Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie lepiej wyglądałyby bordowe buty do granatowego lub szarego płaszcza. Dlaczego? Idąc tropem idealnej koordynacji, do tych butów powinieneś mieć bordowe rękawiczki, które zleją się z płaszczem.

 

Nie wiem, czy oglądałeś ten płaszcz na żywo, nie ma aż tak głębokie koloru jak na zdjęciu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie brązowe będą bardziej uniwersalne. Generalnie bordowe buty lepiej kupić jako kolejne pary. Pewnie zależy to od indywidualnego podejścia, ale ja np. nie założyłbym burgundowych butów i fioletowego krawata, mimo, że te 2 części garderoby są daleko od siebie. Do brązowych butów prawie wszystkie kolory pasują. Jeżeli to mają być Twoje pierwsze trzewiki to radziłbym brązowe. Bordowe możesz kupić np. niskie broguesy na grubszej podeszwie i masywniejszym kopycie. Będą jak znalazł na łagodniejsze, zimowe dni.

 

Wracając na chwilę do płaszcza. W przypadku Bytomia kolory potrafią być w rzeczywistości inne niż na zdjęciach. Ten "problem" był już widoczny rok temu, przy okazji płaszczy. Sam chciałem kupić bordowy płaszcz, ale po odwiedzeniu sklepu zrezygnowałem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze masz trochę czasu do zimy. W ostatnich 2 sezonach pojawiały się w Vistuli granatowe dyplomatki z linii Lantier (wełna + kaszmir 10%) z klapami w szpic, może i w tym roku będą. Zajrzyj jeszcze do Próchnika. W przypadku tych polskich marek warto czekać na promocje, które się często pojawiają, nie kupować od razu w cenie pierwotnej.

 

Dobrze, kończmy, bo z porady kolorystycznej zrobi się poradnik zakupowy i nas administratorzy pogonią :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Zastanawiam się nad zakupem w SS garnituru. Z ciekawości spojrzałem na rozmiarówkę i niestety zauważyłem coś niepokojącego tzn. długość rękawów. Przy mojej klatce piersiowej 103cm mam problem z rękawami, tzn. wg ich rozpiski najmniejszy rozmiary to 105cm w klatce, ale przy rękawie 65/66cm. Koszule mam na 70cm, i robi się wtedy koło 4cm wystająca koszula, to chyba jest za dużo ? Czytałem, że powinno być 1-2cm. Dodam może, że do garnituru będzie koszula na spinki (czyt. że więcej rękawa może wystawać, żeby spinki uwydatnić).

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Enzo777 - powtórzmy: wymiary na stronie SS to wymiary odzieży sprzedawanej. Koszula może mieć inne wymiary niż marynarka. Mam koszule luźniejsze i dopasowane - w większości przypadków upchnę z powodzeniem pod tą samą marynarkę, o ile ta jest w jedynym właściwym rozmiarze. Bez sensu odnosić się do wymiarów koszuli. Musisz zmierzyć marynarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe ?? Przecież to 10cm różnicy :o

Nie wiem :) Generalnie mam szersze ramiona w stosunku do całej budowy ciała. W rozmiar mniejszy nie zmieszczą mi się właśnie ramiona.

 

..I osobiste odczucia dotyczące dopasowania.

Wielokrotnie zaskoczyły mnie kategoryczne stwierdzenia 'nosicieli' o idealnym dopasowaniu w kontekście pokazywanych  efektów...  :unsure:

Pewnie odczucia też. Akurat mi nie zdarzało się chyba napisać, że coś leży idealnie, ale w wątku "Co mam dziś na sobie" prezentowałem ubrania z SuSu i nie było uwag w kwestii dopasowania. :) Dlatego też wnioskuję, że liczy się cała budowa ciała, a nie jeden wymiar. Pewnie kolega, który ma 100 cm w klatce ma mniej luzu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.