Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli, jak pisałeś, dopiero zaczynasz kompletowanie garderoby, to lepiej zacząć od białych i niebieskich koszul bo są o wiele bardziej uniwersalne i połączysz je z większą ilością ubrań. Jeżeli zamierzasz kupić marynarkę w Bytomiu, to radzę obejrzeć najpierw na żywo - mają bardzo kwadratowe ramiona, dla mnie na przykład o wiele za bardzo i w Bytomiu nie kupuję.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mam w planach zakup Windowpane check ss: http://eu.suitsupply.com/en_GB/suits/lazio-blue-check/P4742.html?cgid=Suits&srule=PriceAsc&start=0&sz=24

Aczkolwiek wiadomo, ta krata jest dość wyraźna, jak bedzie z doborem dodatków do niej? Koszule głownie bazowe: biel,błękit, róż, czy delikatne kraty, gingham lub prążki tez wchodzą w grę?

Dodatkowo jak w praktyce bedzie z rozkompletowaniem tego garnituru? Czy szare granatowe lub burgundowe bazowe spodnie/marynarki się bedą dobrze zgrywać?

Myśle ze kwestie łączenia tkanin można pominąć...

dziękuje za ewentualne porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyraźnej kraty pozostają głównie same gładkie tkaniny. Zasada ta sama jak zwykle - łączymy kolory bazując na którymś z kolorów występujących albo jako baza albo krata. 

Ze spodniami je gorzej - o ile wzorzasta marynarka może stanowić punkt centralny, o tle w stosunku do spodni trzeba zapewnić odpowiednią przeciwwagę aby nie odwracały uwagi od reszty - w większości wypadków kończy się albo na komplecie garniturowym albo równie "szalonej" marynarce, ale pasującej do dołu, ale ja osobiście nie lubię tak rzucającego się w oczy stylu. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mam w planach zakup Windowpane check ss: http://eu.suitsupply.com/en_GB/suits/lazio-blue-check/P4742.html?cgid=Suits&srule=PriceAsc&start=0&sz=24

Aczkolwiek wiadomo, ta krata jest dość wyraźna, jak bedzie z doborem dodatków do niej? Koszule głownie bazowe: biel,błękit, róż, czy delikatne kraty, gingham lub prążki tez wchodzą w grę?

Dodatkowo jak w praktyce bedzie z rozkompletowaniem tego garnituru? Czy szare granatowe lub burgundowe bazowe spodnie/marynarki się bedą dobrze zgrywać?

Myśle ze kwestie łączenia tkanin można pominąć...

dziękuje za ewentualne porady!

Mam ten garnitur i uważam, że nie da się go rozkompletować. Krata faktycznie obniża formalność, ale materiał jest raczej gładki, nie ma zbyt wyraźnego splotu/faktury. Materiał jest trochę grubszy, zapewnia komfort termiczny w chłodniejsze dni, ale sam krój garnituru jest dość formalny. Spodnie może dałoby się wykorzystać, ale nie widzę możliwości dopasowania marynarki do innych spodni.

 

Krawaty i koszule. Jeżeli jednej z tych elementów jest gładki, to będzie bezpiecznie. Natomiast duża skala kraty pozwala dołożyć koszulę w paski i krawat np. we wzór paisley. Koszule w kratę będą trudniejsze do dopasowania. Jedyna opcja jaka widzę, to grata vichy, ale o małej skali i delikatnym kolorze.

 

Witam,

 

Pasują do siebie, szary kardigan z bordową  koszulą ?

 

Pozdrawiam.

 

Kolory szary i bordowy generalnie świetnie do siebie pasują. Jednak, o jaką koszulę chodzi, gładką, w paski, w kratkę? Gładkie ciemnie koszule są raczej trudne i według mnie generalnie lepiej prezentują się koszule jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może szantung? krawaty świetnie prezentują sie na żywo i są "szorstkie". Mi najbardziej podobają się:

http://www.poszetka.com/product-pol-2455-KRAWAT-bez-podszewki-z-szantungu.html

http://www.poszetka.com/product-pol-2454-KRAWAT-bez-podszewki-z-szantungu.html

 

Dzięki. Szantung jest fajny, ale nie mogę się przekonać do faktury... A może coś z wełny? Tylko cienkiej, bo jak wiążę krawat z grubej wełny, to uwiera mnie w szyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, koledzy poradzcie mi czy na ślub cywilny można nagiąć powtarzane wszędzie zasady że jeśli garnitur to granat a buty to czarne wiedenki i nic innego.

Będzie to tylko ślub cywilny w Pałacu Ślubów (przed południem, w grudniu) i tak sobię pomyślałem żeby założyć wełniany garnitur w lekką kratkę:

thumb_4564532DSC_0109.JPG

i burgundowe brogsy :

thumb_5278323P1070635.JPG

Koszula biała i jakiś krawat oczywiście też będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, koledzy poradzcie mi czy na ślub cywilny można nagiąć powtarzane wszędzie zasady że jeśli garnitur to granat a buty to czarne wiedenki i nic innego.

Będzie to tylko ślub cywilny w Pałacu Ślubów (przed południem, w grudniu) i tak sobię pomyślałem żeby założyć wełniany garnitur w lekką kratkę:

thumb_4564532DSC_0109.JPG

i burgundowe brogsy :

thumb_5278323P1070635.JPG

Koszula biała i jakiś krawat oczywiście też będzie ;)

Ślub to ślub. Ma być elegancko. 

Jak bardzo chcesz to załóż ten garnitur, ale buty odpadają. Zamień je na ciemnobrązowe wiedenki, wypolerowane na lustro.

Ja bym jednak założył granat, i czarne wiedenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w jaki sposób dobierać szerokość krawata? Myślę nad zamówieniem krawatu z EoE i zastanawiam się nad szerokością. Garnitur z SuSu, ma 8,5cm klapy, jednak spróbowałbym czegoś szerszego jak np. 9cm, 9,5cm. Mam dość dużą głowę w stosunku do reszty ciała, + jestem w miarę dobrze zbudowany. Może jednak lepiej zostać przy sprawdzonych 8cm?

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam​​

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jesteś pewny, zrób sobie zdjęcie z krawatem i poszerz go w jakimś programie graficznym. Albo przymierz parę krawatów ojca, ostatecznie, wytnij kontur w papierze :)

 

Złota zasada jest taka, że wyłogi powinny być szerokie do połowy odległości między otwarciem z przodu a boczną linią. W myśl tej zasady, krawat powinien być taki jak wyłogi. 

Pochodną jest więc to, że im ktoś szerszy, przeważnie nosi szersze krawaty. 

Bardziej doświadczeni użytkownicy często naginają tę zasadę by osiągnąć inny efekt wizualny (np. szersze wyłogi by optycznie powiększyć klatę). 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, koledzy poradzcie mi czy na ślub cywilny można nagiąć powtarzane wszędzie zasady że jeśli garnitur to granat a buty to czarne wiedenki i nic innego.

Będzie to tylko ślub cywilny w Pałacu Ślubów (przed południem, w grudniu) i tak sobię pomyślałem żeby założyć wełniany garnitur w lekką kratkę:

 

i burgundowe brogsy :

 

Koszula biała i jakiś krawat oczywiście też będzie ;)

 

Jeśli byłbyś gościem na czyimś ślubie, w biały dzień, to kto wie (chociaź garnitur w kratkę w definicji jest mało oficjalny), ale na własny to kompletnie odpada. Zarówno garnitur, jak i buty. Na ślubie ma być elegancko i stosownie do okazji, a nie ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.