z krawatami tej marki. Ale jeśli budżet, to priorytet, to w outletach (Ursus, Targówek) dosc regularnie są promocje 3 krawaty w cenie 49,99. Wybór duzy - także, jesli cena jest priorytetem, to lepiej tak, niż przez Internet jeden w tej samej cenie. Choć zdecydowanie namawiam do zakupu lepszego i droższego krawata w kolorze bordowym/winnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów,

 

ostatnimi czasy poluję na kurtkę typu husky tj. pikowaną. W grę wchodzi kolor granatowy lub czarny/grafit. Jednakże mam dylemat dotyczący tego kurtkę jakiej firmy powinienem kupić. Rozpatrywałem do tej pory jedynie dwie marki: Barbour oraz Bytom. Mają Panowie jakiekolwiek doświadczenia z pikowanymi kurtkami Bytomia? Jak z jakością materiałów?
Jedyny model, który mi odpowiada ze stajni Bytomia:

I tutaj pojawia się kolejne pytanie: granat czy czerń? Miałem na sobie wersję czarną i powiem szczerze, leży bardzo dobrze.

 

Dziękuję za wszelkie rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nurtuje mnie kwestia łączenia czerni z brązem. O ile połączenie czarnych spodni z brązowymi butami jest niemalże zgodnie tępione (sam zresztą uważam je za odpychające; co innego spodnie grafitowe), o tyle zdania wydają się być podzielone, kiedy odwróci się kolory. Spotykałem się ze stwierdzeniem, że chinosy w kolorze khaki mogą być noszone razem z czarnymi butami, podobnie rzecz ma się z beżem i kremem (choć to ostatnie mnie nie przekonuje). Czy możliwe w takim razie (przykładowo) jest użycie jasnobeżowych spodni w kant w zestawieniu z czarnymi pensówkami (penny loafers), ewentualnie ze skarpetami w kolorze burgundowym? Uprzejmie proszę o opinię.

 

Raz tak zrobiłem i nigdy więcej ;) Może w wojsku to pasuje ale w cywilu lepiej unikać takiego połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów,

 

ostatnimi czasy poluję na kurtkę typu husky tj. pikowaną. W grę wchodzi kolor granatowy lub czarny/grafit. Jednakże mam dylemat dotyczący tego kurtkę jakiej firmy powinienem kupić. Rozpatrywałem do tej pory jedynie dwie marki: Barbour oraz Bytom. Mają Panowie jakiekolwiek doświadczenia z pikowanymi kurtkami Bytomia? Jak z jakością materiałów?

Jedyny model, który mi odpowiada ze stajni Bytomia:

I tutaj pojawia się kolejne pytanie: granat czy czerń? Miałem na sobie wersję czarną i powiem szczerze, leży bardzo dobrze.

 

Dziękuję za wszelkie rady!

Granatowa będzie bardziej uniwersalna niż czarna.

Barbour to klasa sama w sobie. Pomijam już historię i prestiż tej marki, ale samo wykonanie i materiały stoją na bardzo wysokim poziomie.

Z pikowanymi kurtkami Bytomia nie miałem niestety do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xolu - jeśli wybierzesz Barbour, to możesz mieć problem podobny do mojego :) Co sezon obiecuje jej rozwód i zmianę na młodszą, ale z sentymentu i uznania dla jej wytrzymałości ze mną, jesteśmy razem hmmm... chyba już 5 lat. Bytom niestety nie prezentuje nawet namiastki jakości swojej brytyjskiej odpowiedniczki. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów,

 

ostatnimi czasy poluję na kurtkę typu husky tj. pikowaną. W grę wchodzi kolor granatowy lub czarny/grafit. Jednakże mam dylemat dotyczący tego kurtkę jakiej firmy powinienem kupić. Rozpatrywałem do tej pory jedynie dwie marki: Barbour oraz Bytom. Mają Panowie jakiekolwiek doświadczenia z pikowanymi kurtkami Bytomia? Jak z jakością materiałów?

Jedyny model, który mi odpowiada ze stajni Bytomia:

I tutaj pojawia się kolejne pytanie: granat czy czerń? Miałem na sobie wersję czarną i powiem szczerze, leży bardzo dobrze.

 

Dziękuję za wszelkie rady!

 

Masz budżet na kurtkę z Barbour i zastanawiasz się nad Bytomiem? Interesujące...  :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalando oferuje kurtki Barbour obecnie w bardzo przystępnej cenie, zatem stąd moje pytanie, gdyż cena jest zbliżona do kurtek Bytomia. Przyznam, że mam teraz jeszcze większy mętlik niż miałem. Mógłbym prosić szanownych Panów o opinię na temat konkretnego modelu tj. Chelsea?

http://www.houseoffraser.co.uk/Barbour+Chelsea+sportsquilt+jacket/D240898,default,pd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na egzamin na aplikację pewnie zbyt nieformalne, na egzamin na prawo jazdy zbyt formalne, na egzamin w sesji - długo o tym dyskutowaliśmy w innym wątku.

Ja spokojnie przyjąłbym takie spinki nawet na egzamin dyplomowy, chociaż raczej w stonowanych kolorach. Ale są też teorie, że spinki węzełki to dziwny żart modowy.

Generalnie musisz na parę egzaminów coś takiego założyć i zobaczyć jak się z tym czujesz. Może się przecież np. okazać, że na egzamin pisemny założysz piękne srebrne spinki od EXOXE, po czym będziesz nimi co chwila stukał w blat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby PR spinkom węzełkom robią firmy, które domyślnie umieszczają takowe we francuskich mankietach fabrycznie nowych koszul.
Przez to powstaje wrażenie, że to element "przejściowy/zastępczy", którego usunięcie umknęło noszącemu  :)
Osobiście przepadam za takowymi, zwłaszcza jeśli nawiązują kolorystycznie do krawata, muszki czy poszetki.
Jednak do białej formalnej koszuli chyba nigdy takich nie założyłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakupowałem węzełków na "kilogramy" na eBay w przypływie entuzjazmu, który szybko wygasł. Niektóre koszule okazały się mieć zbyt ciasne dziurki, przez co włożenie ich na miejsce bez zdefasonowania (rozciągnięcia i uszkodzenia węzełka) jest mocno męczące i czasochłonne (szczególnie rano). Natomiast zauważyłem, że po 0,5-1 roku leżenia w szufladzie zastosowane gumki sparciały i węzełki trafiają seriami do śmietnika. Nie wiem jak to się ma do "markowych" węzełków, ale te "low costowe" to zakup sezonowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.