Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli tak, to kolejne twierdzenie bez poparcia - nie ma jednej zachowywanej odległości pomiędzy krawędzią rękawa, a pierwszym guzikiem u wszystkich producentów. Druga sprawa to guziki są wszywane w różny sposób - jeśli są "kissing buttons" to odległość pomiędzy krawędzią będzie akceptowalna mniejsza (w przeciwieństwie do mocniej rozstrzelonych). 

 

 

 

 

Rozumiem, że ubierasz się wyłącznie w sklepach z conajmniej średniej półki Toyotą Avensis, gdzie oferowane są rękawy z funkcjonalnymi guzikami. Warto pamiętać, że brak funkcjonalnych guzików nie dyskwalifikuje marynarki, bo może być dobrze uszyta, dobrze pasująca i wykonana z dobrej tkaniny. 

 

 

 

 

A na jakiej próbie badawczej przeprowadziłeś dowód? Ja na bazie ... hmmm na pewno 30 różnych marynarkach (zawsze skracam rękawy, a niekiedy poszerzam), stwierdziłem to zjawisko na bawełnie i bardzo niewielu wełnach czesankowych.

 

 

 

 

Oczywiście nie jest to "większa ingerencja" i bez sensu jest straszyć innych czytających, którzy nie mają jeszcze wyrobionego własnego zdania. Natomiast słusznie dodałeś, że to "Twoje zdanie". Warto zaznaczyć, gdy mówimy o ogólnie przyjętych zasadach, a kiedy o subiektywnym zdaniu. 

Tak ubieram się w sklepach ze średniej półki, autem też jeżdżę ze średniej półki, jakoś nie mam z tym problemu, nie każdy musi mieć Bentleya.

Dobrze, że dodałeś, większość rękawów skracałeś w marynarkach bawełnianych, kolega który miał za długie rękawy miał inny materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zając: widocznie rozumiemy inaczej  - mowa jest zarówno o Lavardzie, jak i Bytomiu. W obu markach występują różne modele, a nie jedne, jedyne, które posiadł @flozbi.

Ok, rozumiem, że wszystko co Ty napiszesz to są ogólnie przyjęte zasady, a to co ktoś inny to już subiektywne zdania. Nie mam z tym problemu może tak zostać. Nawet i może lepiej, jak ktoś będzie się opierał na przyjętych zasadach, to nie będzie miał przynajmniej pretensji, bo przecież spróbował przerobić w tym wypadku marynarkę i jest super zadowolony. Jak nie wyszło to trudno, żyje się dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ubieram się w sklepach ze średniej półki, autem też jeżdżę ze średniej półki Toyotą Avensis i jakoś nie mam z tym problemu, nie każdy musi mieć Bentleya.

Dobrze, że dodałeś, większość rękawów skracałeś w marynarkach bawełnianych, kolega który miał za długie rękawy miał inny materiał.

Właśnie na bawełnie mogą zostać ślady, o czym Hargin napisał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ubieram się w sklepach ze średniej półki, autem też jeżdżę ze średniej półki Toyotą Avensis i jakoś nie mam z tym problemu, nie każdy musi mieć Bentleya.

Dobrze, że dodałeś, większość rękawów skracałeś w marynarkach bawełnianych, kolega który miał za długie rękawy miał inny materiał.

 

@flozbi: bez obrazy, ale czytasz bez zrozumienia. W mojej wypowiedzi chodziło, że nie "każdy ma Bentleya, a nawet Toyotę Avensis" - tak jak nie w każdej marynarce guziki są funkcjonalne. Gdzie zaś wyczytałeś, że większość rękawów skracałem w marynarkach bawełnianych, to już zupełnie nie wiem. W bawełnianych zostają ślady po przeszyciach. 

 

 

Ok, rozumiem, że wszystko co Ty napiszesz to są ogólnie przyjęte zasady, a to co ktoś inny to już subiektywne zdania. Nie mam z tym problemu może tak zostać. Nawet i może lepiej, jak ktoś będzie się opierał na przyjętych zasadach, to nie będzie miał przynajmniej pretensji, bo przecież spróbował przerobić w tym wypadku marynarkę i jest super zadowolony. Jak nie wyszło to trudno, żyje się dalej.

 

 

Nie, nie rozumiesz. Prośba o ostrożność w generalizowaniu stwierdzeń - nieprawdą jest, że nie należy skracać rękawów więcej niż 2cm (KONIEC I KROPKA). Reszta to tylko uzasadnienie mojego stanowiska, popartego empirycznie, a także dyskusjami z tego forum

 

Mam ostatnio wrażenie, że WRAŻLIWOŚĆ niektórych użytkowników, z krótszym stażem*, jest rozdęta do przesady. Zwrócenie uwagi na brak racji lub inne spojrzenie w temacie, skutkuje jakimiś dzikimi atakami. Chyba lepiej napisać krótko "NIE PISZ PAN BZDUR" i nie zaglądać do wątku przez 24 godziny.

 

*Osobiście, nie mam nic przeciw osobom, które są z nami krótko, bo wielokrotnie pokazały wielką wartość. Każdy kiedyś zaczynał.

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak pozwolę sobie jeszcze w kwestii rękawów podpytać. W Vistuli mierzyłem na wyższy wzrost (zdjęcia wrzucę później) i kwestia rękawów u ich krawca może być rozwiązana tylko w ten sposób, iż do 2 cm skrócenie nie powinno zaburzyć odległości guzików i powinno wyglądać ok. Druga opcja to skrócenie więcej niż 2 cm, ale z usunięciem 1 guzika, z 4 zostają 3, ewentualnie doszycie guzika wyżej, ale już bez obszycia(szwu imitującego dziurkę), co może wyglądać słabo. 3 guziki są do przyjęcia czy będzie to tragicznie wyglądało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Junihnio: jeśli guzik zabierzesz z dołu, to możesz go przenieść wyżej - dziurka lub imitacja dziurki jest odtwarzalna (oczywiście w zależności od zdolności krawca - lepiej lub gorzej). Ja stoję na stanowisku, że lepiej mieć gorsze dziurki, niż za długie rękawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Druga opcja to skrócenie więcej niż 2 cm, ale z usunięciem 1 guzika, z 4 zostają 3, ewentualnie doszycie guzika wyżej, ale już bez obszycia(szwu imitującego dziurkę), co może wyglądać słabo.

Na takie dictum to ja radzę trzymać się od "ich" krawca z daleka.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za jakość zdjęć, tel nie radził sobie ze światłem w salonie

Tym razem Vistula 176/100 slim.

http://zapodaj.net/41fa002cecc26.jpg.html

http://zapodaj.net/520fa2313a5cc.jpg.html

http://zapodaj.net/b1b8367126dc8.jpg.html

http://zapodaj.net/f0de60ef6cc61.jpg.html

Oraz Vistula 176/104 super slim

http://zapodaj.net/2bd60e9377e91.jpg.html

http://zapodaj.net/6ff24f4a204b4.jpg.html

http://zapodaj.net/0b82054842e61.jpg.html

http://zapodaj.net/99ebcfcc975fd.jpg.html

 

Czy w obu guziki są za wysoko? W super slimie plecy się trochę marszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Junihnio: Obie na pewno są lepszej długości. Natomiast poszukaj jakiegoś modelu z szerszymi klapami, bo te pokazane nie robią dobrego wrażenia. Guzik wydaje mi się nadal zbyt wysoko (choć to subiektywne, widać niewiele).

 

@Rafix: obstawiam 50, choć już ramiona są takie sobie... tak BTW... oglądałem ten płaszcz na żywo i choć wyglądał lepiej niż na Twoich zdjęciach, to nie powala. Casentino wygląda lepiej w płaszczu dwurzędowym, o mniej "brytyjskim" kroju (wpuszczane kieszenie z patkami, biletówka, brustasza etc.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm

 

Mam takie pytanie który rozmiar płaszcza lepiej leży na mnie

 

Przyjacielu dam super radę.

Daruj sobie te CASENTINO i kup normalny płaszcz.

Życie to nie wybieg na pitiłomo, nie trzeba na siebie zwracać niepotrzebnie uwagi.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dam jeszcze lepszą radę - jeżeli podoba Ci się Casentino, to je noś i nie przejmuj się "uwagą" innych. Rozumiem, że komuś ta tkanina może się nie podobać, ale to jest kwestia gustu a nie uniwersalna i objawiona prawda, która dotyczy wszystkich.

 

A abstrahując od dyskursu na temat samego materiału, to 48 jest za mały (zakładam, że miałeś pod spodem marynarkę?)

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dam jeszcze lepszą radę - jeżeli podoba Ci się Casentino, to je noś i nie przejmuj się "uwagą" innych. Rozumiem, że komuś ta tkanina może się nie podobać, ale to jest kwestia gustu a nie uniwersalna i objawiona prawda, która dotyczy wszystkich.

 

A abstrahując od dyskursu na temat samego materiału, to 48 jest za mały (zakładam, że miałeś pod spodem marynarkę?)

Nie pod spodem i w jednym i w drugim golf bez marynarki

 

 

@Junihnio: Obie na pewno są lepszej długości. Natomiast poszukaj jakiegoś modelu z szerszymi klapami, bo te pokazane nie robią dobrego wrażenia. Guzik wydaje mi się nadal zbyt wysoko (choć to subiektywne, widać niewiele).

 

@Rafix: obstawiam 50, choć już ramiona są takie sobie... tak BTW... oglądałem ten płaszcz na żywo i choć wyglądał lepiej niż na Twoich zdjęciach, to nie powala. Casentino wygląda lepiej w płaszczu dwurzędowym, o mniej "brytyjskim" kroju (wpuszczane kieszenie z patkami, biletówka, brustasza etc.).

 

No własnie gbyby nie te ramiona wziąłbym na pewno 50 a tak się wacham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten konkretny model mi też się średnio podoba, głównie z uwagi na kolor. Ja bym celowal w granat, burgund albo butelkowa zieleń.

Jeżeli miałeś tylko golf, to 48 jest zdecydowanie za małe. Spróbuj wrzucić zdjęcia 50 z założona marynarka.

50 z  marynarką pod spodem wygląda tak:

post-410-0-36392100-1452274688_thumb.jpgpost-410-0-79743200-1452274711_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście X z marynarką jest ale płaszcz rozpatruję głównie jako noszony do jeansów z golfem bez marynarki wtedy jest luz w rozmiarze 50.

Lubię dopasowane ubrania ale nie chcę wpaść w przesadę dlatego pytam :)

 

Zdjęcia robione dobrym telefonem tylko zamiast zgrać bezpośrednio na komputer

to zgrałem przez google play i strasznie mi je skonwertowało.

Będę zgrywał tradycyjnie na przyszłość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50, 48 jest za mały na marynarkę. Przy kupowaniu ubrań warto kierować się zasadą: err on the larger side, bo jak ktoś to pięknie ujął na tym forum: łatwiej kijek pocienkować niż go potem pogrubasić.

 

Gdzie w Polsce można dostać płaszcz z Casentino i za ile? Ja bym nosił, ale w jakimś bardziej odważnym kolorze i tylko od święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.