Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Macaroni świetnie się bawił dżinsową koszulą, ale jego była "uszyta jak klasyczna". Będę takiej szukał, a do tego momentu dam spokój.

A inny temat, chyba tu pasuje.

Kardigan pod marynarkę i na krawat - zawsze wydawało mi się to przyjemnym rozwiązaniem, praktycznym i często ładnym, choć sam tak nie chodzę. Natomiast ostatnio słyszałem masę krytyki, jaką wylała się na np. Wiplera, ale też innych. Czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wzrostu to nie widzę związku z rozmiarem kołnierzyka :-) masz dwie opcje - rękaw normalny i przedłużony

Doprecyzuję zatem, na stronie thinred nie podają wzrostu na jaki są te koszule :-). Pytanie zatem brzmi czy koszula z nromalną długością rękawa będzie pasować na osobnika o wzroście 176? Pozdrawiam świątecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwalam sobie ponowić pytanie- jaki krawat to tego (granatowy knit, granat w kropki)

[/font][/color]

Małe wzorki (takie jak kropki) mogą spowodować wrażenie przypadkowości. Jednolity kolor nie jest jedyną opcją, ale na pewno dość bezpieczną. Warto pokombinować z fakturami, bo może być jeszcze np. klasyczny krawat, ale wełniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hargin:

Według mnie wszystko zależy od ceny. Ja tę samą albo bardzo podobną marynarkę kupiłem na wyprzedaży za około 500 złotych (+60-70 złotych za nowe guziki i ich wymianę). Za tyle jest to według mnie dobry zakup i trudno w tej cenie będzie znaleźć coś lepszego (chyba że niedługo w outlecie SS). Zauważ też, że szlice nie są rozcięte, po rozcięciu marynarka powinna leżeć lepiej (a i tak nie leży wg. mnie źle jak na rtw).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze , że zapytałem .

104 jest rzeczywiście bardzo opięta , także ta opcja odpada .

 

W rozmiarze 108 czuje się dobrze , guziki do wymiany na pewno , obawiałem się że marynarka jest za długa a koledzy uważają że wręcz przeciwnie . Jeśli długość 108 jest "w porządku" to czy rękawy powinny zostać nieznacznie skrócone ? Według mnie około 1 cm ?

Muszę przyznać , że zamówiłem do tej pory około 7 marynarek Vistula/Lantier i ich rozmiarówka to jakaś loteria .

 

 

Żadnej nie zostawiłem :/

 

 

 

Z rozmiarami koszul Lantiera nie miałem problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w Vistuli rozmiarówka to loteria, ja ostatnio kupuję marynarki w Bytomiu. Mam podobne gabaryty, mój rozmiar to 182/108. 2 marynarki z ostatniego zakupu mają długość 80cm i 77cm, 3cm różnicy w tym samym rozmiarze to sporo, skoro sam producent podaje +/- 2cm. Szczerze to ja wolę nawet i dłuższe, te na modelach Vistuli to jakieś nieporozumienie, często im nawet krawat dołem ucieka.

Jeszcze mam do Ciebie pytanie bo chyba masz na sobie koszulę Vistuli? Jaka to rozmiarówka? Ostatnio jak zamówiłem 41 slim, która powinna mieć w klacie 112 cm, nie mogłem się dopiąć, a w klatce mam 106cm. Szkoda bo ostatnio w niezłej cenie Vistula ma koszule od dobrych producentów tkanin, Thomas Mason czy Albini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając garnituru na studniówkę odwiedziłem dzisiaj salon Bytomia. Chciałbym się poradzić, czy ten garnitur może być. Niestety dopiero po przyjściu do domu uświadomiłem sobie, że te zdjęcie nie jest zbyt dokładne i że mogłem zrobić jeszcze zdjęcie tyłu, ale już teraz nic nie zrobie. Może komuś na podstawie tylko tego zdjęcia uda się wyciągnąć jakieś porady. Oczywiście koszula będzie biała.

 post-6674-0-67506400-1451410131_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lantier Collin 41/182 slim . Ma 56-57 cm na wysokości pach - wszycie rękawa . Mam jeszcze 42/182 ale tu kołnierzyk jest za luźny , a pozostałe wymiary identyczne . Dla mnie są jeszcze w porządku , co ciekawe marynarka w rozmiarze 108 ma 55 , max 55,5 cm pod pachami . Mam rozmiar 50 innej firmy (Barutti , Garnitur Pawo) które w tym miejscu mają tyle samo i więcej . wygląda na to że wymiary Lantiera 108/182 zbliżone są do wymiarów Susu Havana w rozmiarze 50 ....

Według was w jaki rozmiar powinienem celować jak otworzą outlet ?

Dziękuję za wszystkie poprzednie odpowiedzi .!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie, sylwester.

Stopień formalności: niski, bardzo niski.

Zdecydowałem się na zestaw koordynowany bez ozdób pod szyją. Większość będzie ubrana w sportowe koszule wyciągnięte ze spodni, więc chyba rozumiecie ;)

A więc... Co radzicie? Oczywiście sam też pokombinuje, ale mogę nie wpaść na coś tak błyskotliwego jak wy.

post-7934-1451484983,4375.jpgpost-7934-1451485021,0464.jpg

W grę wchodzi jeszcze zestaw koszula+sweter+mucha, ale dorobilem się w końcu odd jacket i chciałem to wykorzystać. Co sądzicie?

Trzecia koszula od dołu jest szara, a wzory na wszystkich innych - niebieskie lub granatowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie mam prośbę, żebyś zmniejszał zdjęcia przed wrzuceniem ich na forum, właściwie nie da się ich obejrzeć.

 

Co do zestawu nic rewolucyjnego nie zaproponuję: biała koszula (ta na samej górze), szare spodnie (ciemniejsze), biała poszetka, marynarka. Podobałby mi się też ten sam zestaw ale z beżowymi spodniami, jednak mogą być zbyt jasne.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to prywatka (teraz się chyba mówi domówka?), załóż białą koszulę OCBD bez krawata, granatowy blezer, prosty ciemny denim (a lepiej chinos), granatowe skarpetki i czarne brogsy. Jeżeli więcej niż jedna osoba zapyta "co tak elegancko?", zmień towarzystwo. Oczywiście proponowane rozwiązanie jest jakieś 10 poziomów formalności niżej od tego, które zalecane jest na wieczorne wyjście w rodzaju balu sylwestrowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to prywatka (teraz się chyba mówi domówka?), załóż białą koszulę OCBD bez krawata, granatowy blezer, prosty ciemny denim (a lepiej chinos), granatowe skarpetki i czarne brogsy. Jeżeli więcej niż jedna osoba zapyta "co tak elegancko?", zmień towarzystwo. Oczywiście proponowane rozwiązanie jest jakieś 10 poziomów formalności niżej od tego, które zalecane jest na wieczorne wyjście w rodzaju balu sylwestrowego.

 

Balu  :-D

 

Najbliższy bal jaki mnie czeka, to studniówka w styczniu. To zwykła domówka i pewnie kilka osób przyjdzie w koordynowanych albo z muchą, może nawet większość.  Przy czym będą to zestawy (może poza dwoma kolegami, którzy dają radę) na widok których dostalibyście palpitacji. 

 

10154230_1034149423317396_58434420858636

 

Może być? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku liceum jak przyszedłem w marynarce narzuconej na tshirt to ludzie pytali, co tak elegancko. Teraz połowa z tych, którzy pytali sama chodzi w marynarkach na tshirt. Ja się przerzuciłem na koszule, chinosy i brogsy.

 

W każdym razie nikt nie zapyta "co tak elegancko", o to się nie martwcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.