Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się podobają te Washingtony Half-lined - maja zauważalnie szersze klapy niż wersja z podszewką. Bardzo lubię mniej formalne nakładane kieszenie. Nie wiem jak do jeansów, bo jestem sporadycznym użytkownikiem w zestawie z marynarką, ale do zestawu koordynowanego mniej lub bardziej ten krój będzie ok. Zwróć jedynie uwagę na fakt, że to kolekcja jesień/zima - może być ciepło, mimo braku podszewki. Nie wygląda na zbyt gęsty splot, ale tkanina może być przyciężkawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wydawało mi się, że klapy w wersji half-lined są szersze niż w wersji z podszewką :) Myślę o tym garniturze w kontekście jesieni/zimy stąd ten materiał :). Myślałem o zakupie 2 garniturów granatowego i szarego, żeby można je nosić w komplecie i oddzielne. Taki zakup wydaje się bardziej opłacalny w SuitSupply niż zakup marynarek i spodni oddzielnie.

 

EDIT:

Choć z drugiej strony lepszym wyborem do zestawów koordynowanych (m.in. z jeans'ami) może być ta marynarka http://eu.suitsupply.com/en/jackets/havana-grey-plain/C710.html?start=25&cgid=Jackets&prefn1=fit&prefv1=Havana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matematycznie masz rację i praktycznie również :) Ja ostatnio ściągnąłem Hudson Navy plain (50%Wool/50%Cotton) i jestem zachwycony :) Idealna baza do zestawów koordynowanych w obie strony, a jako garnitur klasyczny kolor w obniżonej formalności - na co dzień i na weekend ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim garniturze?

http://eu.suitsupply.com/en/suits/washington-half-lined-grey-plain/P3912.html?start=2&cgid=Suits&prefn1=collection&prefn2=styleFit&prefv2=Contemporary-Washington&prefv1=Fall%2FWinter

 

Chodzi mi o to, że z jednej strony ma zamknięte klapy, a z drugiej nakładane kieszenie. [...]

 

Klasyka - kto oglądał "Bulwar zachodzącego słońca", ten wie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry,

Potrzebuję garnituru do ślubu. Poszukiwany kolor to niebieski/granatowy. Zamówiłem dwa garnitury w SuitSupply, model Lazio, niestety wybrane modele już wyprzedane więc nie mam jak zmienić rozmiaru na inny. Trzeci garnitur z Vistuli kupiony do porównania w promocji (-50%) za 699zł, jak dla mnie za ciemny, atrakcyjny głównie dzięki cenie, co tylko utwierdziło mnie że kupno w Vistuli bez sporej zniżki jest nieopłacalne. Przy dotychczasowych doświadczeniach i odwiedzeniu sklepów Bytomia, Próchnika i Vistuli, zdecydowałbym się na garnitur z SS. Faworytem jest garnitur nr 2, idealny kolor, nie wiem tylko czy nie jest za duży? Dlatego prosiłbym o podpowiedź który rozmiar modelu Lazio z SS jest lepszy (50-52?), czy rozmiar 52 nadaje się do ewentualnych poprawek krawieckich? Jeśli chodzi o spodnie to te w rozmiarze 52 z SS są za szerokie. 

 

1)http://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-blue-plain/P4259.html?vpid=P425906Rozmiar 50

Niestety za jasny na własny ślub. Osobiście czułem się w nim najlepiej, jak wygląda kwestia rozmiaru i dopasowania? Czy rękawy nie są za krótkie? 

14btkcl.jpg

 

2)http://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-blue-plain/P4533.html?vpid=P453307 Rozmiar 52 (spodnie do zwężenia i skrócenia). 

5z46tx.jpg

 

 

3)http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-68019 Rozmiar: 182/104/90 (92) (za ciemny)

2lazfrb.jpg

 

 

Bardzo proszę o Wasze uwagi i opinie. Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać na zdjęciach:

 

- pierwszy Lazio trochę za bardzo dopasowany w talii i tak jak napisałeś kolor nieodpowiedni na ślub, a rękawy w mojej ocenie ok

- drugi ok (choć 0,5-1 cm z rękawów bym zdjął) - faktura materiału sądząc po zdjęciach z SS trochę obniża formalność garnituru,

- vistula - słabo na plecach, rękawy chyba do zwężenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vistula nie jest zbyt ciemna - ciemny garnitur ma być ciemny. Chyba, że Ci się nie podoba.

 

Wg mnie Lazio 52 wygląda dobrze i leży o klasę lepiej niż Vistula (marynarka) - z kolei spodnie są chyba szersze w SS, ale to nie oznacza, że gorsze, a w razie czego można zwęzić (o ile nie spowoduje to niepożadanych załamań).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie zdjęć też wydaje mi się, że Lazio 52 leży najlepiej ze wszystkich pokazanych i nie powinno być problemu z poprawieniem mankamentów. Marynarka już teraz ładnie się układa. Z 50-tką dzieje się coś dziwnego, w talii robi wrażenie opiętej, a w klatce pod ramionami jakoś dziwnie się zbiera - no i faktycznie, na tą okazję jest zbyt jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. letni garnitur,

- za jasny na wieczór

- rękawy lekko przodowe

- szlice się rozchodzą na biodrach

- za długie plecy

- prawa strona solidnie się łamie

- spodnie leżą fatalnie

 

2. uniwersalny

- nadaje się na wieczór

- rękawy makabrycznie przodowe

- za długie rękawy

- szlice się rozchodzą na biodrach

- za długie plecy

- spodnie leżą fatalnie

 

3. kolor najbardziej odpowiedni na wieczór.

- rękawy makabrycznie przodowe

- makabrycznie długie rękawy

- szlice się rozchodzą na biodrach

- za długie plecy

- spodnie leżą fatalnie

 

Czyli wybór jak na prezydenta :))))  Napisał wieszcz: "Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: „Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze”. - Andrzej Sapkowski

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przymierzam się do zakupu smokingu na własny ślub. Wpadły mi w oko dwie firmy Bytom oraz Lancerto. Załączam zdjecia podglądowe, niestety słabej jakości. Bytom pierwsze zdjęcie od góry: koszula rozmiar za duża, mucha do zmiany na wiązaną oraz spodnie do skrócenia. W przypadku Lancerto rękawy marynarki do skrócenia.  Proszę o inne uwagi i opinie.

16ea95d9c8ef402cgen.jpg

d2ce1dce15409798gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi i sugestie. Wybieram garnitur SS w rozmiarze 52, spodnie do skrócenia i zwężenia u krawca, plus ewentualnie poprawki marynarki (skrócenie rękawów). 

 

 

 

2. uniwersalny

- nadaje się na wieczór

- rękawy makabrycznie przodowe

- za długie rękawy

- szlice się rozchodzą na biodrach

- za długie plecy

- spodnie leżą fatalnie

Panie Sebastianie dziękuję za tak precyzyjne wskazówki. Jako laikowi w kwestii krawiectwa mógłbym prosić o sprecyzowanie co oznacza stwierdzenie "rękawy makabrycznie przodowe" i czy jest możliwa poprawa tego mankamentu u krawca? 

O ile powinienem skrócić marynarkę? Czy rozwiąże to problem rozchodzących się szlic na biodrach?

 

 

@thepilator
Mógłbyś podać swoje wymiary? Noszę się z zamiarem kupna Lazio i każda wskazówka w temacie rozmiaru jest cena  :-)

Tak na szybko, to co wpisałem w size advisor SS. Wzrost 178cm, klatka 98, upper waist 95cm, lowet waist 94cm. Spodnie zazwyczaj noszę w rozmiarze 34, te w rozmiarze 50 mają 90cm szerokości i były dopasowane w pasie, 52 mają 94cm i są za szerokie

 

Mnie się wydaje, że masz sporą lordozę i nic z wieszaka nie będzie dobrze leżało. Gdybym musiał wybierać z 3 pokazanych, wybrałbym Suit Supply rozmiar 52.

Nie byłem świadomy lordozy. To pewnie efekt mnóstwa godzin spędzanych przed komputerem i ostatnio braku aktywności fizycznej, przez co brzuch jest tak widoczny ;) W takim wypadku muszę umówić się do lekarza i czeka mnie rtg kręgosłupa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam pytanie - czy ta marynarka jest za długa? Da się coś z tym zrobić? (Ma nakładane kieszenie). Niestety nie mam innych zdjęć.

 

Teoretycznie można skrócić z przeniesieniem kieszeni w górę, na dobrej wełnie może nie być widać (śladów po poprzednim szyciu), ale tutaj trzeba skrócić mocno, wg mnie marynarka straci właściwe proporcje. Zdecydowanie odradzam, zresztą w ramionach też wygląda na zbyt obszerną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.