Skocz do zawartości

Miler Spirits & Style


4inHand

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

47 minut temu, wa000 napisał:

Napisali na poprzedniej stronie, że nie będzie mix&match na smoking.

Hmm...

13 godzin temu, 4inHand napisał:

 [...] Jednak kiedy robimy smoking albo w przyszłości inny projekt, np. dwurzędowy garnitur w jakiś wzór o nietypowym kolorze, nie będzie on dostępny w sklepie w systemie M&M ponieważ spowodowałoby to, że na samym końcu zostaniemy z X niesporaowanych par spodni i marynarek co wyklucza powodzenie biznesowe. JEDNAK dzięki zastosowaniu preorderu, jeśli znasz swój rozmiar, na etapie preorderu możesz zamówić dowolny garnitur z dowolnej tkaniny w dowolnej konfiguracji rozmiarowej, [,,,]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak "sztywnego" modela to widziałem poprzednio w zeszłorocznej kolekcji Lancerto. Rozumiem, że to pracownik a nie model i nie musi być "lubiany przez aparat", jeżeli jednak fotograf nie umie pokazać plusów a eksponuje minusy...to kolekcja zaczyna wyglądać słabo. Bardzo słabo... Zresztą cała strona MM jest słaba graficznie i nie zachęca do kupna... chyba dobrych rzeczy

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, dlugaslongas napisał:

Wygląda to bardzo ciekawie. Czy wymiary Phoenixa podane w tabeli są dla wariantu classic czy slim? Czy jest możliwość dla największego rozmiaru slim 194-120 wydłużenia marynarki o 2-3cm? Wydaje mi się że jest odrobinę za krótka.

Tabela rozmiarowa jest rozbita na slim i classic - w przypadku wzrostu 194 aktualnie dostępny jest tylko slim. Obawiam się, że wydłużenie marynarki nie jest możliwe.

 

18 godzin temu, RadekM napisał:

Mam pytanie do sklepu Miler: czy można zamówić teraz w preorderze garnitur Onyx w określonym rozmiarze, a po przymiarce 5 listopada ewentualnie zmienić rozmiar? 

Oczywiście jest taka możliwość - 5 listopada również będzie można składać zamówienia, także nie będzie problemu i z jego zmianą ;)

 

18 godzin temu, jawm napisał:

No i dostałem garnitur i tak jak mówiłem, w moim przypadku bardzo dobre proporcje udo-łydka. Niestety nie trafiłem z rozmiarem marynarki - napisałem na maila, ale że weekend to zapytam tutaj: będzie możliwość wymiany rozmiaru 05.11 w Warszawie?

Do Warszawy zabieramy tylko po jednej sztuce z każdego rozmiaru - jeżeli to nie problem, proponuję przyjść na przymiarkę i dopasować rozmiar, po czym marynarkę wymienić zgodnie ze standardową procedurą wymiany.

 

16 godzin temu, secondhand_man napisał:

Mnie tylko ciekawi co się stanie w momencie jak masowo posypią się wymiany .

Będziemy garnitury wymieniać ;)

 

18 godzin temu, Wodzu napisał:

Być może podobne pytanie zostało już zadane, ale nie znalazłem - jak wygląda kwestia ewentualnych poprawek krawieckich? Zakładam, że jest ona tradycyjnie płatna według Waszego cennika i można to uczynić już po odbiorze garnituru/marynarki?

Czy będzie Pan odbierał garnitur osobiście, czy mówimy tutaj o sprzedaży wysyłkowej?

 

16 godzin temu, robin napisał:

To ja jeszcze zadam jedno pytanie: czy istnieje możliwość zamówienia Phinixa w kolorze Onyxa?

Taka możliwość istnieje w systemie MTM - przy cenie i modelu RTW nie ma takiej możliwości.

 

14 godzin temu, xkoziol napisał:

Czy Onyx można zamówić z modyfikacją - tzn. z otwartymi klapami? Ewentualnie czy konstrukcja pozwala na taką przeróbkę przez dobrego krawca?

Garnitur o kroju Phoenix w kolorze szarym można zamówić tylko w systemie MTM. Odnośnie klap, musiałbym zapytać się naszego krawca, lecz będę w stanie to zrobić dopiero w poniedziałek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Miler Spirits&Style napisał:

Czy będzie Pan odbierał garnitur osobiście, czy mówimy tutaj o sprzedaży wysyłkowej?

Załóżmy, że chciałbym odebrać osobiście i jestem pewien, że nie obędzie się bez przeróbek - jak najlepiej to rozwiązać? Zamówić najlepiej pasujący rozmiar, odebrać w sklepie i od razu zdecydować się na poprawki? Zakładam, że opcja zdjęcia miary i naniesienie ewentualnych korekt przed uszyciem to już MTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wodzu napisał:

Załóżmy, że chciałbym odebrać osobiście i jestem pewien, że nie obędzie się bez przeróbek - jak najlepiej to rozwiązać? Zamówić najlepiej pasujący rozmiar, odebrać w sklepie i od razu zdecydować się na poprawki? Zakładam, że opcja zdjęcia miary i naniesienie ewentualnych korekt przed uszyciem to już MTM.

Jeżeli nie może Pan odwiedzić nas w sklepie lub w Warszawie, to zamówienie najlepiej pasującego rozmiaru i odbiór osobisty byłby najlepszym rozwiązaniem. 

 

58 minut temu, xkoziol napisał:

Obawiam się, że w większości przypadków będą potrzebne znaczne przeróbki/dopasowanie. Ja swoje ( b. poważne) zleciłem krawcowi, jeżeli miałoby to zrobić MS&S byłoby to bardzo zaawansowane mtm. Wywracamy garnitur "do góry nogami" ale ma być bardzo dobrze.

Czy mógłby Pan przybliżyć, co ma Pan na myśli mówiąc, że w większości przypadków będą potrzebne znaczne przeróbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miler Spirits&Style - choćby fakt, że upieracie się przy rozciętych dziurkach w mankietach, oznacza dla niejednego użytkownika konieczność poważnych poprawek (skracanie górą) albo rezygnację po prostu. Mnie to np. istotnie zniechęca do zakupu. Swoją drogą w topowym RTW (typu Kiton) rękawy w ogóle nie są wykończone - do marynarki jest dołączony komplet guzików i nić. Podobnie często ze spodniami (unfinished hem), choć to akurat mniej ważne.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym wypadku z dziurkami (czy ich imitacjami)? Rozumiem, że po skróceniu rękawów w Kiton, samemu się przyszywa guziki i obszywa koniec mankietu? Dziurki tez się samemu robi?:shock:

No chyba że ta nić jest symbolem, a wykończenie rękawów i tak zleca się krawcowi...

Swoją drogą, moim zdaniem, Koledzy, ciutkę wybrzydzacie. Cena w preorderze wydaje się całkiem dobra, do wyboru szeroka rozmiarówka z osobnym doborem spodni i marynarki - a oczekiwania jak od MTM, podczas gdy jest to RTW... :shock:

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest bardzo dobre, sam nad tym problemem myślę od wczoraj. Oto, co ustaliłem:

* Krój dobry, a klapy zamknięte dodają formalności.

* Kolor i odcień się nadają, wystarczająco ciemny, by uznać go za formalny, przy tym nie za jasny, a sama szarość jest równie dobra jak granat (w ostatnich latach mocno przereklamowana).

* Skrętność tkaniny - 130s - OK.

* Splot budzi najwięcej zastrzeżeń - to fil a fil - powszechnie uznawany za splot biznesowy, nie znalazłem opinii, czy może mieć zastosowanie wizytowe, lecz w dzisiejszych czasach pewnie jak najbardziej. Lecz zbyt formalnie taki splot nie wygląda. Choć mnie się wizualnie i "charakteriologicznie" bardziej podoba niż - uznawane za formalniejsze - sploty baratea czy skośny (twill). Lecz podobanie się, to nie wszystko.

Ja myślę, że w 90% ślubów nikt lub prawie nikt nie zauważy nieformalności splotu, ale tu na Forum chyba mamy wyższe wymagania. Bardzo jestem ciekaw opinii fachowców. Ja nawet się zastanawiam, czy marynarka Onyxa mogłaby stanowić część strollera...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka uwag dot. modyfikacji szablonu i przeróbek. Chciałbym, aby w tym temacie nastała jasność ponieważ mam wrażenie, że bywają one błędnie rozumiane. 

Modyfikacja szablonu

Wprowadzana jest do szablonu przed wykonanie garnituru. W wypadku ubrań RTW jest ona absolutnie niemożliwa niezależnie od tego jak bardzo jest niewielka. Wynika to z procesu produkcji. Podczas gdy krojczy w krawiectwie miarowym kroi nożyczkami jeden kupon tkaniny, w krawiectwie konfekcyjnym robi się to nożem elektrycznym, który tnie kilkadziesiąt warstw tkaniny jednocześnie. W tej sytuacji, nawet banalnie proste modyfikacje jak wydłużenie lub skrócenie o 1 cm długości marynarki oznaczałyby konieczność przerwania tego procesu i wykonania go ponownie na jednej warstwie tkaniny co wiąże się z kosztami opracowania oddzielnego szablonu i 25x droższą operacją krojenia i całkowicie uniemożliwia zaoferowanie garnituru w takiej cenie jak nasza cena preorderowa. To właśnie dlatego, choć wydaje się to nielogiczne dla konsumenta, każda nawet najmniejsza modyfikacja kwalifikuje garnitur jako MTM. Co ciekawe, wtedy jest już bez różnicy czy Onyxowi wydłużymy rękaw o 1cm, czy zamienimy go na marynarką z otwartymi klapami na 2,5 guzika, nakładanymi kieszeniami i ze spodniami na szelki. 

Przeróbka

Wprowadzana jest do już istniejącego garnituru przez zakład krawiecki lub punkt przeróbek. Oczywiście niektóre przeróbki są możliwe, a inne nie, ale na ten temat nie chciałbym się w tej chwili rozwodzić. Generalnie mam taki plan, aby przeróbki wykonywała pracownia krawiecka Miler Bespoke Tailoring. Jak wiadomo, przedmiot głównej działalności pracowni jest zupełnie inny i normalnie nie świadczymy takich usług, ale byłbym gotów zmienić to na potrzeby klientów Miler Menswear ponieważ najlepiej jest kiedy przeróbki garniturów wykonują osoby, które garnitury na co dzień szyją i do tego na wylot znają konstrukcję garniturów MiMe. Z tej przyczyny niedługo opublikuję listę dostępnych przeróbek oraz ich cennik.

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dowiedzieliśmy się na kilkunastu ostatnich stronach tego wątku, garnitur Phoenix jest oczkiem w głowie pracowni Miler, wykorzystuje rozwiązania konstrukcyjne zwykle dostępne tylko bespoke, a my jesteśmy wyjątkowymi szczęściarzami mogąc go kupić za jedyne 1500, zatem zgadzam się z @dziko

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziko, przekonałeś mnie :)

Ale, nawet uwzględniając wymagania forumowiczów, można się zastanowić (w punktu widzenia Sklepu), czy większość klientów nie będzie wolała jednak gotowych rękawów, choćby były o 1 cm za długie czy za krótkie. Ja bym nie wolał.

Myślę też, że kiedy się na własną rękę wykończyć rękawy, to trzeba poszukać w miarę dobrego krawca, by dobrze zrobił imitacje dziurek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę w oderwaniu od tematu garniturowego, wczoraj miałem okazję odwiedzić sklep stacjonarny MS&S w celu skorzystania z koszulowego MTM i muszę przyznać, że wizyta ta była prawdziwą przyjemnością. Sam sklep zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Świetnie wypadła bardzo miła i profesjonalna obsługa, która pomimo sporego jak na sobotę ruchu znalazła jeszcze czas na swobodną rozmowę. Oczywiście więcej będę mógł napisać dopiero po odbiorze koszuli, ale jestem raczej dobrej myśli ;-)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, werter napisał:

Dzień Dobry,

nie mogąc znaleźć informacji o spotkaniu 5.XI dopytam o jego szczegóły - miejsce, czas, zapisy?

Czy będą do przymiarki spodnie chinoos, koszule, kaszkiety?

:)

Sesja przymiarkowa odbędzie się ponownie w Pałacu Lubomirskich, od godziny 10 do 19. Aktualnie nie prowadzimy zapisów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.