Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również przychodzę po radę.
 
Zmieniam granatowy garnitur. Przymierzyłem sporo w sklepach - odpadła cała kolekcja vistuli/launtiera min. ze względu na zbyt wąskie klapy. Zamówiłem do domu kilka(naście? :-) sztuk z czego dwa najlepiej lezące prezentuje poniżej. Moje wymiary to 184/96/82 - więc dosyć standardowo a i tak bardzo trudno znaleźć coś co będzie dobrze leżało.
 
Budżet to max. 2tyś. więc niestety tylko RTW. Celowo nie podaję marek aby nic nie sugerować.Chociaż znawcy i tak pewnie odgadną co to za modele ;)
Jeżeli da się coś powiedzieć na podstawie zdjęć będę bardzo zobowiązany. Garnitury bez poprawek.
 
Moje spostrzeżenia:
Garnitur 1:
- guzik trochę niżej w drugim +.
- lepsza długość marynarki +
- imo trochę gorzej układa się na ramionach -
- rękawy do skrócenia (~1cm)
Garnitur 2:
- czy marynarka nie jest za krótka? -
- bardziej podoba mi się faktura materiału ale tego pewnie nie widać na zdjęciu +
- mniejsze wypełnienie ramion - lepiej się układają +
- sam rękaw bez konstrukcji
- spodnie leżą trochę lepiej +
 
Oba garnitury są uszyte z włoskich dosyć dobrych materiałów. Oba moim zdaniem guziki powinny mieć niżej (teraz są ponad talią?)
 
Proszę pominąć temat koszuli - za długie rękawy, za szeroka, kołnierzyk kent (chyba do zestawu kupię z włoskim/pół włoskim)
W domu mam tyle garniturów, że z "wieszakowych" mam przegląd najpopularniejszych marek z Polski i nie tylko ;) Edit: "tyle garniturów" oznacza, że sporo ich zamówiłem ale to tylko na potrzeby przymierzenia/porównania - finalnie zostanie najwyżej jeden.
 
Z góry dziękuje za wszystkie uwagi/komentarze.

post-6468-0-89965500-1423778943_thumb.jp

post-6468-0-27271500-1423778961_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykle nosze dluzsze marynarki, ta lezy dobrze wszedzie, tylko zastanawia mnie dlugosc. jest krotka - pytanie, czy "za krotka", czy wciaz w skali?

117grc3.jpg

Coś niedobrego dzieje się ze spodniami. Wygląda na to, że są zbyt długie tyłem. Mówiąc trywialnie: wiszą pod ..... Stąd te fałdy na bokach. Ja bym je przestawił na szwach bocznych o 1,5 do 2cm w dół tyłem. Nadmiar bym usunął. Taka opercja naprawi problem. Jeśli chodzi o marynarekę to nie wielą mogę powiedzieć, bo zdjęcie nie jest wyraźne. Za mało światła! Ramiona mogły by być krótsze, rękawy przestały by się marszczyć. Albo są zbyt tyłowe, jeśli mnie rozumiesz :)- (gdy rękaw, marszczy się po szwie przodowym, to znaczy, że jest go za dużo z przodu, tzn. do przestawienia w pasze).  Każdy z nas ma swoją, prywatną sylwetkę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja również przychodzę po radę.

 

Zmieniam granatowy garnitur. Przymierzyłem sporo w sklepach - odpadła cała kolekcja vistuli/launtiera min. ze względu na zbyt wąskie klapy. Zamówiłem do domu kilka(naście? :-) sztuk z czego dwa najlepiej lezące prezentuje poniżej. Moje wymiary to 184/96/82 - więc dosyć standardowo a i tak bardzo trudno znaleźć coś co będzie dobrze leżało.

 

Budżet to max. 2tyś. więc niestety tylko RTW. Celowo nie podaję marek aby nic nie sugerować.Chociaż znawcy i tak pewnie odgadną co to za modele ;)
Jeżeli da się coś powiedzieć na podstawie zdjęć będę bardzo zobowiązany. Garnitury bez poprawek.

 

Moje spostrzeżenia:
Garnitur 1:

- guzik trochę niżej w drugim +.

- lepsza długość marynarki +

- imo trochę gorzej układa się na ramionach -

- rękawy do skrócenia (~1cm)

Garnitur 2:

- czy marynarka nie jest za krótka? -

- bardziej podoba mi się faktura materiału ale tego pewnie nie widać na zdjęciu +

- mniejsze wypełnienie ramion - lepiej się układają +

- sam rękaw bez konstrukcji

- spodnie leżą trochę lepiej +

 

Oba garnitury są uszyte z włoskich dosyć dobrych materiałów. Oba moim zdaniem guziki powinny mieć niżej (teraz są ponad talią?)

 

Proszę pominąć temat koszuli - za długie rękawy, za szeroka, kołnierzyk kent (chyba do zestawu kupię z włoskim/pół włoskim)
W domu mam tyle garniturów, że z "wieszakowych" mam przegląd najpopularniejszych marek z Polski i nie tylko ;)
 
Z góry dziękuje za wszystkie uwagi/komentarze.

 

Wiele się od siebie nie różnią, tzn. nie szalesz w wyborach. Ten drugi ma jeszcze bardziej za krótkie rękawy. Jeśli masz wydać dwa tysiące PLN na następny garnitur to kup szary. Jak masz TYLE garniturów to czas na prawdziwy garnitur bespoke. ROBI RÓŻNICĘ, Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że źle się wyraziłem: "tyle garniturów" oznacza, że sporo ich zamówiłem ale to tylko na potrzeby przymierzenia/porównania - finalnie zostanie najwyżej jeden. 

Brak "szaleństw" w wyborze jest spowodowany tym, że w przeciwieństwie do samych marynarek, garnitur zakładam rzadko i dlatego jest to bezpieczny granat na dwa guziki.

 

Niestety - jak pisałem - budżet mam ściśle określony - wyklucza bespoke. :( Na przyszłość zastanawiam się nad obstalowaniem mniej formalnej marynarki, którą bardziej wykorzystam.

 

@Sebastian Żukowski - dziękuje za sugestie dotyczące długości rękawa w marynarce nr 2 - pytanie czy faktycznie jest za krótki czy to efekt zbyt długiego rękawa od koszuli?

 

Proszę o sugestie dotyczące "leżenia" oraz długości obu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie wyglądają na zbyt krótkie, ale nie podejmuję się tego definitywnie ocenić z tych zdjęć - aparat był zbyt blisko.

 

Koszula ma chyba zbyt szerokie mankiety - tak czy owak, druga marynarka ma za krótkie rękawy.

 

Natomiast druga leży ładnie w ramionach, a pierwsza ma mocną konstrukcję ramion - poszerza optycznie w barach kosztem brzydkiej (dla mnie), nieco kwadratowej i zbyt długiej ich linii. Być może po prostu jest zbyt szeroka w ramionach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z poszetką jest niezły.

 

 

Aus szikago nach kontainer ;)

 

Ewentualnie na obrus (na jakiś mikro-stolik).

 

 

kontener :)

 

 

Pod sweter jak znalazł. 

 

 

Ja bym zrobił poszetkę.

 

 

Hmm koszula w różyczki? Ja bym zasilił kontener - troszkę zbyt "awangardowe" jak dla mnie ;)

 

 

dzięki za opinie :) poszetka raczej odpada bo kolor ecru nie bardzo mi się podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele się od siebie nie różnią, tzn. nie szalesz w wyborach. Ten drugi ma jeszcze bardziej za krótkie rękawy. Jeśli masz wydać dwa tysiące PLN na następny garnitur to kup szary. Jak masz TYLE garniturów to czas na prawdziwy garnitur bespoke. ROBI RÓŻNICĘ, Pozdrawiam.

 

Sebastian, za 2 tys zrobisz bespoke?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że obawiam się MTM. Łączy dla mnie wady wieszaka (przeciętne dopasowanie, brak rozmowy z krawcem) z wadami bespoke (brak możliwości zwrotu ;).

 

Cena bazowa 1200zł jest bardzo atrakcyjna - to znacznie ponizej założonego budżetu. Nie piszą nic jak szyją w tej cenie - bytom jest tu bardziej wylewny w tej kwestii. Do tego mam obawy czy np. prosząc o klapę +1-2cm nie zaburzę proporcji marynaki i po przyjściu okaże się, ze wygląda ona komicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1

http://bytom.com.pl/kolekcja-caloroczna,garnitur-milano-1-124-k-1465-8955-p

na zdjęciach jest wyszczuplony 48

 

ad. 2

http://eu.suitsupply.com/en/suits/sienna-blue-plain/P3485.html

mam jeszcze 48 (na zdjeciach jest 46)- postaram się zrobić zdjęcia i poproszę o ocenę.

 

Przyznam, że po najwyższej linii suitsuply (redline) spodziewałem się więcej ale wrażenia opiszę w innym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem jeszcze raz na te zdjęcia i sądzą, że marynarka z SuitSupply jest zdecydowanie za krótka i ma za krótkie rękawy. Próbowałeś Bytom/Vistula we wzroście 188, łatwiej skrócić niż dodać :) ? Najczęściej garnitury są szyte na wzrost 176-182 (wersja "normal"), a następnie 188 ("long"). Być może ze wzrostem 184 akurat trafiasz pomiędzy te rozmiary. Może znajdziesz markę, która akurat szyje długości dopasowane do Twojego wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, przyznam, że nie próbowałem rozmiarów 182 ("long") z prostego powodu: wszystkie koszule, które mam (~18 sztuk - 90% to vistula/launtier/lambert) są na wzrost 176 a i tak rękawy w wielu z nich są troche za długie.

Rozmiary long z SS zaczynają się od 106cm w klatce - więc zupełnie odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to porównanie. Pierwsze seria to 48 (ostatnie zdjęcie w tej serii to marynarka gdzie zebrałem trochę materiału przy pomocy szpilek), druga seria to 46.

Spodnie w obu seriach to te z 46.

 

Jak teraz to widzicie? W 48 zdecydowanie gorzej układają się plecy ale w ramionach (wg mojej oceny) jest zaskakująco dobrze.

post-6468-0-58302900-1423851081_thumb.jp

post-6468-0-74208800-1423851090_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował MTM w atelier Zablotny na Placu Trzech Krzyży.

Osobiście nic u nich nie szyłem, ale mój ojciec i 2 znajomych tak. Mój ojciec ma trudna sylwetkę (niski i krepy), a efekty są całkiem niezłe, a on zachwycony :-)

U znajomych nie widziałem efektów, ale wiem ze byli zadowoleni. I z tego co wiem możesz się zmieścić w swoim budżecie.

Osobiście za to przerabiałem u nich kilka marynarek i spodni. I rownież jestem bardzo zadowolony. A stosunek jakości do ceny jest rewelacyjny :-) byłem zaskoczony, bo pan powiedział "... no to to będzie drogo, bo tu trzeba się dużo narobić..." Ale jak usłyszałem cenę to chciało mi się powiedzieć "yes, yes, yes!". Za pół tuzina spodni, garnitur i 2 marynarki zapłaciłem niewiele więcej niż za 1 marynarkę kiedy u kogoś innego. I nie było to tylko skrócenie rękawów dołem :-) a gruntowne przeróbki.

Pan krawiec który jest na miejscu wg. mnie jest bardzo kompetentny i zna się na rzeczy. Nie jest przypadkowym niedouczonym stylista tylko krawcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz to widzicie? W 48 zdecydowanie gorzej układają się plecy ale w ramionach (wg mojej oceny) jest zaskakująco dobrze.

 

Osobiście nie widzę dużej różnicy - rozmiar 48 nie likwiduje głównego mankamentu, czyli zbyt krótkich rękawów i marynarki jako takiej. Gdybyś miał 176 cm wzrostu (+/- jakiś margines), to 46 by było dobre, a tak trzeba spróbować 46L.

 

Nawiasem mówiąc (pisząc), większy rozmiar zawsze oznacza większą szerokość, ale długość nie zawsze ulega zmianie (pomiędzy sąsiednimi rozmiarami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.