Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem gryzie się. Lepszy byłby jakiś dziergany i lepiej zawiązany :)

Skąd są spodnie? 

 

hehe z tym wiązaniem to pełna racja, nie dość że związałem go na szybko to ogólnie przede mną jeszcze długa nauka poprawnego (i ładnego) wiązania zwisów męskich ;)

aha też mi się wydaje że jakiś knit byłby tu idealny, muszę zintensyfikować swoje poszukiwania w tym zakresie. Granatowy dał by radę ? 

 

Spodnie to PT05 (five pocket), jak się okazało dzięki Stylemanowi kryje się za tym Pantaloni Torino. Spodnie wyrwane z SH jako nówki za 40 zł :) piękny deal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedział Whitesnake - wszystko ze wszystkim się gryzie. A ten różowy krawat i podwinięte nogawki od spodni zniszczyły system. :D Do takiego zestawu buty proponuje zmienić na brązowe, a krawat na granat lub inny odcień beżu/brązu niż sweterek. W przypadku zachowania czarnych butów - sweterek grantowy/szary bądź czarny, plus krawat w jakimś stonowanym kolorze. Ogólnie mówiąc, to tego różowego krawata bym się pozbył, albo schował bardzo głęboko do szafy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm rozumiem że zdjęcia nie są najlepszej jakości (muszę zainwestować w lepszy aparat albo w kurs fotografii) więc od razu wytłumaczę że :

 

1. buty są wiśniowe (lakierowane)

2. krawat jest fioletowy (wchodzący w wiśnię) w małe granatowe kropeczki.

3. kardigan jest brązowy,

4. koszula jasnoniebieska w brązową kratę

5. krata w spodniach ma m.in. ciemną brązową nic.

 

Tylko że nie wiem czy to coś zmienia ;)

 

Następnym razem bardziej postaram się powalczyć z aparatem, mea culpa.

 

ps. "fabryczne" zdjęcia tych butów i krawata

thumb_6293732albione.jpgthumb_4104998holmes.jpg

 

oraz spróbowałem zrobić zbliżenie na wszystkie rzeczy na raz żeby przekłamań było jak najmniej

thumb_9537738DSC_0103.JPG thumb_3990667DSC_0097.JPG

 

 

Pytanie tylko czy to coś zmienia ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://eu.suitsupply.com/en_PL/suits/lazio-blue-plain/P3963.html?start=2&cgid=Suits

To dokładnie ten model.

Materiał jest świetny. Zupełnie matowy o delikatnej fakturze, przyjemnie szorstkawy w dotyku.

Wykonanie nie jest idealne ale stoi na bardzo wysokim poziomie. Główny guzik w marynarce po kilkukrotnym zapięciu i rozpięciu zaczął się luzować, w jednym miejscu wychodzi kilka luźnych nitek, poza tym bomba.

Jak na rozmiar regural ma fajnie krótkie rękawy - zazwyczaj noszę na rozmiar niski lub skracam.

Po paru wcześniejszych przymiarkach Vistul itp. jestem super zadowolony - żaden nie leżał tak dobrze. Na duży plus należy zaliczyś szerokie klapy i brustaszę wyciętą w łódeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów proszę o poradę ;)

Potrzebuję dobrać jakiś krawat lub muchę do wełnianego garnituru w kratę, siedzę od rana szukając inspiracji i nic więc wyszukałem kilka wełnianych krawatów oraz much po czym podoklejałem je w paint`cie do w/w garnituru ale nadal nie wiem czy pasują czy nie.

Rzućcie proszę okiem i wspomóżcie, pls

 

Mam jakieś nieodparte wrażenie że "czegoś tu za dużo", swoją drogą nie znalazłem żadnej gładkiej (nie jedwabnej) muchy.

Jakieś pomysły ?

 

zdjęcia zarówno garnituru jak i prób "połączenia" przeniosłem do posta poniżej gdyż w końcu zdobiłem właściwe zdjęcia więc te przekłamane są nie potrzebne ;) 

Edytowane przez Federalles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej pokazywałeś ten garnitur. Jest tam jedno zdjęcie, na którym widać, że jest on szary, a na zdjęciu powyżej wydaje się brązowy. Jak jest w rzeczywistości?

 

Może ta by pasowała http://www.poszetka.com/product-pol-1873-mucha-z-grenadyny.html Jest gładka. Wiem, że grenadyna to jedwab, ale może jednak będzie Ci odpowiadał w takiej formie. Tutaj jest krawat z tej samej grenadyny http://www.poszetka.com/product-pol-1617-KRAWAT-z-grenadyny-garza-grossa-.html widać tam, że pasuje do szarego garnituru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej pokazywałeś ten garnitur. Jest tam jedno zdjęcie, na którym widać, że jest on szary, a na zdjęciu powyżej wydaje się brązowy. Jak jest w rzeczywistości?

 

Może ta by pasowała http://www.poszetka.com/product-pol-1873-mucha-z-grenadyny.html Jest gładka. Wiem, że grenadyna to jedwab, ale może jednak będzie Ci odpowiadał w takiej formie. Tutaj jest krawat z tej samej grenadyny http://www.poszetka.com/product-pol-1617-KRAWAT-z-grenadyny-garza-grossa-.html widać tam, że pasuje do szarego garnituru.

 

Tak to ten sam, i faktycznie jest bardziej szary niż brązowy ;),

udalo mi się w końcu zrobić zdjęcia bez przekłamań i wkleić Twoje propozycje - wygląda to ciekawie

1. thumb_6922486mucha_1.JPG2.  thumb_1472293mucha_2.JPG3.  thumb_4153052mucha_3.JPG 4.  thumb_3397084mucha_4.JPG

5.thumb_4827764mucha_5.JPG 6.  thumb_1283893mucha_6.JPG 7.  thumb_1160388mucha_7.JPG

 

Dziękuję Aron za podpowiedzi, dorzuciłem zdjęcia z nimi i poprosiłbym kolegów o taki mały plebiscyt który numer byłby najlepszy do zakupu :)

Edytowane przez Federalles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuję, że ta jasno brązowa mucha lub krawat będzie pasować.

 

Mam podobny garnitur, tylko zamiast różowej kraty jest niebieska i trochę mniej wyrazista. Niestety to powoduje, że praktycznie tylko niebieskie koszule i granatowe krawaty do niego pasują, niektóre brązy też dają radę (przynajmniej wg mnie). Dlatego może poszukaj różowych, fioletowych lub właśnie brązowych dodatków. Nie wiem, czy granatowe elementy będą pasowały, mimo, że róż z granatem zazwyczaj dobrze się komponują.

 

Może jeszcze ten http://www.poszetka.com/product-pol-1618-KRAWAT-z-grenadyny-garza-fina-.html

 

Czasami mam tak, że w teorii powinno pasować, a jak założę wszystko razem, to nie pasuje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten sam, i faktycznie jest bardziej szary niż brązowy ;),

udalo mi się w końcu zrobić zdjęcia bez przekłamań i wkleić Twoje propozycje - wygląda to ciekawie

 

 

Dziękuję Aron za podpowiedzi, dorzuciłem zdjęcia z nimi i poprosiłbym kolegów o taki mały plebiscyt który numer byłby najlepszy do zakupu :)

 

Jeśli rzadko nosisz krawaty, to odpuść na razie muchy. Przyzwyczajaj otoczenie do spokojniejszej zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzadko nosisz krawaty, to odpuść na razie muchy. Przyzwyczajaj otoczenie do spokojniejszej zmiany.

 

Hehe, zagraj w totka bo trafiłeś idealnie w tzw. "szóstkę". :)

Parę dni temu poszedłem do pracy w koszuli+krawat+kardigan+wełniane spodnie+brązowe G&B i wywołałem nie lada sensację na cały dzień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej ha to znów Ja ;)

Tym razem poprosiłbym Szanownych kolegów o poradę w wyborze najbardziej uniwersalnej poszetki do moich dwóch garniturów jakie posiadam na składzie:

1. to klasyczny granatowy garniaczek na "eleganckie" okazje

2. to przedstawiony kilka postów wyżej wełniany garnitur w kratkę

 

Fajnie by było gdyby udało się zgrać jedną tak abym mógł korzystać z niej naprzemiennie do obydwu garniturów.

Przeglądam właśnie poszetka.com oraz eleganckipan.com.pl ale jakoś nie potrafię nic dopasować, pomożecie ??

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Federalles

Biała poszetka będzie najbardziej uniwersalna. Kwestia tylko jak ją ułożysz

 

Dzięki za odp, tak się tylko zastanawiam czy nie będzie zbyt "formalna" na moje potrzeby.

Tak teraz sobie myślę że chyba zdecydowanie będzie lepiej jak kupię dwie, po jednej na każdy garnitur żeby nie gryzło się to ze sobą.

Czy mogę prosić w takim razie o pomoc w dobraniu poszetki do tego wełniaka w kratkę ? (do tego gładkiego granatowego to sam sobie dojdę gdyż jest dużo łatwiej a z tą kratką to nie wiem jak dobierać kolory)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.