Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku takich pytań zawsze łatwiej wymienić tych kilka, które ewidentnie nie pasują niż tysiące tysięcy tych, które pasują.

 

 

 Postawiłbym też na grenadynę. No i gładki, bez wzorów.

 

 

Na przykład granatowy, pod kolor kratki.

 

Dziękuję za pomoc.

Zastanawiam się nad takim zestawem:

 

bawełniana, beżowa marynarka z wąskimi klapami

granatowe chinosy

koszula: http://www.ctshirts.com.au/Navy--large--gingham--check--non----iron--Slim--fit--shirt?q=gbpdefault|Navy-large-gingham-check-non-iron-Slim-fit-shirt|fn474nav|||||||||||||

spinki: http://d30fnpgn92mkei.cloudfront.net/LK012NAV.jpg

krawat: http://eleganckipan.com.pl/krawaty/382-granatowy-krawat-welniany-z-dzianiny-knit.html#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o granatowym, ale obawiam się, że nie będzie kontrastu płaszcz /garnitur.Mam beżowy trencz i świetnie kontrastuje z garniturem, ale jest właśnie mało formalny. Co do składu to dzięki za spostrzeżenie bo nie zwróciłem uwagi.

W kategoriach formalności kwestia kontrastu bodaj nie ma znaczenia. Za kontrast odpowiada biała koszula i poszetka :)

Płaszcz, jak garnitur powinien być ciemny (granatowy, ew. mniej uniwersalnie-czarny). No i oczywiście raczej nie trencz :)

Tak jak formalne buty winny być czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kategoriach formalności kwestia kontrastu bodaj nie ma znaczenia. Za kontrast odpowiada biała koszula i poszetka :)

Płaszcz, jak garnitur powinien być ciemny (granatowy, ew. mniej uniwersalnie-czarny). No i oczywiście raczej nie trencz :)

Tak jak formalne buty winny być czarne.

Myślę, że koledze chodziło o to, że po prostu kolory zbliżone do siebie zazwyczaj nie wyglądają dobrze.

Mnie się wydaję, że trencz jest wysatarczająco formalny do garnituru, ale specjalistą nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodzi, że kolory zbliżone do siebie nie wyglądają dobrze. W związku z tym dla kontrastu dla granatowego garnituru pomyślamem o tym płaszczu, ale nie mam jeszcze czarnych butów. Dlatego spytam się jeszcze raz bo nie dostałem odpowiedzi na pytanie czy do czarnego płaszcza, granatowego garnituru będą pasować bordowe/ brązowe buty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaję, że trencz jest wysatarczająco formalny do garnituru, ale specjalistą nie jestem.

Formalny, a pasujący do garnituru, to są dwie różne sprawy. Formalna jest przede wszystkim dyplomatka.

 

Myślę, że koledze chodziło o to, że po prostu kolory zbliżone do siebie zazwyczaj nie wyglądają dobrze.

Owszem, jeśli koordynujemy np. marynarkę z koszulą. Jeśli chodzi o strój formalny, -są zasady i specjalnej dowolności kolorystycznej nie ma.

Ale przeczuwam, że pisząc "formalny", macie na myśli "elegacki", a to już co innego.

 

Dokładnie o to mi chodzi, że kolory zbliżone do siebie nie wyglądają dobrze. W związku z tym dla kontrastu dla granatowego garnituru pomyślamem o tym płaszczu, ale nie mam jeszcze czarnych butów. Dlatego spytam się jeszcze raz bo nie dostałem odpowiedzi na pytanie czy do czarnego płaszcza, granatowego garnituru będą pasować bordowe/ brązowe buty?

Czarny z brązowym IMO nie wygląda dobrze, natomiast brąz z granatem świetnie. Osobiście przepadam za nawiązaniem kolorem płaszcza do butów, kapelusza, paska oraz paska w zegarku. Wymienione przeze mnie elementy ładnie współgrałyby (IMO) z granatowym czy szarym garniturem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formalny, a pasujący do garnituru, to są dwie różne sprawy.

 

Nie bardzo rozumiem - są jakieś formalne płaszcze nie pasujące do garnituru? Wydaje mi się, że płaszcz formalny a pasujący do garnituru to właśnie niemalże synonimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o kolor / faktura, może być formalny, a wizualnie się gryźć z garniturem

To raz, a dwa: nie każdy płaszcz pasujący do garnituru jest formalny. Myślę, że cały czas mijamy się w pojęciach.

Ja rozumiem formalny jako ściśle określony dress codem: black tie, white tie czy też dzienny żakiet itd.

Szary garnitur, błękitna koszula, brązowe buty i beżowy trencz- to zestaw potencjalnie śliczny, ale nigdy formalny.

Caporegime słusznie zauważył, że oprócz koloru, o formalności stroju decyduje także faktura i sama tkanina.

Ad rem: czarny płaszcz nie będzie kontrastował z granatowym garniturem, bo te kolory nie pozostają względem siebie w kontraście...

Dołożenie do tego brązowych czy burgundowych butów, to IMO za dużo. Wprowadzenie w jednej stylizacji brązu czy burgundu, czerni i granatu jest chyba ryzykowne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granatowy jest (tak jak napisałeś), bardzo uniwersalny. Będzie pasował do różnych butów, do garniturów jasnych i ciemnych oraz będzie go można spokojnie nosić dziennie jak i wieczorowo. Czarny nie byłby już taki uniwersalny.
Jeśli chodzi o sam krój, w mojej ocenie nie jest zły. Ja lubię płaszcze taliowane, przypominające nieco marynarki, a ten taki właśnie jest. Nie jest tak formalny i elegancki jak dyplomatka, ale przez to pewnie też bardziej uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim garniturze?

http://eu.suitsupply.com/en/suits/washington-half-lined-grey-plain/P3912.html?start=2&cgid=Suits&prefn1=collection&prefn2=styleFit&prefv2=Contemporary-Washington&prefv1=Fall%2FWinter

 

Chodzi mi o to, że z jednej strony ma zamknięte klapy, a z drugiej nakładane kieszenie. Chciałbym go też zdekompletować, np. zakładać marynarkę do jeans'ów. Jakie jest Wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, dziwnie wyglądają te zamknięte klapy i nakładane kieszenie. Same klapy są też dość szerokie i rzucają się w oczy. W wersji z jeansami, bez czegokolwiek pod szyją pewnie by to tak nie gryzło, ale skompletowany i z odpowiednio dobraną szerokością krawata może jakoś tak nie do końca być spójny. Nie jestem przekonany. Ale materiał ładny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.