Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Krótkie pytanie jaki kolor obuwia, dokładnie jaki odcień brązu pasuje do ciemno granatowego garnituru. Możecie napisać do looków formalnych i nieformalnych (2 różne kolory). wrzucajcie fotki najlepiej. Dzięki!  :-P

 

Wg mnie ciemniejsze odcienie brązu oraz te z nutą czerwieni (bordo, wiśnia itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem mniej więcej taką koszulę : http://jeansoriginal.pl/meskie/meskie-koszule/w58754jej?mfp=2f-marka[7]%2C5f-rekaw[25]%2C6f-kroj[27]%2Cstock_status[7]

Nie bardzo wiem z czym można ją nosić. Macie jakieś pomysły? Tak wiem że troche niefortunna koszula ale może da się ją jakoś nosić :)

Raczej tylko jakieś szorty i klimaty plażowe. Do miasta lepiej tego nie zakładać. Niestety kołnierzyk też rozmiarem psuje klimat :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sens, ale jest mało praktyczne. Janobeżowa marynarka będzie dobrze współgrać z białymi spodniami, biała - z jasnymi, w obu przypadkach zastosowałbym koszulę w odcieniach niebieskiego (do białej może być nawet ciemny granat, choć nie warto specjalnie kupować, a także inne, nawet intensywne kolory). Ja używam białej, lnianej marynarki wyłącznie w upały; można ją ręcznie prać, co jest bardzo pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jasnobeżowa i lniana, to ma to sens w lecie.

 

W innym przypadku będzie ciężko ciągle walczyć z wizerunkiem kelnera :)

 

No właśnie o takiej lnianej bądź lniano-bawełnianej myślę - inne tkaniny w rzeczy samej byłyby przegięciem. A co sądzicie o połączeniu ze spodniami w innych kolorach, np. pastelowy niebieski, różowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec wakacji mam proces rekrutacyjny do Emirates Airlines na stanowisko Cabin Crew. Na spotkaniu obowiązuje "business dress". Z oferty SuSu, pomijając dwurzędówki, najlepiej leży na mnie model Lazio. W moim rozmiarze (48) mają tylko te dwa modele:

http://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-blue-plain/P4255.html?cgid=Suits&prefn1=color&prefv1=Grey|Blue&prefn2=size&prefv2=48&prefn3=styleFit&prefv3=Classic-Lazio|Classic-Napoli|Classic-Livorno

 

Czy ten odcień niebieskiego jest za mało formalny? Może ktoś widział ten model na żywo? Nie wiem na ile monitor przekłamuje mi kolory.

 

Drugi jest ciemniejszy ale na moim ekranie wpadający w fiolet, nieodparcie kojarzący mi się z konduktorami:

http://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-blue-plain/P3786.html?cgid=Suits&prefn1=color&prefv1=Grey|Blue&prefn2=size&prefv2=48&prefn3=styleFit&prefv3=Classic-Lazio|Classic-Napoli|Classic-Livorno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
mam bardzo awaryjną sytuację. Poszukuje garnituru na ślub (nie mój, jako gość). Mam okazję kupić garnitur Hugo Boss trochę taniej.
Co sądzicie o poniższym garniturze?
Co prawda przeszkadzają mi wąskie klapy, ale strasznie cięzko mi dobrać odpowiednią marynarkę - szeroka obręćz barkowa i większe plecy przy wąskiej talii.
Będę niesamowicie wdzięczny za wszelkie porady.

 

Kolor to granat, co trochę słabo widać na zdjeciach. Pomijam tragicznie związany krawat i złą koszule, ale to dołożone tylko poglądowo. Garnitur linii Hugo (niestety nie znalazlem odpowiedniej marynarki wsród linii bardziej klasycznej Boss)

Oczywiście spodnie tez do przeróbek.

 

dziękuje serdecznie za pomoc,
Z poważaniem, Adam.

post-5364-0-82018100-1437744405_thumb.jp

post-5364-0-10793400-1437744409_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapy są rzeczywiście wąskie, na co sam zwróciłeś uwagę. Teraz pytanie do Ciebie - na ile Ci to przeszkadza? Jeśli w trakcie ślubu masz myśleć tylko o szczupłości swoich klap i porównywać z klapami innych gości, to daj spokój z tym garniturem; jeśli możesz z tym żyć, to garnitur po przeróbkach jest rzeczywiście jak najbardziej do przyjęcia.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec wakacji mam proces rekrutacyjny do Emirates Airlines na stanowisko Cabin Crew. (...)

Drugi jest ciemniejszy ale na moim ekranie wpadający w fiolet, nieodparcie kojarzący mi się z konduktorami:

http://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-blue-plain/P3786.html?cgid=Suits&prefn1=color&prefv1=Grey|Blue&prefn2=size&prefv2=48&prefn3=styleFit&prefv3=Classic-Lazio|Classic-Napoli|Classic-Livorno

Drugi będzie OK. Mam Lazio w niemal identycznym kolorze i też bałem się skojarzeń z konduktorami, ale bardzo szybko go polubiłem. Nie jest to może garnitur na wieczór czy na własny ślub, ale w opisanej sytuacji nada się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam serdecznie.
Tak strasznie nie przeszakdzają mi te klapy (może po prostu sobie ubzdurałem, że muszą być szerokie). 
Dzisiaj znalazłem inny w HB, jak przyjdzie rozmiar to pozwole poddać się jeszcze raz Waszej eksperckiej ocenie :)

 

Edit co do spodni to może dlatego, że są troche za szerokie, nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odłożył.... Klapy są porażką, ale spodnie to już inna sprawa. Czy sam je szyłeś? Jeżeli nie to wskaż jaka sieciówka tak karze ludzi. Mi wydaje się, że uszyli je jakoś z odwrotnych połówek?!

Edit: poprawiłem orta :)

 

Kolega wyraźnie pisze wyżej, że to Boss. A spodnie? Wydaje mi się, że proste podwinięcie nogawek do przymiarki pokazałoby je w znacznie lepszym świetle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za cenne uwagi.
Tomi nie wnikam co insynujesz odnośnie tego Egiptu.. Tak jak kolega wyżej zauważył Hugo Boss to też sieciówka, ale może popłyneli z ekstrawagancją (ostatecznie linia Hugo) i stąd ten rzeczywiście słaby krój spodni.

W środę sprawdzam jeszcze jeden garniak - tym razem blizszy klasyki.

Jeżeli znowu będzie pudło to rzeczywiście spróbuje z SS.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena tych spodni na podstawie tego, co widać na zdjęciu, jest w mojej opinii nieco pochopna. Użytkuję (choć bardzo rzadko) kilka garniturów akurat z tej linii HB i uważam, że choć nie warte swej regularnej ceny, nie są takie złe. Owszem, klapy wąskie, marynarki dość krótkie, spodnie dość obcisłe, ale to nie jest formalna linia Bossa, tylko nieformalne, mocno dopasowane garnitury dla młodych ludzi :)

P.S. A spodnie po prostu fatalnie leżą, ale to nie musi być ich wina..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć idę za niedługo na wesele i mam do was pytanie odnośnie doboru koloru skarpet bo chcę aby wszystko było dopięte na ostatni guzik :) W planach mam 3 możliwości: W kolorze garnituru, brązowe i tutaj nie wiem czy ciemne czy jasne oraz w kolorze granatowym jak ten napis :) Prosze o jakąś poradę :)

 

Co będę mieć na sobie w tym dniu:

 

Ciemny granatowy garnitur,

Kontrastowa kamizelka dwurzędowa z kołnierzem szalowym w takim kolorze materiału 86775871902628900448.jpg,

 

Do tego koszula biała lecz bardziej w kolorze śmietankowym niz śnieżno białym

Buty Loake Aldwych Tan LOAKE-Aldwych-braun-rahmengenaeht.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.