Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
niestety kolejny garnitur i zarazem ostatni w HB okazał się totalną klapą. Zwyczajnie za mały i widac sporo zagnieceń, rękawy wyglądają b. słabo.
Dlatego też najprawdopodobniej decyduje się na SS.
Z racji mojej sylwetki, a także dużego upodobania do szerokich klap jestem prawie przekonany do modelu Washington :

 

1) Czy ejst on dobrym wyborem na wesele?

2) Jezeli tak to Który będzie lepszym wyborem: Washington Navy Plain, czy może Washington Blue Plain (nie wiem, czty ta moherowa wełna go nie skreśla?)
Niestety nie mogę przekopiować linkow ze strony (?).

 

Pozdrawiam i dziękuję

 

post-5364-0-99678300-1438268072_thumb.jp

post-5364-0-72808600-1438268073_thumb.jp

post-5364-0-45563400-1438268074_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H~, dzięki!
To nie jest mój ślub, tylko wesele znajomego, a później rodziny. Dodatkowo używałbym go na rozmowy kwalifikacyjne. Czy do takich sytuacji będzie odpowiedni?
Nie ukrywam, że mocne taliowanie jest plusem, bo mam mocno rozbudowana górę i dość wąską talie co jest moim przekleństwem przy dobieraniu garnituru.

Jeżeli jednak formalność modelu Washington go dyskwalifikuje to rzeczywiście Lazio jest ciekawym wyborem.
Swoją drogą to gdzie można dostać poniższą kamizelkę i czy byłaby ona odpowiednia na ww okazje (tylko na wesela).

 

 

 

post-5364-0-20756400-1438329922_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam Panowie.
Czyli dodanie takiej kontrastowej kamizelki na ślub znajomego może byc dobrym posunięciem? Podejrzewam, że inni goście mogą to odebrać dziwnie, ale akruat tym się nie przejmuje.

Wracając do modelu Washington, rozumiem, że odpada?

Edit: zerknąłem na stronę poszetka i widze, że szycie garnituru 2 częściowegoz aczyna się już od 1500zł, czy nie lepiej zatem rozważyć tej opcji?  Podejrzewam, że w cenę nie jjst wliczona tkanina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
sprawa się skomplikowała otóż okazało się, że będę świadkiem na tym weselu. dlatego też rozważam następujące opcje:
1. Garniak "szyty na zamówienie" opcja z Bytom, ktoś miał doświadczenia? Ściągnąłem ten pomysł z bloga p. Michała - fotka - zmieniłbym tylko klapy ze zwykłych na frakowe.
Ktoś próbował tej opcji szyty na zamówienie od Bytomia?
2. Garniak z SS i kamizelka szyta w Bytom

3. Opcja 1 albo 2 bez kamizelki

Proszę o podpowiedź, który wybór będzie najbardziej odpowiedni. Będę wdzięczny :)

post-5364-0-34928800-1438845347_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat szycia na miarę w Bytomiu była jakiś czas temu dyskusja w wątku poświęconym firmie. Ja bym zaryzykował szycie MTM w sieciówce tylko i wyłącznie pod warunkiem, że krój firmy na mnie ładnie leży, tylko jest jakiś drobny mankament do poprawienia (np. rękawy są za krótkie albo nogawka spodni nieco za wąska). Z dyskusji na forum wnioskuję, że na wiele nie można liczyć, a koszty są spore.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bierzesz pod uwagę garnitur z SS plus kamizelkę bespoke, nie z Bytomia?

Uszycie kamizelki z reguły nie jest superkosztowne, ani superdługotrwałe, ani superryzykowne nawet przy pierwszym zamówieniu.

 

Ja również raczej MTM z sieciówki uważam za raczej ryzykowne i mało opłacalne, jeżeli wieszak od nich nie leży dobrze. Bez dobrej promocji koszty ocierają się o bespoke, a jak węszyłem temat i w Vistuli i w Bytomiu w łódzkich butikach to nie czułem się zachęcony ani możliwościami personalizacji, ani kompetencją załogi w sklepach.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SuitSupply też ma coś podobnego do bytomskiego "Szyty na zamówienie", nazywa się to bodaj "Blue Line Tailoring", ceny zaczynają się tam bodaj od 400€, SS ma też MTM. Natomiast kamizelkę można uszyć, chociażby korespondencyjnie, w sklepie Poszetka.com za 300 zł + własny materiał.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję.
Ok, co do kamizelki "poszetkę" polecał mi już Hargin. Obawiam się jedynie, że stacjonują w Katowicach.. Jak wtedy wygląda sprawa z tkaniną, mam im wysyłać? Czy mają tam swoje materiały?
Czy w suit supply jest aktualnie jakiś granatowy garnitur, który formalnością pasowałby do takiej okazji (świadek), i ma klapy frakowe? :) 

Fajnie jakby był to model, który pasuje dla "szerszych" w barkach, a z kolei jest dość mocno wytaliowany - wąska talia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.