Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie koledzy pomóżcie w nowym problemie stylistyczno-koordynacyjnym ;)

Wczoraj wpadły w moje ręce długo poszukiwane wełniane spodnie w kratę i z związku z tym szczęściem mam mały problem, z czym je nosić a dokładnie z jaką marynarką ?

Właśnie skończyłem kojarzyć je z prawie wszystkimi marynarkami jakie mam i jakoś wszystkie się gryzą (albo się nie znam) ;)

Oto spodnie: 

thumb_5071523DSC_0089.jpg thumb_9345401DSC_0088.jpg

 

A poniżej moje "próby" :

1.  thumb_2563661DSC_0092.JPG2.  thumb_9402480DSC_0094.jpg3.  thumb_5742026DSC_0097.jpg4.  thumb_9785784DSC_0099.jpg5. thumb_3772834DSC_0101.jpg6. thumb_3577446DSC_0103.JPG

 

Z tego co się już zdążyłem wyedukować dzięki Wam to 1 i 2 odpadają również ze względu na "różnice materiałowe"

 

Inna kwestia, już bardziej z ciekawości czy ktoś wie co to za marka spodni, na metkach jest tylko PTO5 a są wykończone z takim pietyzmem jakiego jeszcze nie widziałem w spodniach (fakt że mało "wypasionych" spodni widziałem) ;)

 

Z góry dziękuję i ALLELUJA ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od samych zestawień, nie podoba mi się forma tych spodni. Jakoś 5-pocket totalnie mi nie pasują do kraty.

A w ramach tematu. Szykuje się zima, więc ja bym założył długi płaszcz w bardzo ciemnym granacie lub ciemnej szarości i hulaj dusza. Do żadnej z w/w marynarek imho te spodnie nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj dalej... :)

 

No właśnie chodzi mi o to żeby mi troszkę pomóc, naprowadzić na dobrą, właściwą drogę ;)

 

Abstrahując od samych zestawień, nie podoba mi się forma tych spodni. Jakoś 5-pocket totalnie mi nie pasują do kraty.

A w ramach tematu. Szykuje się zima, więc ja bym założył długi płaszcz w bardzo ciemnym granacie lub ciemnej szarości i hulaj dusza. Do żadnej z w/w marynarek imho te spodnie nie pasują.

 

Dzięki ale to że nie pasują to ja już wiem, liczę że ktoś wpadnie z jaką marynarką można by ją zgrać.

Faktycznie, gdyby miały krój jak chinosy to byłby wypas ale darowanemu koniu nie zagląda się w zęby  :mrgreen:

A jeśli się nie uda to też żaden problem, ze swetrem lub koszulą będzie pewnie łatwiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Nr 6 jest faktycznie najlepszy z przedstawionych. Jednak nie zgodzę się z twierdzeniem, że tylko granat będzie pasował. 

 

Generalnie pasować powinny gładkie marynarki o bardziej wyrazistej fakturze materiału - (np. ciemniejszy szary, burgund, stalowo-błekitny, butelkowa zieleń). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw 6 jest najbliżej ideału,dalej to odpowiednio dobrana koszula ,buty i skarpetki,to pomoże ułożyć całość.

Co do firmy PTO5 to dobra włoska marka ze średniej wyższej polki.

Pozdrawiam

 

Dziękuję pięknie za odpowiedź, jeśli mógłbym jeszcze poprosić o jakieś sugestie co do koszuli to byłbym wdzięczny.

Faktycznie już znalazłem że za PT05 ukrywa się Pantaloni Torino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 21:55

Pan Matty, dnia 05 List 2014 - 13:14, napisał:snapback.png

Ostatni zestaw najlepszy, co nie oznacza, że jest ok. Reszta odpada, ja te spodnie widzę tylko z granatową marynarką, najlepiej dwurzędówką 6x2.

 

 

Hargin, dnia 05 List 2014 - 13:22, napisał:snapback.png

Zestaw Nr 6 jest faktycznie najlepszy z przedstawionych. Jednak nie zgodzę się z twierdzeniem, że tylko granat będzie pasował. 

 

Generalnie pasować powinny gładkie marynarki o bardziej wyrazistej fakturze materiału - (np. ciemniejszy szary, burgund, stalowo-błekitny, butelkowa zieleń). 

 

Kolegom również dziękuje za wartościowe porady/sugestie  ;)

Poprzymierzam, popróbuję i zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Wszystkie się gryzą, nie rób sobie krzywdy i nie zakładaj żadnego z tych zestawów.

 

 

Z czym planowałeś je nosić "długo poszukując"?

 

ad1. spoko, bez obaw, nie wyjdę tak na ulicę.

Co prawda, ten ostatni zestaw (nr 6), zgodnie z radą Stylemana, po przymierzeniu faktycznie wygląda (jak dla mnie) całkiem całkiem (muszę pokombinować z dodatkami) ale na ten moment NIE ZAMIERZAM jeszcze w takim zestawieniu wychodzić na ulicę ;)

 

ad2. przez ten dość krótki czas mojej egzystencji na tym forum już Cię troszkę "poznałem" więc spodziewałem się dokładnie takiego komentarza z Twojej strony;

odpowiadając: nie napisałem że to właśnie dokładnie tych spodni w kratkę poszukiwałem, chodziło mi że poszukiwałem ogólnie spodni w kratę, a te "wpadły mi w ręce" w bardzo okazyjnej cenie więc wybacz mi że proszę o poradę mądrzejszych i bardziej doświadczonych w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował z jakąś neutralną, gładką koszulą - np. białą, różową albo niebieską. Ewentualnie jakiś stonowany wzór na koszuli też powinien dać radę. Do tego dobrałem jednolitą niebieską poszetkę.

Sam krawat ma dość krzykliwy wzór, ale według mnie to nie jest nic złego o ile nie przesadzi się z resztą stylizacji.

Btw. To jest Lambert?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie lambert. Kupiłem go w internecie. Na zdjęciu wyglądał na ciemniejszy - ten błękit był prawie czarny. W rzeczywistości jest ciemniejszy niż tutaj widać, ale jaśniejszy niż myślałem. Efekt na zdjęciu powyżej widać, gdy stanie się w odpowiedniej pozycji. Później znika. Miałem wątpliwości co do tego czy nie wygląda to "jarmarcznie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczylo mi weseele znajomych na poczatku zblizajacego sie roku. Stwierdzilem, że to swietnia okazja by nabyc dodatkowy garnitur, ktory nie będzie nastepnym granatowym ;) i tu problem - wydawalo mi sie, ze w suitsupply byly w tym sezonie bardziej wieczorowe zestawy 3 czesciowe, ale chyba ich juz nie ma lub ja przesadzam z formalnymi wymogami przegladajac te kttore sa. Prosze o poradę... Slub I wesele odbywac sie bedzie popoludniu :) Jedno ważne zastrzezenie - pytanie jest też kierowane tym, że gdy zaznaczam 3-piece to pokazuje mi mniej garniturów 3-częściowych niż przy ręcznym przeglądaniu. Odwrotnie się dzieje gdy, przykładowo, wybiorę "blue" - pokazuje mi 2 lub 3 modele więcej... Tych 2, 3 niewidziałem przegladajac ręcznie, a nie mozliwe bym je akurat przeoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dziś w końcu swój nowy garnitur od krawca, gdzie był poddawany dość znacznym (chyba) przeróbkom (marynarka była taliowana, lekko zwężana w barkach i rękawach oraz niezbędne było ich skrócenie, spodnie natomiast były wydłużane i zwężane od ud do nogawek) więc chciałem się troszkę pochwalić oraz podpytać czy taki zestaw daje radę oraz krawaty mogą być czy szukać czegoś innego ?

Foto: 

thumb_3832872P1090077.JPG  thumb_6750629P1090084.JPG

Krawaty: 

thumb_3524627P1090088.JPG  thumb_4179018P1090089.JPG

oczywiście wiem że nad ich wiązaniem muszę jeszcze troszkę popracować ale chodzi o porady co do zgrania kolorystycznego i materiałowego, krawaty są jedwabne a marynarka jest wełniana i nie wiem czy to ze sobą gra - dla mnie jako laika jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że na razie przegrywam walkę o zgranie wełnianych spodni w kratę z jakąś marynarką to kilka dni temu postanowiłem je wykorzystać w mniej formalny sposób:

thumb_7678307P1090058.JPG thumb_5396916P1090059.JPG  thumb_6227640P1090065.JPG

 

Jestem ciekaw Waszych opinii oraz podpowiedzi czy ten jedwabny krawat się zbytnio nie gryzie z wełną spodni i kardiganu.

 

ps. oczywiście wiem że spodnie są do konkretnego skrócenia ;)

Edytowane przez Federalles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.