Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dokładnie ten sam ale używam go raczej na komunie, chrzciny (imprezy mające miejsce w ciągu dnia), a z weselnych uroczystości to z reguły zakładam go na poprawiny. Moim zdaniem dobry wybór (musisz pamiętać o odrobinę wyższym stanie spodni i dłużej marynarce) ale nie na pierwszy, bazowy garnitur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O webowej prezentacji oferty Vistuli można napisać pracę naukową - jak nie należy tego robić ;)

 

Dotychczas myślałem, że osiągneli szczyty, ale w tym sezonie uraczyli klientów nowym modelem, który bije wszystkich innych:

 

Fakt, facet nie jest ładny ani szczególnie interesujący, jednak mnie przede wszystkim przeszkadza bardzo krótka szyja - źle to wygląda.

 

Z początku też pomyślałem, że Vistula wzięła jakiegoś przypadkowego zbója do sesji z nową kolekcją, ale z czasem przekonałem się do niego - wydaje mi się, że jest dużo swobodniejszy od poprzedników, dzięki czemu same ubrania też się lepiej prezentują.

 

 

 

Mowa o Adamie Kaszewskim, obecnie to jeden z najbardziej wziętych modeli na świecie. Każdy ma prawo do własnej opinii ale pisanie o nim, że "nie jest szczególnie interesujący" jest trochę zabawne. Wystarczy sprawdzić jego portfolio, dla jakich agencji pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o Adamie Kaszewskim, obecnie to jeden z najbardziej wziętych modeli na świecie. Każdy ma prawo do własnej opinii ale pisanie o nim, że "nie jest szczególnie interesujący" jest trochę zabawne. Wystarczy sprawdzić jego portfolio, dla jakich agencji pracuje.

 

W takim razie muszę się wycofać z poprzedniej opinii: super gość, rewelacyjne zestawy.

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aron, wg mnie ta kurtka Zary nie nadaje się do zestawów koordynowanych, jest casualowa i w kroju/stylu, i w kolorze.

 

Kolor jak kolor - na wiosnę mijałem się z Maćkiem Zarębą, który miał na sobie parkę w tej tonacji - oczywiście krój był odmienny, od tej Zary. Sam noszę granatową cienką (bawełnianą) parkę do zestawów mało formalnych, koordynowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taliować czy nie, to zależy od zapasu materiału w talii. Teraz wygląda ok, ale być może zapas odkłada się na plecach.

 

Natomiast ramiona wyglądają kiepsko - lewe ramię masz chyba niższe, być może również mniej rozbudowane, asymetria jest wyraźna. Najpierw spróbowałbym to poprawić, zapewne poprzez wszycie poduszki, dopiero potem ingerował w rękaw (podniesie się i będzie krótszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Użytkowników,

 

potrzebuję porady w sprawie wyboru garnituru. Nie ukrywam, że nie jest to typ odzieży, który w ogóle noszę, ale przyszły takie czasy, że się nie obejdzie.

Decyzję raczej muszę podjąć ad hoc, więc wybór zawęziłem do tego, co mam dostępne w sklepach. Budżet około 1000 zł, więc przeciętne rzeczy na początek.

 

Garnitur na codzienny użytek (z wyłączeniem oficjalnych spotkań), szukam czegoś w kolorze granitu albo szarego.

 

Wybór padł na dwa następujące, które widoczne są na zdjęciach (jakość tychże nie powala, ale cóż, drżąca ręką i takie sobie oświetlenie ;) ).

 

- Bytom, ok 750 zł

- Tiffi, ok 600 zł

 

Kwestię krawata pomińmy. Ten pierwszy jest ciemno grafitowy (ale w sztucznym świetle przechodzi w granit), ten drugi bardziej ciemno- niż jasno- szary.

Rękawy pewnie do skrócenia, szczególnie w tym drugim. Materiały te same, róznią się tylko skrętnością (120 vs 140, ale na ile się z tym zapoznałem, nie jest to w tym wypadku, aż tak istotne).

 

Wątpliwości mam co do marki. O Bytomiu można sporo się dowiedzieć. O tej drugie - niewiele. Jakieś powiązanie z Próchnikiem, raczej produkują rzeczy dla kobiet. Acz i tak niewiele.

Nie żebym przejmował się metkami, bo ma to dla mnie drugorzędne znaczenie, ale istotne jest raczej to czego powinniem się od produktu spodziewa na podstawie opinii użytkowników.

 

Z góry dzięki za opinie.

 

 

post-7504-0-95930200-1442918239_thumb.jp

post-7504-0-89572300-1442918244_thumb.jp

post-7504-0-85235900-1442918255_thumb.jp

post-7504-0-89363500-1442918259_thumb.jp

post-7504-0-73861000-1442918267_thumb.jp

post-7504-0-42897800-1442918278_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa wydają się za duże. W Tiffi praktycznie nie ma wcięcia w talii, Bytom jest chyba za szeroki w ramionach, wcięcie w talii też praktycznie nie istnieje, ale jest chyba bardzo minimalnie lepsze niż w tym drugim. Bytom ma jednak takie kroje, z mocno wypełnionymi i szerokimi ramionami marynarek. Ocenę dodatkowo utrudnia odchylona od tułowia ręka. Spróbowałbym zmierzyć mniejszy, szczególnie jeżeli chodzi o obwody, niekoniecznie wzrost. Nie wiem jeszcze jaką sylwetkę wybrałeś w Bytomiu (standardową, czy wyszczuploną).

 

Nie do końca rozumiem jaki to kolor "granit", może to literówka :) Tak, czy inaczej, nie zastanawiałeś się nad granatowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam garnitur granatowy marki Tifii i jestem z niego zadowolony, dobrze się w nim czuje. Wydaje mi się, że ten który mierzysz z Tifii to wersja "regular", może taliowanej warto byłoby poszukać w ich ofercie. Natomiast, jak już zostało powiedziane wyżej, marynarka bytomskiego jest za duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa wydają się za duże. W Tiffi praktycznie nie ma wcięcia w talii, Bytom jest chyba za szeroki w ramionach, wcięcie w talii też praktycznie nie istnieje, ale jest chyba bardzo minimalnie lepsze niż w tym drugim. Bytom ma jednak takie kroje, z mocno wypełnionymi i szerokimi ramionami marynarek. Ocenę dodatkowo utrudnia odchylona od tułowia ręka. Spróbowałbym zmierzyć mniejszy, szczególnie jeżeli chodzi o obwody, niekoniecznie wzrost. Nie wiem jeszcze jaką sylwetkę wybrałeś w Bytomiu (standardową, czy wyszczuploną).

 

Nie do końca rozumiem jaki to kolor "granit", może to literówka :) Tak, czy inaczej, nie zastanawiałeś się nad granatowym?

 

Mam garnitur granatowy marki Tifii i jestem z niego zadowolony, dobrze się w nim czuje. Wydaje mi się, że ten który mierzysz z Tifii to wersja "regular", może taliowanej warto byłoby poszukać w ich ofercie. Natomiast, jak już zostało powiedziane wyżej, marynarka bytomskiego jest za duża.

 

Ach, tam w jednym miejscu jest literówka: miało być grafit, a nie granit. A granit to ciemno szary kolor.

 

Z wymiarami to może być problem bardziej u mnie. Mam 187 cm wzrostu, 105 cm w klatce, ale 94 w pasie. Wymiary dobieram bardziej pod klatkę, w pasie powinienem stracić, że 4 cm, ale to czasu wymaga. I stąd raczej cięzko będzie z wcięciem w talii. I pewnie przyjdzie też garnitur wymienić, ale co zrobić.

 

W obydwu wypadkach mierzyłem takie same rozmiary, tj 182/104/94.

W Bytomiu na początek wariant slim: mnie zbytnio ciśnie górnych częściach klatki, więc zdecydowałem się na standard.

W Tiffi to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o to, że Ty nie masz wcięcia w talii, bo tego nie wiem :). Na zdjęciu w garniturze Tiffi wydaje się, że marynarka ma sporo luzu właśnie w talii (wisi, nie opiera się, nie jest dopasowana) i mogłaby być węższa.

 

Jeszcze się tak zastanawiam. Może spróbować wersję slim, ale 182/108/96, skoro rozmiar mniejszy był za ciasny w klatce, tylko wtedy może być problem z szerokością ramion. Mam nadzieję, że teraz wiesz więcej i chyba powinieneś przejść się z tą wiedzą do sklepu i spróbować innych kombinacji rozmiarowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.