Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc to nigdy bym na to nie wpadł bo mam tam spokojnie ponad 7cm luzu.

Swoją drogą teraz pytanie czy da się poszerzyć to miejsce? Najlepiej byłoby się udać do krawca, ale niestety dostępny dopiero od stycznia.

 

Marynarka nie jest za wąska. Jeżeli to Twoja naturalna postawa, to będziesz miał problem ze znalezieniem dobrze leżącej marynarki. Masz bardzo wyprostowaną sylwetkę co powoduje duży problem z balansem - tył marynarki jest za długi a przód za krótki. Nie wiem czy krawiec będzie w stanie to skorygować.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wpadła mi w ręce taka sztruksowa marynarka. Nie miałem pomysłu co do niej założyć, ale przeglądając szafę przyszło mi do głowy takie połączenie. I jako kompletny laik chciałem zapoznać się z opiniami osó bardziej doświadczonych. Czy to wogóle jako całość ma sens, czy raczej powinno leżeć jak najdalej od siebie?

post-6144-0-25323200-1418335952_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście marynarka jest za wąska w tali. Jak odpiąłem guzik i palcami przytrzymałem w pozycji zapiętej + 3/4cm to już z tyłu nie było tego problemu.

Prawda jest taka, że to moja pierwsza 'lepsza' marynarka. Wszystkie wcześniejsze były bardzo sztywne i nie układały się pod ciało, przez co nie było podobnych problemów.

 

Ale zastanawia mnie post kolegi Caporegime.

Ta marynarka jest za mała i wskutek napięć materiału w biodrach, w klacie itp, robi się taki makabryczny efekt rolowania się materiału w talii. Tak nie ma co zwezac bo inne wymiary ciągną materiał we wszystkie strony

 

Czy mógłbyś wskazać na zdjęciach które miejsca, poza talią,  są zbyt wąskie? Po czym wnioskujesz że w klatce marynarka jest za mała? Proszę nie odbierać tego w negatywny sposób, po prostu chcę wiedzieć na co zwracać uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na to co się dzieje pod prawą pachą: http://i.imgur.com/4tzpNYg.jpg, widać też, że pomimo nadmiaru materiału z tyłu, przód jest opięty (tak mniej więcej 10cm nad i pod guzikiem materiał rozchodzi się na boki, widać standardowe "żyły")

 

Na tym zdjęciu: http://i.imgur.com/rD3Q3GZ.jpg zaś widać, jak zaszyte szlice opinają tył, powinny w miarę luźno zwisać, nawet zaszyte. 

 

Gdyby sprawa dotyczyła tylko zwężenia talii, na plecach powinieneś mieć - patrząc z boku na zdjęciu 2 (poza lekkimi fałdami nadmiaru materiału) praktycznie prostą lub lekko zakrzywioną linię pleców. W każdym razie jednak równą, tutaj widać, że w okolicy talii nagle linia się załamuje i opinia na brzuchu - czyli coś jest nie tak w innych wymiarach i to ściąga materiał. 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capo, wszystkie objawy które opisałeś wskazują właśnie na wielki problem z tzw balansem. Kolega stoi bardzo wyprostowany (i z tego co pisze to dla niego naturalna postawa). Przy takiej sylwetce przód marynarki powinien być szerszy i dłuższy (wtedy nie ciągnęłaby się tak na klatce, guziki nie szłyby w górę i przody by nie "nożycowały"). Plecy za to powinny być węższe i krótsze. Boki powinny mieć też inny kształt.

 

To są problemy w samej konstrukcji i korekta obwodów, tu czy tam, nic nie zmieni.

 

Oczywiście jak rozepnie się marynarkę to zwisa sobie swobodnie i problemu aż tak nie widać. To właśnie odkrył kolega po rozpięciu marynarki i niesłusznie uznał za objaw zbyt ciasnej talii.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o to, że ewentualna rzetelna ocena mogłaby dotyczyć jakości/trwałości tego obuwia (zakładając, że wypowiadałby się w tym zakresie jakiś jego dotychczasowy długotrwały użytkownik). Wypowiedzi dotyczące fasonu będą jedynie subiektywnymi opiniami, odwołującymi się do gustów danej osoby. Stąd i cała trudność. Mnie na ten przykład te buty się nie podobają a na zdjęciu (zastrzegam, że nie widziałem ich na żywo) wyglądają gorzej niż niektóre obuwiopodobne wynalazki stojące na półkach w sklepach takich sieci jak CCC czy Deichmann. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim kontekście, to dla mnie jest to jakaś nieudana wariacja na temat Quarter-Brogue Derby. Co do standardów i kanonów, to jak mawiał klasyk, są po to, żeby je łamać - w tym jednak przypadku wydaje mi się, że nie wyszło to najlepiej i ja bym raczej tą drogą nie podążał, choć z drugiej strony, jeżeli się Panu te buty podobają, to przecież nikt Pana za te buty nie zlinczuje... przynajmniej mam taką nadzieję ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wpadła mi w ręce taka sztruksowa marynarka. Nie miałem pomysłu co do niej założyć, ale przeglądając szafę przyszło mi do głowy takie połączenie. I jako kompletny laik chciałem zapoznać się z opiniami osó bardziej doświadczonych. Czy to wogóle jako całość ma sens, czy raczej powinno leżeć jak najdalej od siebie?

 

Jak dla mnie może być, co prawda bez szału ale całkiem poprawnie. 

A na przyszłość proponuję założyć ciuchy na siebie i wtedy pstryknąć fotkę będzie łatwiej wszystkim.

 

 

ps. aha zapomniałem napisać - Ja tam się nie znam zbyt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak zachęcał do napisania. Kilkakrotnie widziałem w opisie garnituru, że udostępniają taką możliwość, pomimo że w regulaminie jest napisane - że nie.

 

Edit:

Na przykład tutaj: http://eu.suitsupply.com/en/suits/napoli-navy-pinstripe/P1105-JD.html?start=16&cgid=Suits&prefn1=color&prefv1=Blue

Widzę, że wiąże się to ze standardową kolekcją.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co rozumiem, można zamówić do garnituru drugą, dodatkową parę spodni, oprócz tej standardowej w jednym rozmiarze z marynarką. Nie pamiętam już, na pewno w salonie sprzedawca pokazywał mi garnitur, który można było zdekompletować, ale o ile się nie mylę, był to chyba Jort (a w każdym razie coś w przedziale cenowym powyżej 500 euro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.