Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przeglądam ich stronę i widzę że mają rozmiar 42 oraz 23.

Size Shoulder Chest Upper Waist Sleeve Back length Waist trouser Foot width

42 42 95 82 60.3 73 74 18

44 43 99 86 61.2 74 78 18.5

23 44 104 94 59.6 72 84 18.7

Rozważam dwa rozmiary do wymiany 42 lub 23. (44 mialem na sobie)

W 23 to chyba rozmiar w klatce bedzie za duzy oraz szerokość spodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się też o swoją zapytam, nabyłem niedawno - Pierre Cardin, w zasadzie to pasuje doskonale... ale czasami mam wątpliwości, czy nie jest za szeroka w ramionach. Generalnie ramiona wypełniają rękaw, ale dotykają go dopiero w pewnym momencie (ramiona oznaczone na zielono). Marynarka w piątek pójdzie do delikatnego taliowania, bo po pociągnięciu za guzik, można tam zmieścić dłoń - ale co z ramionami? Trochę niefortunnie się na zdjęciu ułożyła, bo wyzwalacz na 3 sekundy ;) generalnie nie ma żadnych problemów (leży gładko)

 

2014-09-17_257431.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja diagnoza, bez użycia rentgena, jest taka, że marynarka ma spore wypełnienie ramion (grubość poduszki na końcu rzędu co najmniej 1 cm) - jeśli trafiłem, to ich linia jest normalna. Nie jest dobrze, jeśli wybrzusza się w górę, zresztą to może świadczyć, że marynarka jest zbyt szeroka - na zdjęciu jest taki efekt, ale bardzo lekki, zresztą to może jest wina zdjęcia. Rękaw z boku będzie z automatu opadał bardziej pionowo, niż w marynarce z lekką/bez konstrukcji i np. koszulowym wszyciem rękawów - albo wręcz w koszuli.

 

Takie marynarki optycznie poszerzają w klacie (barkach), ale jednocześnie nadają im nieco kwadratową (kanciastą) formę. Moim zdaniem, najładniejszą linię dają właśnie marynarki z lekką konstrukcją i wszyciem koszulowym, ale trzeba mieć ładnie rozbudowane barki - takie rzeczy nie dla każdego :)

 

PS. Nadużyję nieco wizerunku kolegi Kamila - marynarka z Sycylii - porównaj linię ramion:

 

https://forum.butwbutonierce.pl/uploads/monthly_06_2013/post-61-0-42088900-1371305192.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim przepraszam za zamieszczenie tego raczej nie w tym wątku co powinienem. Przeglądałem inny wątek i nie zauważyłem, że dodałem to własnie tutaj, a chciałem w forumowej poradnii stylistycznej. Jeszcze raz przepraszam.

Dzień dobry, prosiłbym o komentarz odnośnie dopasowania garnituru. Przede wszystkim chciał zapytać czy tak odstająca marynarka od spodni jest akceptowalna (zaznaczone na zdjęciu) ? Oczywiście jest to RTW, więc cudów nie oczekuje, jednak prosiłbym o komentarz co krawiec mógłby poprawić.

post-5618-0-19369500-1411028974_thumb.jp

post-5618-0-17504700-1411028979_thumb.jp

Edytowane przez andrejos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja diagnoza, bez użycia rentgena, jest taka, że marynarka ma spore wypełnienie ramion (grubość poduszki na końcu rzędu co najmniej 1 cm) - jeśli trafiłem, to ich linia jest normalna. Nie jest dobrze, jeśli wybrzusza się w górę, zresztą to może świadczyć, że marynarka jest zbyt szeroka - na zdjęciu jest taki efekt, ale bardzo lekki, zresztą to może jest wina zdjęcia. Rękaw z boku będzie z automatu opadał bardziej pionowo, niż w marynarce z lekką/bez konstrukcji i np. koszulowym wszyciem rękawów - albo wręcz w koszuli.

 

Takie marynarki optycznie poszerzają w klacie (barkach), ale jednocześnie nadają im nieco kwadratową (kanciastą) formę. Moim zdaniem, najładniejszą linię dają właśnie marynarki z lekką konstrukcją i wszyciem koszulowym, ale trzeba mieć ładnie rozbudowane barki - takie rzeczy nie dla każdego :)

 

PS. Nadużyję nieco wizerunku kolegi Kamila - marynarka z Sycylii - porównaj linię ramion:

 

https://forum.butwbutonierce.pl/uploads/monthly_06_2013/post-61-0-42088900-1371305192.jpg

 

Dziękuję bardzo za diagnozę. prawda - ramiona mają spore wypełnienie, tak jak mówisz - około 1cm. Ramiona się nie wybrzuszają, rękaw schodzi prosto, nie łamie się w okolicy wszycia. Oczywiście czasami pojawi się mała fałdka, ale generalnie wszystko spoczywa na ramieniu, nie wisi. Ja sam bardzo lubię kanciaste ramiona, a moim marzeniem są Pagoda :) Wszycia koszulowe podobają mi się jedynie w bardzo casualowych marynarkach oraz lnianych. Po południu zrobię jeszcze kilka zdjęć dla pewności... Sporo schudłem i wszystko ze mnie zaczyna spadać, nosiłem 54, a teraz 50 i do tego muszę taliować - czas na siłownie, to może się lepiej wypełni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, prosiłbym o komentarz odnośnie dopasowania garnituru. 

 

Powinieneś jeszcze wkleić zdjęcie bokiem, żeby zobaczyć czy nie robi Ci się kaczy kuper, bo marynarka wygląda ma minimalnie przykrótką.

Ogólnie jednak, jeśli tak na Tobie wygląda RTW bez przeróbek, to tylko pozazdrościć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim przepraszam za zamieszczenie tego raczej nie w tym wątku co powinienem. Przeglądałem inny wątek i nie zauważyłem, że dodałem to własnie tutaj, a chciałem w forumowej poradnii stylistycznej. Jeszcze raz przepraszam.

Dzień dobry, prosiłbym o komentarz odnośnie dopasowania garnituru. Przede wszystkim chciał zapytać czy tak odstająca marynarka od spodni jest akceptowalna (zaznaczone na zdjęciu) ? Oczywiście jest to RTW, więc cudów nie oczekuje, jednak prosiłbym o komentarz co krawiec mógłby poprawić.

 

Ja też mam ten problem w kilku marynarkach i nie wiem, czy coś da się poprawić (w ramach budżetowych przeróbek). Tak efekt może się również pojawić przy mocnym taliowaniu marynarki RTW. Wg mnie w Twoim przypadku nie jest to jednak wielki problem.

 

Marynarka leży ogólnie ładnie, jedyną uwagę miałbym do zbyt szerokich ramion (co wnioskuję po sposobie układania się rękawa na samej górze). Jeśli dopiero rozważasz zakup, przymierz o rozmiar mniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś jeszcze wkleić zdjęcie bokiem, żeby zobaczyć czy nie robi Ci się kaczy kuper, bo marynarka wygląda ma minimalnie przykrótką.

Ogólnie jednak, jeśli tak na Tobie wygląda RTW bez przeróbek, to tylko pozazdrościć. 

 

Bez przeróbek to może nie. Marynarki muszę zazwyczaj zwężać i spodnie skracać. Ze względu na swoje skromne gabaryty ( nieco mniej niż 80 w talii i lekko ponad 170 cm) niestety wszystko co kupuje od razu musi odwiedzić krawca pod tym względem. 

 

Przy rozmiarze mniejszym to własnie miałem problem z minimalnie za małymi ramionami. Rękaw przy wszyciu się brzydko układał.

post-5618-0-68799400-1411035223_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mamy ten problem, że profil marynarki jest zbyt skierowany do przodu - plecy są naciągnięte do góry i przód zbyt opada, nawet na zdjęciu widać różnice w poziomach przy dolnych klapach, stąd one tak odstają od tułowia (szczególnie przód), a tył w talii zamiast przylegać, wisi w powietrzu. 

Można przyprasować, ale porządną poprawa wymaga rozszycia całych ramion 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyprucie poduszek z ramion pomoże rozwiązać problem źle układającej się marynarki przy wszyciu rękawa z barkami? Mam rozbudowane barki i zawsze jest problem żeby dopasować w tym miejscu.

Na szwie ( łączenie barków z rękawem) robi się takie zgrubienie (rulonik od wewnątrz) i nie pozwala opaść swobodnie marynarce po linii ramion.

 

Lewy bark wygląda nie najgorzej porównując do prawego.

 

Lewy Bark

post-5251-0-06411300-1411226699_thumb.jp

 

Prawy bark:

post-5251-0-67112700-1411226663_thumb.jp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będą się układać inaczej, czy lepiej - nie wiadomo. Pamiętaj, że poduszki nie są zawieszone w próżni, najczęściej łączą się z wypełnieniem (konstrukcją) klatki - więc przeróbka nie będzie polegać tylko i wyłącznie na usunięciu poduszek.

 

Moja krawcowa twierdzi (mam podobny efekt w garniturze), że po prostu kula rękawa jest zbyt mała i ramię się nie mieści - stąd owe poziome naprężenia materiału; w moim przypadku minimalny zapas materiału nie pozwalał na korektę.

 

W lewym ramieniu widać jeszcze brzydkie załamanie na górze. Podsumowując - jeśli dopiero rozważasz zakup, ja bym zrezygnował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się przeprowadzę do tego wątku... wątpliwości ciąg dalszy - tylko taliowanie? Czy coś jeszcze? po mojej lewej mocno odstaje, ale tak się ułożyło do zdjęcia. Z reguły odstaje tak jak po mojej prawej. Mam małe wątpliwości co do długości (na zdjęciu ucięło nogi) - choć matematycznie rzecz biorąc jest idealna, ale ja z matematyki nigdy nie byłem dobry. W każdym razie jest to rozmiar 50, więc od rozmiaru 54 który nosiłem w zeszłym roku jest wręcz przepaść. 48 przy moim wzroście będzie już chyba za mały (191-192cm).

 

Na zdjęciu jest też wrażenie, jakoby krok spodni był 10 cm pod marynarką, ale to również złudzenie :-)

 

2014-09-22_260839.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz opadające ramiona (właściwie barki), stąd ta fałda pod pachą. Sposoby są dwa:

- dopchanie czegoś w ramionach co spowoduje że marynarka będzie jeszcze bardziej kanciasta i oldskulowa

- korekta ramion. Pracochłonna bo trzeba wypruć rękawy.

 

Długość jest OK. Na za wysoko wstawiony górny guzik nic nie poradzisz. Spodnie chyba zjechały dlatego mają za nisko krok. 

 

Te brązy i kratki razem (marynarka+spodnie) wyglądają fatalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka jest ciemnozielona, spodnie brązowe, na zdjęciu tego nie widać dokładnie, ale moim zdaniem połączenie jest dobre (zarówno na marynarce jak i spodniach krata jest niebiesko-czerwona)

Obecnie sam pracuję nad swoimi ramionami i potwierdzam - to czasochłonne :)

 

Ramiona w marynarce mają lekkie wypełnienie, więc pewnie można coś jeszcze dołożyć. Wcześniej tej fałdki pod pachą nie zauważyłem - ale czy odpowiednie taliowanie nie załatwiłoby sprawy?

 

2014-09-22_261544.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli drugie zdjęcie poprawnie pokazuje kolory na moim monitorze to wg mnie nadal jest to tzw. "trudne" połączenie. Nie mniej trudne jest zestawienie dwóch krat - teoretycznie powinno być w porządku, dwie wielkości kraty, ale aby wszystko zagrało potrzebne jest naprawdę perfekcyjne dopasowanie pozostałych elementów zestawu. Ciekaw jestem efektu końcowego. Bardzo proszę Kolegę o wstawienie pełnego zestawu np. w CMDS, gdy już uporasz się z tymi ramionami.

Spodnie super. Bardzo lubię kraciaste portki i chętnie je noszę. Jaka to firma i materiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Awopitor, górny guzik jest o wiele za wysoko, zwracaj marynarke( a może to padok?)

btw. spodnie okropnie leżą

 

Padok ma guziki rozmieszczone bliżej siebie. Sądzę, że jak by dolny guzik przestawić o 3-4 cm w górę to można by mówić o padoku.

 

Co do samej marynarki, to jedyna dyskusyjna kwestia, to jej długość. Sądzę, że rękaw można poprawić jednak moim zdaniem decydując się na RTW trzeba być świadomym dodatkowego wydatku na krawca lub świadomie akceptować pewne niedoskonałości. Swoją drogą rękaw podczas chodzenia będzie pracował i praktycznie nigdy nie będziesz stał na baczność jak do zdjęcia a co za tym idzie i tak będzie się tu i tam marszczył. Zastanawiam się również nad długością rękawów (kilka cm mniej im nie zaszkodzi). Jeśli zdecydujesz się je skracać, to od razu można poprawić marszczenie o którym wspominasz.

 

Przepraszam jeśli kogoś urażę, obrażę czy znieważę ;) ale czasem czytając komentarze mam wrażenie, że zapominacie o tym, że garnitur/marynarka/koszula to jednak ubranie, które "pracuje" i "żyje" razem z nami.  

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta marynarka jest po prostu za mała, nie mylmy dopasowania z noszeniem za małych rzeczy, bo co prawda jest ona wtedy bliżej ciała, ale w oczy kole długość, rozmieszczenie guzików itp. 

Rękaw nie powinien tak się marszczyć w pozycji stojącej, tyle, że w marynarce ze wzorem, nie jest możliwe przeszycie go pod innym kątem bez niszczenia dopasowania kraty. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.