Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko cena dobra :)

Sebastianie (chyba mogę na Ty, jak to na forum?), dziękuję za opinię i wiem, że nie jest to garnitur bespoke ale i za 1500zł nie dałbym rady nawet MTM zrobić, a na razie walczę dość mocno z budżetem i dodatkowo garnituru nie używam więcej, niż 20 razy w roku. Wg Twojej opinii - co można byłoby w nim poprawić, żeby był bardziej akceptowalny. Tak jak wspomniałem w pierwszym poście - rozmiar mniej niestety był już za mały, przynajmniej w przypadku spodni.

Marynarka wydaje mi się zbyt szeroka w ramionach (nie do naprawienia, ew. nieopłacalne), można również delikatnie ją wytaliować. Nogawki do skrócenia na skos. Buty (o dziwo!) wg mnie bardzo ładne (jak na Bytom) ale klejone i można domyślać się wątpliwej jakości skóry.

OK, przyjmuję. Myślałem o tej marynarce, jeśli chodzi o szerokość ale musiałem pójść na kompromis. Taliowanie - jaki to może być koszt - mniej więcej? W sprawie butów użytkownik rogas2000 tak naprawdę mnie ubiegł, na razie nie noszę ich na tyle często, by usprawiedliwić zakup dobrych oxfordów, a te wyglądały wg mnie dobrze. Muszą wytrzymać jakiś czas, póki nie zbiorę się do kupna czegoś lepszego. 

Jeśli chodzi o skracanie spodni - co rozumiesz, przez skracanie na skos, bo niestety nie rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastianie (chyba mogę na Ty, jak to na forum?), dziękuję za opinię i wiem, że nie jest to garnitur bespoke ale i za 1500zł nie dałbym rady nawet MTM zrobić, a na razie walczę dość mocno z budżetem i dodatkowo garnituru nie używam więcej, niż 20 razy w roku. Wg Twojej opinii - co można byłoby w nim poprawić, żeby był bardziej akceptowalny. Tak jak wspomniałem w pierwszym poście - rozmiar mniej niestety był już za mały, przynajmniej w przypadku spodni.

OK, przyjmuję. Myślałem o tej marynarce, jeśli chodzi o szerokość ale musiałem pójść na kompromis. Taliowanie - jaki to może być koszt - mniej więcej? W sprawie butów użytkownik rogas2000 tak naprawdę mnie ubiegł, na razie nie noszę ich na tyle często, by usprawiedliwić zakup dobrych oxfordów, a te wyglądały wg mnie dobrze. Muszą wytrzymać jakiś czas, póki nie zbiorę się do kupna czegoś lepszego. 

Jeśli chodzi o skracanie spodni - co rozumiesz, przez skracanie na skos, bo niestety nie rozumiem?

 

Taliowanie w zależności od miasta, w granicach 50-80 zł. Skracanie spodni na ukos polega na tym, że przedni kant nogawki'jest wyżej' od tylnego o ok. 1,5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zixart - dzięki.

Sebastianie - wierzę, nie mówię nie. Teraz niestety garnitur już kupiony, następny będę starał się już szyć na miarę jeśli fundusze pozwolą, ale teraz może byłbyś skłonny doradzic jak można ten "poprawić"? Coś jeszcze poza tym, o czym Zixart wspomniał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panowie. Mam okazję kupna garnituru z Bytomia. Jest to granatowa, melanżowa super 120-stka, która urzekła mnie swoim kolorem, i miłym w dotyku materiałem. Przeceniona z 1200 na 800. Garnitur szyty na wymiary: 176/96/8x

(mój wzrost to 183 cm, lecz garnitur w tym rozmiarze wydaje się leżeć jeszcze gorzej).

Problematyczne jest tu dopasowanie do sylwetki. Czy warto poddać garnitur przeróbkom, za które dopłacę powiedzmy 100+ PLN ?
(skrócenie długości spodni, ponowne wszycie rękawa w inny sposób, żeby się tak nie marszczył, zebranie trochę materiału z pleców/taliowanie?, jakieś sugestie? czy długość rękawów jest odpowiednia, czy mogłaby być minimalnie krótsza?)

Czy waszym zdaniem próbować go tymi przeróbkami dopasować, czy zbyt dużo dzieli mnie od dobrego dopasowania, i lepiej sobie odpuścić, oraz szukać dalej lepiej dopasowanego RTW? Dodam, że to mój pierwszy zakup "poważnego garnituru" i nie spieszy mi się jakoś mocno z zakupem. (uprzedzam ewentualną sugestię - SS raczej wychodzi na razie poza mój budżet :P )

Z góry dziękuję za wszystkie uwagi, i pozdrawiam całe grono forumowiczów.

 

 

post-6283-0-22875000-1420680704_thumb.jp

post-6283-0-93634200-1420680704_thumb.jp

post-6283-0-58803800-1420680705_thumb.jp

post-6283-0-28468200-1420680706_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest ujęcie całej marynarki z przodu - szczególnie ramiona. Ostatnie zdjęcie jest zbyt nisko ucięte.

 

Rękawy prawdopodobnie do skrócenia (jeśli o to pytasz) - mankiety koszuli powinny być lepiej dopasowane i wtedy będą (przy obecnej długości rękawów) się chować. Ale to jest mały problem.

 

Ogólnie - takie okazje są dość częste - nie ma ciśnienia. Moja rada - spróbuj poszukać garnituru z mniejszymi wypełnieniami w ramionach i porównaj, jak oba leżą (tzn. nie jest pewne, że będzie lepiej, po prostu warto sprawdzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw pościeliłbym łóżko, a potem martwił się guzikami ;)

A co do kardiganu - większy będzie za duży, ten ciężko w 100% ocenić przez zdjęcie, bo nie widać jak bardzo górne guziki się rozchodzą - czy zapięcie ich ściąga tylko guziki czy też materiał?
Jeżeli tylko guziki, to znaczy, że jest za ciasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze do mojego poprzedniego posta, wziąłem je sobie do serca i będę szukał dalej.

 

Znalazłem podobny garnitur w katalogu Vistuli w kroju super slim fit, więc być może wkrótce wybiorę się do salonu.

 

Rzeczywiście ciekawe, jakby leżały rękawy z mniejszymi wypełniaczami, może uda mi się znaleźć taki garnitur.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, decyzja należy do Ciebie, ale nie wiem za co dziękujesz, bo nikt kategorycznie nie doradził Ci zwrotu.

Za to było kilka głosów sugerujących pozostawienie go.

Napiszę jeszcze raz, wyraźnie - moim zdaniem jest Ok, a po lekkim rozciągnięciu problem 'rozchodzących się guzikòw' powinien ustąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Szukałem czegokolwiek w internecie, niestety nic nie znalazłem. Czy znasz może skład tej marynarki, cenę, jaki jest to model? Z chęcią bym ją przymierzył gdybym znał model i wiedział w których salonach jest dostępna (Albione chyba nie ma sklepu internetowego?).

Marynarka jest 100% wełna super 130's. Sugerując się sklepem internetowym cena marynarki będzie wynosiła ok. 900 PLN .

Sklepy stacjonarne: http://albione.eu/contacts_pl.html

Link do marynarki w sklepie internetowym:  http://shop.albione.ru/catalog/pidzhaki/temno-siniy-pidzhak/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.