Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście uważam, że cienka, garniturowa wełna rzadko będzie pasować do bawełny - różnica grubości, a także inny "look & feel" - bawełna się gniecie, wełna znacznie mniej, to będzie widać.

 

No i na koniec - wyobrażanie sobie marynarki ze zdjęcia (zarówno koloru, jak i dopasowania) jest ryzykowne.h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorystycznie może pasować (np. ciemny granat do ciemnej szarości), ale to nie są buty do garnituru, tylko na wycieczkę. Pasują do chinosów, koszulki polo itp.

 

Jeśli zamszowe buty do ciemnego garnituru, to klasyczne, ciemne, no i wyłącznie na dzień. Np. coś takiego (niekoniecznie w tej cenie):

 

http://www.crockettandjones.com/product/hallam-espresso

 

Na koniec: należy zwrócić uwagę, aby reszta stroju nie wyglądała zbyt "formalnie", ja np. nie założyłbym zamszaków do zestawu ciemny garnitur, biała koszula, krawat, biała poszetka, bo byłby zgrzyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jak najbardziej bym założył,nie widzę żadnego zgrzytu pomiędzy butami zamszowymi (ciemny brąz) a zestawem garniturowym z białą koszulą wraz z krawatem.

Poniżej inna kolorystyka a także wygląda to świetnie.

 

Zestaw jest udany, jednak garnitur jest jasny, typowo dzienny.

Zresztą ja się nie upieram przy swoim zdaniu - lepiej po prostu zobaczyć i ocenić, niż sobie wyobrażać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać po zdjęciach "zamszowe buty" to pojęcie tak obszerne, że zawierają zarówno elegancko wyglądające loafersy, jak i mocno casualowe oraz średniej urody derby. 

 

Moim zdaniem, buty ze zdjęcia Rafaella będą totalnie nieodpowiednie do granatowego garnituru, bo zamsz robi wrażenie "vintage", a jasna podeszwa nawiązuje do letnich, weekendowych zestawów. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W  sumie fakt, ta jasna podeszwa. Jasny garnitur w takim razie może bardziej by się nadał, na bardziej oficjalne wyjścia?

 

Na mniej oficjalne mam w miarę jasną marynarkę (na zdjęciu w zestawie z jeszcze jaśniejszymi odcieniami ale przy granatowych spodniach), myśle, że przy ciemniejszej dolnej połówce garderoby prezentowałyby się w porządku.

 

Choć do tej marynarki nosiłem już biały t-shirt z neutralnym niebieskim nadrukiem i trampki dokładnie jak poniższe z granatowymi shortami i całościowo było w porządku.

 

marynarka

SMR0175NI_1.jpg#KOLOR_8

 

spodnie:

TSP1093GR_6.jpg#KOLOR_123

 

trampki:

SBU0292CA_7.jpg#KOLOR_122

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na podforum, w którym zamieściłeś wątek: "Męska elegancja", a teraz spójrz na swoje zdjęcia i spróbuj znaleźć części wspólne. Używanie marynarki nie uczyni Cię eleganckim, tak jak butów z zamszu, potocznie zwanych pantoflami. Jest na forum "sala klubowa", która daje cień szansy na uzyskanie odpowiedzi.

Jeśli o mnie chodzi to zakładanie marynarki do koszulki lub do trampek jest mało poważne i całkowicie nieeleganckie.

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek samą ideę łączenia marynarki i trampek jestem w stanie jakoś zrozumieć (choć w ogóle mnie nie pociąga), to już prezentowania jej w tym dziale - niestety nie. Nie to miejsce, nie ten czas. A co do zamszaków z pierwszego posta w połączeniu z garniturem - no po prostu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć,

Od dłuższego czasu szukam marynarek dwurzędowych i ostatnio natknąłem się na coś takiego w prochniku, wydaje mi sie ze leży dobrze (lekkie skrócenie rękawa i plecy będą do poprawki ale to niewielki problem). Czy cos jeszcze należało by poprawić? Skład 55% len 45% wełna, podszewka wiskoza/acetat.

post-5924-0-14909300-1433677619_thumb.jp

post-5924-0-52096800-1433677629_thumb.jp

post-5924-0-82801400-1433677649_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Od dłuższego czasu szukam marynarek dwurzędowych i ostatnio natknąłem się na coś takiego w prochniku, wydaje mi sie ze leży dobrze (lekkie skrócenie rękawa i plecy będą do poprawki ale to niewielki problem). Czy cos jeszcze należało by poprawić? Skład 55% len 45% wełna, podszewka wiskoza/acetat.

 

Jur łelkam:

 

mseh7d.jpg

 

330tcwj.jpg

 

2yoeln8.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.