Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sobie tak myślę, że męscy modele nie powinni być specjalnie wyraziści i interesujący - a tym samym odwracać uwagi od prezentowanych produktów.  Ten "łysy" z Vistuli zapada w pamięć. Generalnie polscy producenci mają duży problem z przygotowaniem profesjonalnej oferty. O ile sesje promujące kolekcje są na dobrym poziomie i często goszczą w nich znani modele / aktorzy, to zdjęcia produktów dramat. Bytom broni się tym, że fotografuje "na wieszakach" i trudno przyczepić się do modela :) Jednak zdjęcie na "żywym organizmie" pomagają dokonać wyboru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początku też pomyślałem, że Vistula wzięła jakiegoś przypadkowego zbója do sesji z nową kolekcją, ale z czasem przekonałem się do niego - wydaje mi się, że jest dużo swobodniejszy od poprzedników, dzięki czemu same ubrania też się lepiej prezentują.

Wymoczkowaty maturzysta sprzed kilku lat - to była tragedia! (na poziomie wypchanego misia-modela z Próchnika).

 

@Hargin - mimo wszystko wolę taki dobrze sfotografowany wieszak, niż maminsynka z dzióbkiem; łatwiej mi jest wyobrazić siebie w takim ciuchu z wieszaka niż "wymazywać" rzeczoną pomyłkę modelingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy łysy z minami na twarzy, niż chudy gimnazjalista.

...albo przodownik ZMP po photohopie. 

 

@musa19 - nic a nic! Tylko przeskok Vistuli od wymoczkowatych gimnazjalistów i photoshopowych ZMPowców do modela o "groźnej" fizys i swobodzie w mimice i "zachowaniu" jest dość duży  ;)

Środowisko się dopiero przyzwyczaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o idealnego młodzieńca - przyszłość Partii, jak z propagandowego plakatu. 

Faktycznie to nawet nie wina samego modela - ale graficy Vistuli tak sobie pofolgowali, że wygląda jak z takiego plakatu wycięty. Inna sprawa, że to jego kolejna już kolekcja w V. i specjalnie lepiej mu nie idzie, pozy sztywne, nieeleganckie, podkreślają a nie kryją niedoróbki/słabości prezentowanych fasonów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aron - nie chcę Cię wprowadzić w błąd, ale wydaje mi się, że faktycznie miał jakieś przebłyski zielonego w kompozycji kraty.

 

Oglądałem go przez chwilę w CH Arkadia, a tam jest dość specyficzne oświetlenie. Zrobiłem małżonce quiz - wejdź i wskaż dwa garnitury, którymi byłbym potencjalnie zainteresowany. Nieomylnie odgadła - ten dwurzędowy i brązowy trzyczęściowy w kratę.

 

@Hargin - Mnie również podoba się ten brązowy trzyczęściowy w kratę, jednak nie wiem czy nie trafiłbym do więzienia gdybym przeszedł się w nim po mojej miejscowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Południowy wschód. Inkwizycja jak inkwizycja ale średnie uczucie gdy Cię ktoś wzrokiem dusi :) Gdzieś kiedyś przeczytałem, że aby wyróżnić się z tłumu i być uznanym za kontrowersyjnego wystarczy zachować podstawowe zasady klasycznej męskiej elegancji. U mnie niestety się to sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Mam pytranie o sploty koszul - zalozmy ze mamy dwie koszule o dokladnie takim samym kroju, kolnierzyku itp. - czy wtedy taka wykonana z tkaniny w jodelke, z twillu czy innego nie blyszczacego splotu z faktura jest odbierana jako bardziej formalna niz taka ze zwyklej popeliny?

 

Chodzi o to, ze podobaja mi sie koszule z bardziej miesistych tkanin i zastanawiam sie czy zestawianie takich koszul z jeansami i chinosami solo i/lub  sportowa marynarka jest dobrym pomyslem? Czy bedzie zgrzytac?

 

Wiem ze gruby oxford  jest bardziej casualowy, wiec o niego raczej nie pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za porady. Jednak jako psychofan białych koszul, i też z racji braku czasu na poszukiwanie innej, ciekawszej, zdecyduję się na klasykę. Chciałbym jeszcze poradzić się w kwestii dodatków - krawata i poszetki. Spodobały mi się takie jak poniżej, połączenie których wyjdzie najsensowniej?
(ograniczam się do tego sklepu trochę z lenistwa, bo mam rzut beretem, a potrzebuję dość pilnie, więc nie mam czasu chodzić po sklepach ani zamawiać i czekać na przesyłkę)

Krawaty
1. http://eleganckipan.com.pl/krawaty/1380-granatowy-krawat-jedwabny-w-biale-kropki.html#
2. http://eleganckipan.com.pl/krawaty/1583-niebieski-krawat-jedwabny-w-granatowo-niebieski-mikrowzor.html#
3. http://eleganckipan.com.pl/krawaty/515-granatowy-krawat-jedwabny-w-niebieski-mikrowzor.html#

Poszetki
1. http://eleganckipan.com.pl/poszetki/2005-czerwona-jedwabna-poszetka-we-wzor-paisley.html#
2. http://eleganckipan.com.pl/poszetki/1461-czerwona-poszetka-w-bialy-i-niebieski-wzor-z-granatowa-obwodka.html#
3. http://eleganckipan.com.pl/poszetki/2002-granatowa-stebnowana-jedwabna-poszetka-wzor-paisley.html#
4. http://eleganckipan.com.pl/poszetki/2003-niebieska-jedwabna-poszetka-we-wzor-paisley.html#

Będę bardzo wdzięczny za sugestie i jeśli komukolwiek będzie się chciało otwierać wszystkie linki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to niedawno pisałem, ale powtórzę się - krawaty z eleganckipan mają jeden w drugiego szerokość 7,5 cm i na osobie o budowie nieco bardziej męskiej niż metroseksualna wyglądają cokolwiek śledziowato. Odrobina więcej (choćby 0,5-1 cm) potrafi znacząco zmienić optyczne proporcje. Natomiast same wzory materiałów zaproponowanych krawatów - ładne, klasyczne, po prostu must have, choć gdybyś miał brać więcej niż jeden, proponuję dywersyfikację kolorystyczną (np. coś burgundowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

176 cm wzr, 96 w klatce - nie wiem, czy to już metroseksualna budowa, ale wezmę to pod uwagę. Co do kolorów - sęk w tym, że tak naprawdę to zaczynam od nowa budować garderobę, bo w ciągu ostatniego roku mocno schudłem, więc chyba przydałoby się zacząć od klasyki. Burgund też kusi.


 

Rozumiem, że jeśli chodzi o same połączenia krawat+poszetka, to jakichś zgrzytów tu nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zgrzytów, paisley poszetek dobrze pasuje do równomiernych wzorów tych krawatów, ta we wzór geometryczny też w miarę OK, bo skala wzorów inna. Tylko dobrze dobierz odcienie niebieskiego danego krawata i danej poszetki, żeby się dopełniały, a nie gryzły.

 

Mam chyba ten sam garnitur :) To model Hamsted z tegoletniej kolekcji?

 

Jeśli to ten sam - to ładny odcień ma (na żywo w Słońcu lepszy) i nienajgorszą jakość w stosunku do ceny (kupiłem na podwójnej promocji). Tylko klapy trochę wąskie.

 

A prążek jest na tyle drobny, że można go w zasadzie uznać za prawie jednolicie granatowy (więc z wielu wzorami koszul się dogada) - a nie jest taki nudny (a przy tym nie jest to "schematyczny" prążek "biznesowy"), bo ostatnio wysyp jednolitych granatowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.