Skocz do zawartości

Miler Spirits & Style


4inHand

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja mam Winchester Super Slim w rozm 39. Jak zmierzyć to o co pytasz? Karczek mierzony z tylu w linii prostej miedzy wszyciem rękawa jednego i drugiego ma 43cm.

to własnie o co pytam jest w tej tabelce:

http://sklepmiler.pl/public/assets/Tabela%20Super%20Slim%2027.05.png

chodzi mi o to, czy @4inHand

ma możliwość wyprodukowania koszul o takich wymiarach jakie mają koszule z kołnierzykiem 38,

czyli aby wszystkie obowdy były takie, jak ma koszula o kołnierzyku 38,

ale żeby kołnierzyk miał 39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że materiał koszul osovski z metką albini jest jakości 7/10.

Jaka cyfra pasowałaby wtedy do koszul http://sklepmiler.pl/ ?

Dlaczego na koszule 38 trzeba tak długo czekać?

Dlaczego np w tej koszuli

http://sklepmiler.pl/pl/p/Biala-koszula-Oxford-Cloth-BD-Super-Slim/648

mimo że jest super slim

to w opisie jest Sylwetka: classic (rozmiarówka na dole opisu)

 

1. Nie wiem dlaczego mielibyśmy zakładać, że to akurat 7/10? Wypadałoby chyba najpierw określić jakieś kryteria oceny? Twoje pytanie sprowadza się bardziej do tego czy mam lepsze tkaniny niż inna marka, ale niestety nie potrafię na nie odpowiedzieć ponieważ nie znam oferty tej marki i nie nosiłem nigdy jej koszul. Mogę powiedzieć wyłącznie, że mam świetne tkaniny i możesz to sprawdzić odwiedzając mój sklep lub kupując koszulę online i ewentualnie zwracając ją jeśli Twoje wymagania są wyższe. Będę wtedy bardzo wdzięczny jeśli zwerbalizujesz swoje zastrzeżenia, abym mógł poprawić swoją markę lub wprowadzić wyżej pozycjonowaną linię koszul dla osób z takimi wymaganiami jak Twoje. 

2. Z uwagi na wyjazd nie miałem okazji poinformować, że wykonaliśmy kolejne przeszycie i koszule są już dostępne od około tygodnia, a wysyłka trwa 24 h. Jedyna opcja dłuższej wysyłki to jeśli zamówisz koszulę z przeróbkami, ale to chyba oczywiste. Jeśli wybranej koszuli w rozmiarze 38 nie ma w tej chwili (nie wiem czy taka sytuacja ma miejsce, bo nie zajmuję się stanem magazynowym) oznacz to, że została już wykupiona. Z pewnością przy następnym przeszyciu zareagujemy na to i odszyjemy znacznie więcej koszul w rozmiarach, które cieszą się największym zainteresowaniem. 

3. To zwykła pomyłka, możesz nazwać ją błędem performancji. Na dole jest opisu jest prawidłowa rozmiarówka, ale oczywiście dziękuję za zwrócenie uwagi, pracownik, który jest za to odpowiedzialny poprawi opis niezwłocznie.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem dlaczego mielibyśmy zakładać, że to akurat 7/10? Wypadałoby chyba najpierw określić jakieś kryteria oceny? Twoje pytanie sprowadza się bardziej do tego czy mam lepsze tkaniny niż inna marka, ale niestety nie potrafię na nie odpowiedzieć ponieważ nie znam oferty tej marki i nie nosiłem nigdy jej koszul. Mogę powiedzieć wyłącznie, że mam świetne tkaniny i możesz to sprawdzić odwiedzając mój sklep lub kupując koszulę online i ewentualnie zwracając ją jeśli Twoje wymagania są wyższe. Będę wtedy bardzo wdzięczny jeśli zwerbalizujesz swoje zastrzeżenia, abym mógł poprawić swoją markę lub wprowadzić wyżej pozycjonowaną linię koszul dla osób z takimi wymaganiami jak Twoje. 

2. Z uwagi na wyjazd nie miałem okazji poinformować, że wykonaliśmy kolejne przeszycie i koszule są już dostępne od około tygodnia, a wysyłka trwa 24 h. Jedyna opcja dłuższej wysyłki to jeśli zamówisz koszulę z przeróbkami, ale to chyba oczywiste. Jeśli wybranej koszuli w rozmiarze 38 nie ma w tej chwili (nie wiem czy taka sytuacja ma miejsce, bo nie zajmuję się stanem magazynowym) oznacz to, że została już wykupiona. Z pewnością przy następnym przeszyciu zareagujemy na to i odszyjemy znacznie więcej koszul w rozmiarach, które cieszą się największym zainteresowaniem. 

3. To zwykła pomyłka, możesz nazwać ją błędem performancji. Na dole jest opisu jest prawidłowa rozmiarówka, ale oczywiście dziękuję za zwrócenie uwagi, pracownik, który jest za to odpowiedzialny poprawi opis niezwłocznie.

Dziękuję.

Nie chciałem, żeby moje pytanie miało jakiś negatywny wydźwięk, po prostu chciałem wiedzieć, co mogę kupić w Twoim sklepie.

Te, o których pisałem już sprawdziłem i są dobre, więc dlatego do nich porównałem.

Nie potrafiłbym ocenić tkaniny ani jej jakości po dotyku ani po noszeniu, dlatego nie mógłbym stwierdzić że jest świetnej jakości;

dla mnie jedynym wyznacznikiem jakości jest metka z napisem bo na innych rzeczach się nie znam a nazwę zawsze mogę znaleźć w internecie, stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Nie chciałem, żeby moje pytanie miało jakiś negatywny wydźwięk, po prostu chciałem wiedzieć, co mogę kupić w Twoim sklepie.

Te, o których pisałem już sprawdziłem i są dobre, więc dlatego do nich porównałem.

Nie potrafiłbym ocenić tkaniny ani jej jakości po dotyku ani po noszeniu, dlatego nie mógłbym stwierdzić że jest świetnej jakości;

dla mnie jedynym wyznacznikiem jakości jest metka z napisem bo na innych rzeczach się nie znam a nazwę zawsze mogę znaleźć w internecie, stąd moje pytanie.

 

Przepraszam, nie chciałem odpowiedzieć w sposób niemiły tylko rzeczowy. Ocena jakości tkaniny to ciekawy i bardzo trudny temat ponieważ oprócz takich rzeczy jak gramatura i splot niezwykle istotny jest tak zwany "dobry chwyt" wyrażany przez mięsistość i finisz tkaniny, którego ocena musi wynikać z doświadczenia wypracowanego przez obcowanie z wieloma tkaninami. Niestety w portfoliach wszystkich producentów są tkaniny lepsze i gorsze więc zawsze konieczna jest selekcja tkanin. Moim marzeniem jest doprowadzenie do sytuacji, w której wszyscy wiedzą, że metka MILER oznacza, że selekcję już przeprowadzono :) 

 

to własnie o co pytam jest w tej tabelce:

http://sklepmiler.pl/public/assets/Tabela%20Super%20Slim%2027.05.png

chodzi mi o to, czy @4inHand

ma możliwość wyprodukowania koszul o takich wymiarach jakie mają koszule z kołnierzykiem 38,

czyli aby wszystkie obowdy były takie, jak ma koszula o kołnierzyku 38,

ale żeby kołnierzyk miał 39.

 

Niestety nie mam takiej możliwości. Sprawa jest bardzo skomplikowana ponieważ szyjąc koszule RTW muszę podjąć decyzję o rozmiarówce starając się dopasować do "osoby statystycznej", która jak wiadomo nie istnieje. Jest rzeczą normalną, że rozmiarówka żadnej marki na świecie nie może pasować do wszystkich ludzi. 

Ponieważ koszule RTW zamawiamy w dużych ilościach nie mamy możliwości manipulowania pojedynczymi egzemplarzami na poziomie produkcji. Jedyne co mogę zaproponować to przesunięcie guzika o 0,5 cm lub uszycie koszuli MTM. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, czy jesteś w stanie powiedzieć tutaj coś więcej na temat tkanin z których można uszyć u Ciebie koszule MTM? 

Jaka jest ich ilość, czy są to różne półki cenowe i jaka jest różnica pomiędzy najtańszymi, a najdroższymi, czy wiadomo (przynajmniej w przypadku części z nich) z jakiej firmy pochodzą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesunięcie guzika o 0.5cm byłoby opcją idealną, nie wiedziałem po prostu czy jest to dopuszczalne.

Jaka byłaby cena takiego zabiegu?

O ile opóźniłoby to czas wysyłki?

 

Zabieg jest bezcenny (czyli nie kosztuje nic ;) ), a jeśli zamówisz koszulę dzień wcześniej wieczorem lub wcześniej rano to nie opóźni wysyłki wcale lub opóźni ją o jeden dzień jeśli okaże się, że mamy bardzo dużo zamówień (np. po weekendzie) i nie dokopiemy się do Twojego od razu. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, czy jesteś w stanie powiedzieć tutaj coś więcej na temat tkanin z których można uszyć u Ciebie koszule MTM? 

Jaka jest ich ilość, czy są to różne półki cenowe i jaka jest różnica pomiędzy najtańszymi, a najdroższymi, czy wiadomo (przynajmniej w przypadku części z nich) z jakiej firmy pochodzą? 

 

Tkaniny w naszych standardowych próbnikach MTM dostarcza nam szwalnia, w której szyjemy koszule i z tego co wiem pochodzą z Czech i Włoch. Mamy też próbniki nieco droższych włoskich tkanin TESTA. W ofercie są również tkaniny limitowane, które mamy w wałkach 10m (5 koszul) i pochodzą one głównie z Włoch (Albini i inne). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to mam też kilka ogłoszeń ogólnych :D
 
Po pierwsze to w końcu opublikowaliśmy film, który zmieniał się również dzięki forumowiczów BWB :D
 
https://www.youtube.com/embed/AoZOOZdz18Q
 
A ponieważ MILER Spirits & Style to nie tylko ubrania polecam także selekcję doskonałych whisky od niezależnego dystrybutora Blackadder
 
post-210-0-81771300-1437825128_thumb.jpg

  • Blackadder Ben Nevis 16 yo - 399 zł,
  • Blackadder Drop of the Irsh - 399 zł,
  • Blackadder Bracka 13 yo 2000 - 429 zł,
  • Blackadder Barbados Rum 10 yo - 449 zł,
  • Blackadder Blairfindy 16 yo - 469zł,
  • Blackadder Glen Elgin 18 yo 1995 - 549 zł,
  • Blackadder Glenlossie 18 yo 1996 - 589 zł,
  • Blackadder Bladnoch 21 yo - 599 zł,
  • Blackadder Lochranza 18 yo 1996 - 599 zł,
  • Blackadder Guadeloupe Rum 17 yo - 599 zł,
  • Blackadder Glan Spey 22 yo 1991 - 649 zł,
  • Blackadder Tobermory 20 yo 1994 - 649 zł,
  • Blackadder Glancadam 21 yo 1991 - 649 zł,
  • Blackadder Strathmill 23 yo 1989 - 749 zł,
  • Blackadder Auchentoshan 21 yo 1991 - 799 zł,
  • Blackadder Glenlivet 25 yo 1989 - 799 zł,
  • Blackadder Buhnnahabhain 22 yo 1990 - 1 649 zł,
  • Blackadder Linkwood 26 yo 1987 - 1 999 zł

Zwracam szczególną uwagę na rumy (a już szczególnie szczególną na ten z Barbados), gdyż są naprawdę crème de la crème deserowości w alkohlach mocnych. Oczywiście dla forumowiczów dobry rabat na wszystko  :D
 
 
Z kolei dla miłośników win artykuły Maurycego Michalaka na www.GentlemansChoice.pl. Przeczytanie tych trzech artykułów daje wystarczającą wiedzę, żeby zamówić w restauracji włoskie wino w sposób świadomy :D
 
 
Amarone
 
http://gentlemanschoice.pl/ikony-swiata-win-amarone/
 
Barolo i Barbaresco
 
http://gentlemanschoice.pl/ikony-stylu-wina-krolowie-piemontu/
 
Chianti, Brunello i  Vino Nobile di Muntepulciano
 
http://gentlemanschoice.pl/ikony-swiata-win-brunello-vino-nobile-di-monetpulciano-chianti/
 
Równie chętnie zaproponujemy także przyjemną dla podniebienia selekcję win włoskich, francuskich, hiszpańskich, portugalskich, nowozelandzkich i innych ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, dziękuję za odpowiedź. Koszula przeżyła wczoraj/dzisiaj wesele, jestem z niej bardzo zadowolony i na pewno nie będę jej wymieniał. Szew bieliźniany, a właściwie jego brak jest wynikiem najzwyklejszego ludzkiego błędu ponieważ nie zamawiałem dodatkowego taliowana. Ale wiedząc, że mógłbym wymienić taką koszulę na nową, jakiekolwiek błędy przestają być błędami, dlatego brak tego ściegu w ogóle mi nie przeszkadza. Tak jak pisałem, nie o ścieg tu chodzi.

Mam jeszcze jedną uwagę co do budowy samej koszuli, która narzuciła mi się podczas wiązania krawata. Ponieważ w moim przypadku rozmiar koszuli jest idealnie dopasowany, również kołnierzyk po zapięciu leży idealnie. A to w sumie trochę problem, ponieważ po zapięciu kołnierza, jego wyłogi rozchodzą się na około 1 cm. Chcąc to zminimalizować, trzeba mocniej zaciągnąć krawat... a to  sprawia że zaczyna się robić ciasno. Zwróciłem na to uwagę dopiero jak założyłem koszulę jednak jak oglądałem ją wcześniej z bardziej doświadczonym kolegą (btw. moim szefem 8-)  ) to od razu to zauważył, mówiąc, że niektóre marki szyją właśnie w ten sposób, że kołnierzyk schodzi się nad guzikiem od razu po zapięciu, a nie po ściągnięciu krawatem. Być może warto warto pomyśleć o małej modyfikacji.

Tyle ode mnie. Dziękuję za poprzednią odpowiedź :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, dziękuję za odpowiedź. Koszula przeżyła wczoraj/dzisiaj wesele, jestem z niej bardzo zadowolony i na pewno nie będę jej wymieniał. Szew bieliźniany, a właściwie jego brak jest wynikiem najzwyklejszego ludzkiego błędu ponieważ nie zamawiałem dodatkowego taliowana. Ale wiedząc, że mógłbym wymienić taką koszulę na nową, jakiekolwiek błędy przestają być błędami, dlatego brak tego ściegu w ogóle mi nie przeszkadza. Tak jak pisałem, nie o ścieg tu chodzi.

Mam jeszcze jedną uwagę co do budowy samej koszuli, która narzuciła mi się podczas wiązania krawata. Ponieważ w moim przypadku rozmiar koszuli jest idealnie dopasowany, również kołnierzyk po zapięciu leży idealnie. A to w sumie trochę problem, ponieważ po zapięciu kołnierza, jego wyłogi rozchodzą się na około 1 cm. Chcąc to zminimalizować, trzeba mocniej zaciągnąć krawat... a to  sprawia że zaczyna się robić ciasno. Zwróciłem na to uwagę dopiero jak założyłem koszulę jednak jak oglądałem ją wcześniej z bardziej doświadczonym kolegą (btw. moim szefem 8-)  ) to od razu to zauważył, mówiąc, że niektóre marki szyją właśnie w ten sposób, że kołnierzyk schodzi się nad guzikiem od razu po zapięciu, a nie po ściągnięciu krawatem. Być może warto warto pomyśleć o małej modyfikacji.

Tyle ode mnie. Dziękuję za poprzednią odpowiedź :)

 

1. Przyznam, że nie mieliśmy jeszcze takiego przypadku i jestem niezwykle zaskoczony Twoim postem. Wykonanie przez szwalnie koszulę z jednym zmienionym parametrem oznaczałoby, że koszula ta musiałaby wędrować po szwalni ścieżką zupełnie inną niż pozostałe koszule (inne maszyny) co jest niezwykle mało prawdopodobne. Drugą opcją jest, że otrzymałeś koszulę kogoś kto zamówił taliowanie. Również jest to niezwykle mało prawdopodobne, ale chciałbym to sprawdzić. Na szczęście nie będzie to trudne ponieważ z łatwością rozpoznamy swój szew maszyny i swoje nici lub nici szwalni. Dlatego jeszcze raz upraszam o odesłanie koszuli, wymienimy ją z przyjemnością. 

 

2. Nie jestem pewien czy rozumiem jaki problem opisujesz, ale wydaje mi się, że mogłeś po prostu kupić za małą koszulę. Dopasowanie kołnierzyka, które określasz słowem "idealne" powinno uwzględniać swobodne włożenie dwóch palców za kołnierz kiedy ten jest zapięty. Jeśli to niemożliwe, kołnierzyk jest za mały (tym bardziej wykorzystałbym możliwość wymiany koszuli oferowaną w punkcie 1). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie podejmę dyskusję na temat architektury kołnierza, ale nie chciałbym, aby umknął nam ważny problem braku szwu bieliźnianego w koszuli MLS. Poruszyłeś go w przestrzeni publicznej dlatego chciałbym go również w przestrzeni publicznej wyjaśnić dlatego uprzejmie proszę, abyś odniósł się do mojej propozycji wymiany koszuli i moich dociekań związanych z obecnością szwu bieliźnianego lub jej brakiem.

 

Szerokość zapiętej koszuli rozłożonej na płasko to 48,5 - 49 cm przy rozmiarze 38. Czy tyle ma być?
 

 

Jeśli opiszesz w jaki sposób dokonałeś pomiaru to potwierdzimy tę wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Winchester Super Slim w rozm 39. Jak zmierzyć to o co pytasz? Karczek mierzony z tylu w linii prostej miedzy wszyciem rękawa jednego i drugiego ma 43cm.

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie o ten wymiar mi chodziło. Nie sądziłem, że spotkam koszulę, w którą się nie zmieszczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.