Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Chinosy są na tyle nieformalne, że podnoszenie im rangi formalności butami jest nawracaniem rzeki kijem. 

 

Możesz wybrać cap-toe ze zdobieniem brogue, albo full-brogue - jednak czy będą "formalnie" bardziej od monków wyglądać, to pewnie zdania będą podzielone.

 

Ja stosuję taką zasadę, że jak potrzebuję formalności, to dobieram takie środki, aby było formalnie. Jeśli nie jest ona wymagana, to nie mam oporów z zakładaniem monków do jednolitego garnituru. W tę stronę: mniej formalne dodatki (buty, krawaty, koszule, skarpetki etc.) do bardziej formalnych garniturów, a nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinosy są na tyle nieformalne, że podnoszenie im rangi formalności butami jest nawracaniem rzeki kijem. 

 

Możesz wybrać cap-toe ze zdobieniem brogue, albo full-brogue - jednak czy będą "formalnie" bardziej od monków wyglądać, to pewnie zdania będą podzielone.

 

Ja stosuję taką zasadę, że jak potrzebuję formalności, to dobieram takie środki, aby było formalnie. Jeśli nie jest ona wymagana, to nie mam oporów z zakładaniem monków do jednolitego garnituru. W tę stronę: mniej formalne dodatki (buty, krawaty, koszule, skarpetki etc.) do bardziej formalnych garniturów, a nie odwrotnie.

Jak najbardziej się zgadzam. Miałem wątpliwości czy te brązowe oksfordy nie są zbyt formalne do chinosów (jak się okazuje uzasadnione) ;-) Oczywiście najprostszym rozwiązaniem byłoby kupienie i jednych i drugich   :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy od tego, jakie to są chinosy. Weźmy dwa skrajne przypadki: granatowe, zaprasowane w kancik chino (buty pasują) i pastelowe zielone/błękitne bez kantu (buty nie pasują). No i pozostaje kwestia kopyta, grubości podeszwy itp., bo brązowe oksfordy z nakładanym noskiem mogą wyglądać bardzo różnie. Tego modelu Shoepassion nie widziałem na żywo, więc trudno mi powiedzieć czy pasuje do chino. Charles II raczej bym do chinosów nie założył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy od tego, jakie to są chinosy. Weźmy dwa skrajne przypadki: granatowe, zaprasowane w kancik chino (buty pasują) i pastelowe zielone/błękitne bez kantu (buty nie pasują). No i pozostaje kwestia kopyta, grubości podeszwy itp., bo brązowe oksfordy z nakładanym noskiem mogą wyglądać bardzo różnie. Tego modelu Shoepassion nie widziałem na żywo, więc trudno mi powiedzieć czy pasuje do chino. Charles II raczej bym do chinosów nie założył. 

 

Ja dzisiaj założyłem do dżinsów, ale to tylko na krótkie rozchodzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy od tego, jakie to są chinosy. Weźmy dwa skrajne przypadki: granatowe, zaprasowane w kancik chino (buty pasują) i pastelowe zielone/błękitne bez kantu (buty nie pasują). No i pozostaje kwestia kopyta, grubości podeszwy itp., bo brązowe oksfordy z nakładanym noskiem mogą wyglądać bardzo różnie. Tego modelu Shoepassion nie widziałem na żywo, więc trudno mi powiedzieć czy pasuje do chino. Charles II raczej bym do chinosów nie założył.

I to jest wlasciwe okreslenie kwestii :) Charles II ze swoim angielskim kopytem do chinosow na pewno nie pasuje. Te SP 544 sa jednak bardziej nieformalne, maja okragly nos i fajny perelkowy scieg (?) na podeszwie i do spokojnych chino (nawet bez kantow) pasuja.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest wlasciwe okreslenie kwestii :) Charles II ze swoim angielskim kopytem do chinosow na pewno nie pasuje. Te SP 544 sa jednak bardziej nieformalne, maja okragly nos i fajny perelkowy scieg (?) na podeszwie i do spokojnych chino (nawet bez kantow) pasuja.

 

No widzisz, każdy ma swoje poczucie estetyki :) Mi z kolei ostatnio mało pasują chinosy, które obecnie widać na co drugiej stylizacji w CMDNS - na rzecz mieszania zestawów z różnych garniturów, spodni wełnianych, sztruksowych i jeansowych (w sezonie zimowym). To mi się tak z czasem zrobiło :) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co sądzicie o tym wiązaniu krawata?

Dodatkowo pytanie czysto teoretyczne. Czy w niesymetrycznym wiązaniu 4inHand łezka powinna być symetrycznie pośrodku czy po którejś ze stron? Czy tak jak się zawiąże? Bo po zdjęciach w tym wątku widać, że raczej łezka jest niesymetrycznie lub losowo umiejscowiona.

post-7811-0-44674500-1450476762_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-7934-1450732286,2742.jpg

Jako że w mojej szafie od dłuższego czasu leży koszula dżinsowa, postanowiłem się nią pobawić. Co Panowie sądzicie o takim połączeniu (na dole koniakowe, skórzane brogsy, czerwono niebieskie skarpetki i jasno szare chino)? Oczywiście wiem, że to co najwyżej smart-casual natomiast zastanawiam się... No wiecie przecież, czemu jest to kontrowersyjne. Najbardziej rażą mnie guziki - chociaż bardzo ładnie nawiązują do butów - i "mdłe" połączenie koszuli z marynarką - choć poszetka i jasne spodnie w pewnym stopniu niwelują efekt.

Odważne, ale dopuszczalne czy zwykły kicz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.