Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to mówią, fret not, już spieszę by Cię zaopatrzyć w link z radami, które od kanonu są tak dalekie, jak to tylko możliwe: 

 

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/modny-pan-mlody-nie-tylko-w-czerni,90199.html

 

;)

Mam wrażenie, że dzięki takim pomysłom, coraz trudniej jest być eleganckim i "normalnym"....adidasy do ślubu...to nie awangarda, to chyba jednak brak szacunku do samego siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o radę.

Zamówiłem garnitur w rozmiarze takim, jaki podpowiadał mi size advisor.

Skrócić tylko rękawy oraz spodnie i będzie dobry, czy potrzebuje jeszcze jakiś przeróbek ?

Czy może odesłać i w przyszłości zamienić na rozmiar mniejszy ?

Z góry przepraszam za jakość zdjęć, jeśli będzie potrzeba to pożyczę lepszy aparat.
 

 

post-4333-0-44663100-1410963276_thumb.jp

post-4333-0-83850300-1410963293_thumb.jp

post-4333-0-96003000-1410963514_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mają chyba rentgen w oku

Zawsze chciałem o tym napisać. Pomijam sytuacje oczywiste, gdzie marynarka zwisa z jednego ramienia, ale takie na szczęście już nam się prawie nie zdarzają. Ileż razy już widziałem na forum zdjęcie, gdzie według mnie wszystko jest OK, a pod nim osiem postów, że za duża w barkach, w klatce i za luźna 0,8 cm nad czwartym prawym żebrem. Skąd Wy to wiecie z pozowanych zdjęć nieznanych Wam osób w różnych warunkach oświetleniowych? Jak sobie przypomnę, że mój krawiec, fachowiec który na tym zęby zjadł, musi popatrzeć, dotknąć, przesunąć zanim się wypowie, czy według niego za duża i o ile... Wczoraj w telewizji widziałem jakiegoś amerykańskiego generała, który na oko miał mundur za szeroki w barkach o osiem rozmiarów w stosunku do głowy, a on pewnie po prostu takie bary miał...

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Co do uwag, że jest zbyt obszerna w ramionach i klacie, to koledzy mają chyba rentgen w oku, może kolega jest po prostu odpowiednio zbudowany (sylwetka V)?

 

Akurat w tym przypadku przy każdej z wypowiedzi jest dodane "moim zdaniem", więc nikt z kolegów nie jest swoich osądów 100% pewny.

 

Tak jak kolega Mosze, proponuję wymienić na rozmiar 23 lub 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrostu tak jak wcześniej pisałem mam około 167, w klatce 85, w talii 73. Więc jestem raczej drobnej postury :)

Ogólnie to gdy przeglądałem się w lustrze to wydawało mi się że marynarka jest dobra w ramionach, nigdzie nie tworzyły się zagniecienia, tylko prosta linia. Spodnie to standardowo były na mnie za szerokie.

Jest to mój pierwszy poważniejszy garnitur, więc nie mam za dużego doświadczenia w tej kwestii.

Na razie zamówiłem kuriera do zwrotu, w przyszłości gdy znów bedą mieli wszystkie rozmiary to zamówię inny, krótszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.