Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że brązowe spodnie byłyby również dość oczywistym wyborem ;) Odpuściłbym za to kraciaste koszule, wzór na marynarce jest bardzo wyrazisty i wydaje mi się, że z inną dużą, kraciastą powierzchnią, jaką jest koszula, by się kłócił.

Brąz traktowalem razem z beżem, skrót myślowy

Koszula madras oczywiście odpada, ale myślę że kiedyś spróbuję połączyć z jakąś delikatną Vichy albo Tattersall. Najwyżej ludzie będą dostawać oczoplasu na ulicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

kupiłem taką torbę w BarellyBags:

https://www.barellybags.pl/product/Torba-City-Style/?id=212

Niestety jej kolor nie jest taki, jakiego spodziewałem się po zdjęciu na stronie. Poniżej moje zdjęcie - doklejona fotka to ten sam kolor ze strony sklepu. Jak widać, mogłoby się to lepiej ze sobą zgrywać. I teraz moje pytanie: upierać się nad wymianą na torbę o bardziej pasującym odcieniu?

 

24l4dwh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę podstaw do wymiany, ponieważ na odbiór koloru na ekranie monitora wpływa wiele czynników, pierwszym są ustawienia samego monitora (znaczna większość osób ma źle skalibrowane monitory - bo mało komu potrzebne jest dobre odwzorowanie barw), drugą kwestią jest to, że na Twoim zdjęciu jest niewłaściwy balans bieli, brak kontrastu i domowe oświetlenie lub lampa błyskowa. Zupełnie różne światło, zupełnie inne ustawienia aparatu i domowy monitor dają w rezultacie przekłamany obraz. Twoje zdjęcie po automatycznej korekcie balansu bieli oraz kontrastu pozwoliłem sobie wstawić poniżej. Kup bordową pastę Saphira, a uzyskasz bez problemu kolor zbliżony do butów i paska.

 

f7elkOl.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy taki kolor torby pasuje do reszty, nie gryzie to się za bardzo jak będzie noszony jednocześnie cały zestaw?

 

Zauważyłem dużą niekonsekwencję w kolorach w ofercie tej firmy - poniżej zdjęcia dwóch toreb w teoretycznie takich samych kolorach:

City Style ciemny camel: https://www.barellybags.pl/images/attributes/212.42.jpghttps://www.barellybags.pl/product/Torba-City-Style/?id=212

Big River ciemny camel: https://www.barellybags.pl/images/attributes/288.42.jpghttps://www.barellybags.pl/product/Teczka-Big-River/?id=288

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy nabytek, ale nie wydaje mi się żeby len był najlepszym materiałem na płaszcz. Kojarzy się jednak z latem i pewnym luzem przez to, że tak się gniecie, no a klasyczny płaszcz się tak nie kojarzy ;) Na twoim miejscu postawiłbym na klasyczny, bawełniany trencz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

 

Na jesieni szykuje mi się impreza firmowa (20 lecie firmy). Z racji tego, że będzie to jesień więc na pewno będzie po zmroku. Chciałbym dobrze wypaść więc zwracam się o pomoc w doborze zestawu. Jaki proponujecie? Czy granatowy garnitur + biała koszula na spinki + czarne oxfordy ćwierć brogsy będą ok ? Czym mógłbym taki zestaw ożywić i wnieść nutę ekstrawagancji, Burgundowe podkolanówki i spinki? Inny kolor koszuli niż biały? Goździk w butonierce ? A może kolorowy smoking z oferty Suitsupply lub smoking z weluru? Jednorzędówka czy dwurzędówka? No i jeszcze mucha czy krawat, w jakim odcieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur to klasyczne i bezpieczne wyjście, jednak pomysł aksamitnego smokingu moim zdaniem jest kuszący bardzo. Zwłaszcza że na takich imprezach pewnie i jakieś tańce będą. Aczkolwiek w kwestii butów zdaje mi się że najlepsze będą czarne wiedenki z nakładanym noskiem, ewentualnie lotniki, a nie brogsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aksamitny smoking to można zakładać jak się jest do tego przekonanym. Mając wątpliwości, należy wybrać klasyczny granatowy garnitur, a ekstrawagancję wykazać poprzez burgundowe podkolanówki i spinki, ewentualnie poglądy polityczne;-)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

kupiłem taką torbę w BarellyBags:

https://www.barellybags.pl/product/Torba-City-Style/?id=212

Niestety jej kolor nie jest taki, jakiego spodziewałem się po zdjęciu na stronie. Poniżej moje zdjęcie - doklejona fotka to ten sam kolor ze strony sklepu. Jak widać, mogłoby się to lepiej ze sobą zgrywać. I teraz moje pytanie: upierać się nad wymianą na torbę o bardziej pasującym odcieniu?

 

 

Może jestem dziwny, ale nie wiem z czym masz tutaj problem. Przecież te kolory są bardzo zbliżone. Chyba nie chodzi o to, że muszą być KONIECZNIE IDENTYCZNE. Gdybyś miał jasny brąz i ciemny brąz... ale Twoje brązy są bardzo podobne.

 

Całkiem dobrze się sprawuje ta torba - mam identyczną.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pafcio0 a co to? skąd to? :) Ciekawa wariacja... W sumie nie wiem jakie może mieć zastosowanie, ale podoba mi się :D

Oczywiście tk, firma Circle of Gentlemen, w necie nie znalazłem tego modelu. Dałem 399 (sugerowana ok. 2000) ale chyba jednak oddam i dalej będę szukał trencza, bo mój secondhandowy Burberry to już obraz nędzy i rozpaczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom____i, jeżeli pytasz tutaj o radę to prawdopodobnie nie jesteś jeszcze zbyt biegły w dobieraniu subtelnych dodatków. Odpowiedz sobie na pytanie czy ważna impreza, do której zaczynasz się przygotowywać trzy miesiące wcześniej jest idealnym dniem na eksperymentowanie. Ze swojej strony doradzam rezygnacje z burgundowych skarpetek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom____i, jeżeli pytasz tutaj o radę to prawdopodobnie nie jesteś jeszcze zbyt biegły w dobieraniu subtelnych dodatków. Odpowiedz sobie na pytanie czy ważna impreza, do której zaczynasz się przygotowywać trzy miesiące wcześniej jest idealnym dniem na eksperymentowanie. Ze swojej strony doradzam rezygnacje z burgundowych skarpetek.

Wydaaje się, że większość tu odwiedzających poszukuje pomocy przy tworzeniu swojego szeroko rozumianego wyglądu co do burgundowych skarpet i spinek koszuli uważam, że wraz z podobnego koloru muchą i białą poszetką złożoną tv fold fajnie by współgrały z granatowym garniturem. Ale mogę się mylić dlatego proszę o konstruktywne porady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję opinii, gdyż mam mieszane uczucia z powodów takich, że cierpię na chorobę przesadnego dopasowania które skutkuje nawet krępowaniem ruchów.
 

1. Wiem, że rękawy przydługie
2. Zdaję sobie sprawę, że len idealnie leżał nie będzie...
3. Jestem dupiasty, mam szerokie plecy/klatke i wąską talię

4. Rozmiar mniejsza koszula znacznie krępowała mi ruchy (niemożność podciągnięcia rąk do góry czy wysnunięcia do przodu)

 

H0tuhKw.jpg?1

b7uNQag.jpg

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem 4 punkty w poście które warto przeczytać.

 

1. Wiem, że rękawy przydługie
2. Zdaję sobie sprawę, że len idealnie leżał nie będzie...
3. Jestem dupiasty, mam szerokie plecy/klatke i wąską talię

4. Rozmiar mniejsza koszula znacznie krępowała mi ruchy (niemożność podciągnięcia rąk do góry czy wysnunięcia do przodu)


Rękawy sięgają mi do knykci po rozpięciu guzików. Jest to rozmiar M.

Koszulę mogę zwrócić, także nic nie tracę. Muszę tylko oszacować czy opłcaca się przerobić. W sklepie koszul na mnie nie ma, wszystko musi iśc do poprawek. Z drugiej strony też bez sensu ją całkowicie dopasowywać tylko po to, żeby za miesiąc czy dwa się nie mieścić, także szukam wszędzie kompromisu pomiędzy przyzwoitością, a wyrastaniem z ciuchów.

Dla porównania koszula garniturowa która pewnie za miesiąc/dwa wyląduje w koszu i taka to robota. Chciej tu być elegantszym :|

 

4i8VIQY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawy sięgają mi do knykci po rozpięciu guzików. Jest to rozmiar M.

 

 

Jeśli "knykciem" nazywasz staw śródręczny-paliczkowy kciuka (a mówiąc prościej - miejsce, gdzie kciuk "łączy się" z dłonią), to rozpięty rękaw koszuli właśnie tam powinien sięgać...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.