Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Szukam garnituru w ciemnym granacie(z myślą o maturze, ale chciałbym żeby był jak najbardziej uniwersalny), ale ciężko jest mi coś znaleźć, z powodu mocno ograniczonego budżetu(ok. 650zł) i tego, że jestem bardzo szczupły(173/57).  

1. Dzisiaj przymierzałem jednak garnitur, który według mnie leżał całkiem nieźle(potrzebne by były delikatne przeróbki), z tym że marynarka jest na jeden guzik i tutaj mam problem, jakie macie zdanie na temat takich marynarek? Czy jest to okej, czy może łamie jakieś zasady?

 

2. Problem mam też z butami, z tych samych powodów co z garniturem(rozmiar 39, maksymalnie 300 zł). Znalazłem coś takiego:

4l4r3k.jpg
Co myślicie? Jakieś opinie o firmie Faber?

 

3. Czy do ciemno granatowego garnituru, czarnych butów, białej koszuli pasuje biała poszetka i taki krawat: http://www.zara.com/pl/pl/m%C4%99%C5%BCczyzna/akcesoria/fantazyjny-szeroki-krawat-w-kropki-c358070p2424570.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje, ale -jeśli masz problem z kasą - kup krawat i poszetkę na Allegro (ładne włoskie krawaty, używane w idealnym stanie i nowe, dostaniesz poniżej 10 zł, poszetkę ręcznie wykonaną za 30), a zaoszczędzoną kasę dodaj do butów. Niestety, tej firmy nie znam,a w podanym budżecie raczej nic sensownego nie kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawata możesz zawsze poszukać w sklepach z używaną odzieżą, czasami za kilka groszy perełkę można wyciągnąć. ;-) Co do marynarki na jeden guzik - zapięcie takie wywodzi się ze smokingu, co czyni je formalnym rozwiązaniem (w połączeniu z równie formalną fakturą tkaniny, np. twill/gabardyna). Z tego co pamiętam zaleca się to rozwiązanie zwłaszcza osobom niskim i tęgim. Należy zwrócić przy tym uwagę, aby guzik umiejscowiony był w odpowiednim miejscu - okolicach talii, dzięki czemu podkreśli ją. Osobiście bardzo takie marynarki mi się podobają.

Natomiast do butów możesz dołożyć pieniędzy, jak zaleca mosze. Te, które pokazujesz nie są złe, lecz zawsze możesz znaleźć coś lepszego ;) Poszukaj w Internecie, może Królewski Herb, albo sklepy stacjonarne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym marynarkę "normalną", ale nie znalazłem nic co by mi pasowało, bo albo cena albo rozmiar nie pasował. A z marynarkami z jednym guzikiem w ogóle się nie "spotykałem" i dlatego o nie pytam. xkoziol możesz napisać dlaczego w to nie wchodzić?

 

Co do butów to Królewski Herb nie ma takich małych rozmiarów z tego co widzę, a szkoda. Sklepy stacjonarne poprzeglądałem trochę i podobnie jak z garniturem albo cena albo rozmiar były nie takie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krolewskiherb pisał wcześniej ze na początku kwietnia będzie miał inne rozmiary.

Możesz do nich napisać i zapytać.

Pytałem ich o to. W tym miesiącu mają w planach wprowadzić Linię Królewską i to ona będzie miała poszerzoną rozmiarówkę- ale niestety od numeru 40. Pytałem o możliwość zrobienia mniejszej pary. Obiecali, że wybadają sprawę u producenta, ale rezultaty nie są pozytywne i jak na razie nie mogą zaproponować mniejszego rozmiaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje, ale -jeśli masz problem z kasą - kup krawat i poszetkę na Allegro (ładne włoskie krawaty, używane w idealnym stanie i nowe, dostaniesz poniżej 10 zł, poszetkę ręcznie wykonaną za 30), a zaoszczędzoną kasę dodaj do butów. Niestety, tej firmy nie znam,a w podanym budżecie raczej nic sensownego nie kupisz.

 

Może w TK-eju się coś uda znaleźć. Nie jest to szczyt stylu i jakości, ale zdarzają się tam w okolicach 300-400 złotych choćby Florsheimy. Zawsze IMO lepiej niż klejone zapewne Fabery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się cieszyć! Zmotywowali Cię do poszukania czegoś lepszego, nie wyrzucisz pieniędzy.

Pewnie masz rację, ale ja wciąż jestem ciekaw jak będzie prezentowała się ta "wyższa" linia. O ile książęca wypadła marnie, może w królewskiej wyciągnęli jakieś wnioski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

zastanawiałem się dzisiaj nad strojami (niekoniecznie świątecznymi) i wpadłem na pomysł, który umieściłem na poniższym zdjęciu. Jak sądzicie?

 

 

2519e3bc9579f.jpg

 

9e43d144fd896.jpg

 

 

Wiem o tragicznej jakości zdjęcia, ale aparatu nie posiadam, gdyż w zasadzie nigdy nie był mi potrzebny, a telefon oferuje to co widać :)

 

 

Dziękuję z góry za opinie,

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz chcesz łączyć marynarkę w prazek z innymi spodniami, to spróbuj może jednak jasne, szare. Poszetkę dałbym kolorową, bo za dużo tych prazkow, a i krawat dałbym w innym kolorze, by powstał świadomy zestaw koordynowany. Teraz to wygląda trochę na power suit tylko bez power i bez suit.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spodnie nie zwracaj uwagi, chodzi mi o górę zestawu. Dziękuję za opinię :)

 

Krawat specjalnie dałem w takim kolorze. Osobiście bardzo lubię zestawy jednokolorowe, w których poszczególne elementy są w różnych odcieniach. Zawsze dążę do uzyskania takiego efektu. Specjalnie odrzucam elementy, które mimo tego, że pasują kolorystycznie do całości, to ze względu na inną barwę rzucają się w oczy. Poszetka jest w kratkę, ale jakość zdjęć...

 

 

 

 

 

Co oznacza pojęcie "power suit"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję tanio kupić granatowe lub popielate, zamszowe oxford brogues. Większość moich butów jest brązowych, dlatego też chętnie wyjdę poza ten kolor. Które będą bardziej uniwersalne i lepiej wypadną z szarym garniturem (mój podstawowy)? Nie mam możliwości przymiarki w garniturze, internet nie pokazuje przekonujących zdjęć. 

 

Mam nadzieję, że ktoś podzieli się swoim doświadczeniem z tymi kolorami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy ramiona nie są zbyt kwadratowe ?

 

To, co określamy przez kwadratowe ramiona, oznacza ostry "kant" pomiędzy linią ramienia i rękawa, w praktyce "ostry" oznacza "bliski kątowy prostemu".Tutaj takiego efektu nie widać.Jeśli jednak pytasz o ogólną ocenę marynarki, to wygląda to dość słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dniem dzisiejszym przeniosłem poszukiwania garnituru z rozważań teoretycznych na przymiarki i runde po sklepach. Potrzebuję garnituru do ślubu, a później do wykorzystywania jako możliwie uniwersalny. Chciałbym kolor niebieski/granatowy. Taki standardzik. Na pierwszy ogień poszły sieciówki.

 

Nr 1. - Bytom

post-6759-0-03121500-1428705852_thumb.pn

 

Nr. 2. Giacomo Conti ciemny granat (trochę zbyt ciemny imo)

post-6759-0-17511700-1428705883_thumb.pn

 

Nr. 2. Giacomo Conti jasny

post-6759-0-14783100-1428705907_thumb.pn

 

Swoje zdanie mam już mniej więcej wyrobione, bardzo proszę o Wasze opinie i uwagi. Z góry dziękuję!

 

Offtop:

Pojawił się temat szycia na miarę (bespoke), gdzie najlepiej zapytać (jaki temat na forum) o doświadczenie z krawcem i tkaninę którą mam na oku?

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.