Skocz do zawartości

Miler Spirits & Style


4inHand

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

 

Czy produkty Miler są objęte jakąś szczególną ochroną przed porównaniami?

 

 

Opinie, które są ocenne powinny być korygowane jeśli są nieprawdziwe lub wynikają z niewiedzy. Jeśli ktoś napisze, że dla niego koszula jest nieodpowiednia na lato to nie ma w tym nic złego, ale jeśli na tej podstawie pisze o niższej jakości, to już jest niesprawiedliwa ocena wynikająca z ignorancji lub złej woli. To nie jest ochrona, to zdrowa reakcja na pisanie głupot, które mogą wprowadzić w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie, które są ocenne powinny być korygowane jeśli są nieprawdziwe lub wynikają z niewiedzy. Jeśli ktoś napisze, że dla niego koszula jest nieodpowiednia na lato to nie ma w tym nic złego, ale jeśli na tej podstawie pisze o niższej jakości, to już jest niesprawiedliwa ocena wynikająca z ignorancji lub złej woli. To nie jest ochrona, to zdrowa reakcja na pisanie głupot, które mogą wprowadzić w błąd.

Gdzie coś takiego napisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie post hinderyta jest w tym wątku jak najbardziej na miejscu - opisał jeden z ważnych dla wielu z nas parametr koszuli (przepuszczalność powietrza), a jego post nie zawierał żadnych ataków, ani zarzutów dotyczących jakości wykonania koszul, czy nawet jakości tkaniny. 

Równocześnie z klasą odpowiedział mu kolega 4inHand. I na tym spokojnie można było poprzestać. Nie rozumiem po co te ataki na kolegę hinderyta i "obrona" kolegi 4inHand - swoimi postami pokazuje że bronić się potrafi świetnie sam i odpowiada na zarzuty rzeczowo i bez niepotrzebnej "napinki". Swoimi wpisami zamiast pomagać, szkodzicie - przez niektórych mogą być faktycznie odbierane jako obrona kolegi z kółka wzajemnej adoracji.

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słusznie zauważył Whitesnake wypowiedź użytkownika hinderyt miała wydźwięk oceny chociaż jak przypuszczam w zamiarze nią nie była. Mimo to w dyskusji pojawił się już forumowicz, który napisał, że weźmie tę informację pod uwagę przy zakupie co potwierdza, że jest to wypowiedź opiniotwórcza. W wypowiedziach opiniotwórczych nie ma nic złego jeśli opinie, które formują są zasadne. Wtedy nawet z bólem trzeba pogodzić się z każdą krytyką. W tym wypadku tak nie jest ponieważ wypowiedź użytkownika hinderyt nie jest merytoryczna gdyż zasadza się na (bez urazy) wyjątkowo amatorskim teście, który w zasadzie nie dowodzi niczego poza tym, że tkaniny o różnych właściwościach mają różne właściwości.Kupić bawełnę w twillu i dziwić się, że nie przepuszcza powietrza jak len lub inne cienkie bawełny to jak kupić kabriolet i z zaskoczeniem przyjąć, że kiedy pada deszcz to pasażerowie mokną.

Pokłosiem takich wypowiedzi są absurdalne stwierdzenia, że koszule MLS są wyłącznie zimowe lub, że prawdopodobnie MLS cechuje świetne wykonanie i kiepskie tkaniny. Myślę, że każdy kto posiada elementarną wiedzę o tkaninach może reagować na takie stwierdzenia dostrzegając brak ich zasadności i przekłamania, którymi skutkują poprzez wysnucie logicznych kontrargumentów. Nie ma w tym kolesiostwa.

 

@hinderyt --> nie chciałem urazić Cię tym postem, napisałem go w odniesieniu do całej sytuacji, która się skomplikowała, a nie w odniesieniu do Ciebie personalnie. #respect

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gdzie wina hinderyta.

 

1. Kupił koszulę w sklepie. Nie zawierała żadnego szczególnego opisu (lato / zima).

 

2. Porównał ją z inną koszulą - w zakresie jednego "parametru".

 

3. Podzielił się wynikiem, z którego płynie wniosek, że koszula Made by Miler jest stosunkowo nieprzewiewna w porównaniu z inną koszulą.

 

4. Nie napisał, która koszula jest lepsza / gorsza.

 

 

?

 

Czy produkty Miler są objęte jakąś szczególną ochroną przed porównaniami?

 

Odpowiedz na powyższy post użytkownika @Marcin-L zamieszczam kolejny raz jako że Moderacja bez formalnego powodu usuwa moje odpowiedzi  bez słowa informacji czy wyjaśnienia. Proszę w szczególności moderatora @waski o zaprzestanie uniemożliwiania udzielenia mi odpowiedzi na post użytkownika  @Marcin-L również z tego powodu aby nie dawać kolejnych przesłanek potwierdzających fakt zasadności pytania "Czy produkty Miler są objęte jakąś szczególną ochroną przed porównaniami?"

 

"Czy produkty Miler są objęte jakąś szczególną ochroną przed porównaniami?" - postawienie tego pytania bardzo dobrze świadczy o jego autorze, lecz po części wynika z nieznajomości realiów istniejących na niniejszym forum, a to z kolei może wynikać ze stosunkowo niedawnego zarejestrowania się na niniejszym forum(grudzień 2014).

 

Nie tylko produkty Miler są objęte jakąś szczególną ochroną. To cała aktywność marketingowa użytkownika 4inHand vel Miler podlega na niniejszy forum szczególny prawom.

 

I dlatego marketingowiec Miler vel 4inHand może wmawiać użytkownikom forum, potencjalnym klientom czy klientom że okres lata to nie jest okres właściwy do oferowania przez niego koszul odpowiednich na lato i wiosnę. Lato, w trakcie którego koszule "stanowiące filar męskiej garderoby"(według Miler vel 4inHand) kupił @hinderyt, to właściwy więc okres aby nabyć trwałą koszulę odpowiednią np. na okres zimowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wszystkie koszule ze sklepów polecanych przez cenionych (i nie tylko) użytkowników na tym forum przejdą test przewiewności. Tylko w różnym stopniu

 

Koszula zrobiona z plastyku mogłaby nie dać rady... A najlepiej ten test przeszłaby ta, w której zastosowano by taki splot:

 

https://www.google.pl/search?q=koszulka+w+siateczk%C4%99&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMIioC4ut6exwIVCwBzCh1cOwvl&biw=1024&bih=719#tbm=isch&q=koszula+w+siateczk%C4%99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wszystkie koszule ze sklepów polecanych przez cenionych (i nie tylko) użytkowników na tym forum przejdą test przewiewności. Tylko w różnym stopniu

 

Koszula zrobiona z plastyku mogłaby nie dać rady... A najlepiej ten test przeszłaby ta, w której zastosowano by taki splot:

 

https://www.google.pl/search?q=koszulka+w+siateczk%C4%99&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMIioC4ut6exwIVCwBzCh1cOwvl&biw=1024&bih=719#tbm=isch&q=koszula+w+siateczk%C4%99

 

Myślę, że nie ma sensu sprowadzać dyskusji do ad absurdum (ten link z siateczką). Bawełna powinna oddychać i za tę właściwość jest cenionym materiałem. Co zresztą zawarł Velharn w swoim poście.

 

Więc informacja o stopniu tejże przewiewności jest istotna i chętnie poddam ją własnej ocenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma sensu sprowadzać dyskusji do ad absurdum (ten link z siateczką). Bawełna powinna oddychać i za tę właściwość jest cenionym materiałem. Więc informacja o stopniu tejże przewiewności jest istotna i chętnie poddam ją własnej ocenie. 

 

Ależ ona oddycha… to bardzo przyjemny materiał. Rozumiem, że ktoś, kto chciał kupić sobie koszulę na ostatni w-end, a nie ma wiedzy na temat materiałów, może czuć się zaskoczony jej mięsistością. Absurd tej sytuacji polega jednak na tym, że zaczyna się dyskusja o koszuli, w której najwięcej ocen (bezpośrednich czy kontekstowych) pada z klawiatur osób, które tej koszuli nawet nie dotykały.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma sensu sprowadzać dyskusji do ad absurdum (ten link z siateczką). Bawełna powinna oddychać i za tę właściwość jest cenionym materiałem. Co zresztą zawarł Velharn w swoim poście.

 

Więc informacja o stopniu tejże przewiewności jest istotna i chętnie poddam ją własnej ocenie. 

 

Przewiewność wynikająca ze splotu i oddychanie wynikające z użytego materiału to dwie zupełnie różne sprawy. W myśl tego co napisałeś noszenie koszul 2ply byłoby szaleństwem bo ich przewiewność jest jeszcze niższa.

Ja osobiście niechętnie noszę koszule z bardzo cienkiej bawełny w upały ponieważ wystarczy zaledwie kropelka potu np. na klatce piersiowej żeby na koszuli pojawiły się kompromitujące plamy. W koszulach z grubszej bawełny tego nie ma ponieważ tkanina ma większą objętość i nie tak łatwo przez nią się przebić. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest również marketingowcem, gdyż zajmuję się promowaniem swoich produktów. Nie rozumiem czemu według Ciebie określenie kogoś marketingowcem jest nieeleganckie.

 

Jako marketingowiec, czyli osoba biegła w sztuce słowa, powinieneś doskonale rozumieć, że ta etykieta była wykorzystana celowo w kontekście pejoratywnym. 

Widocznie nie śledziłeś wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.