Skocz do zawartości

Miler Spirits & Style


4inHand

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiem czy wypada mi w wątku sponsorowanym (w razie czego proszę o przeniesienie), ale chciałbym się podzielić pierwszym wrażeniem dotyczącym koszuli Miler Luxury Shirt, albowiem właśnie odebrałem przesyłkę :)

 


Formalna koszula do muchy Super Slim rozm. 40, rękawy skrócone do 63cm lub 63,5 [nie pamiętam dokładnie i informacja o tym zniknęła! :/].

Kilka spostrzeżeń - jeśli chodzi o staranność wykonania i wykończenia szyć i łączeń zdecydowanie deklasuje inne tego typu koszule z mojej szafy (Profuomo, Cafardini, O. Hauptmann). Choć co do samej gęstości ściegu - u mojej szafowej konkurencji wcale nie jest rzadszy, np w Cafardinim ścieg mankietu wygląda na ciut gęstszy ;) Materiał koszuli Milera jest zdecydowanie najmilszy i najmięsistszy, aczkolwiek tutaj fair byłoby porównanie nowych koszul, pozostałe są nieźle znoszone :)  Sposób wszycia guzików - faktycznie bajer.

Dwie małe uwagi krytyczne - dla mnie to żadem problem, ale ktoś może się przyczepić, że na stronie produktów fiszbin kołnierzyka jest metalowy, a z koszulą przychodzi plastikowy. Nie znam się na profesjonalnym składaniu koszul, ale przy rozpakowywaniu wyjąłem trzy szpilki, z czego dwie zostawiły widoczne pary dziurek przy wszyciu rękawów. Pewnie po pierwszym praniu to się "rozchodzi" w tkaninie (a może nie?), ale jeśli byłaby możliwość uniknięcia tego - na pewno podniosłoby to pozytywne wrażenia ;)

 


Dopasowanie.

Jestem dość typowej budowy 176cm wzrostu, 74kg wagi. Koszule zazwyczaj 15,5, rzadziej 16, marynarki zwykle 48, ale slimfitów MD nie zapnę - dlatego też obawiałem się trochę Milerowego "Super Slim".

Myślę, że niepotrzebnie. Owszem, szerokość w ramionach mogła być jak dla mnie z pół centymetra większa, ale w klacie i niżej czuję nawet mały zapas, zwłaszcza na plecach. Obędzie się bez poprawek. Na przyszłość zleciłbym może centymetr krótszy rękaw, ale teraz widzę, że pojawiła się informacja, iż "możemy skrócić rękawy do 4 cm" . Wydaje mi się, że zwłaszcza dla rozmiarów 37-38 to może być za mała korekcja.

 

Podsumowując - był to pierwszy i na pewno nie ostatni zakup u Milera :)

 

Nie wygląda to może jak na modelu, ale myślę, że jest OK. Leży o wiele lepiej niż z lekka "namiotowy" MTM Cafardini.

Wybaczcie spodnie...

 

gA5HCtcl.jpgJMOgZV2l.jpgl7Kl2YMl.jpg24RVgOgl.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie małe uwagi krytyczne - dla mnie to żadem problem, ale ktoś może się przyczepić, że na stronie produktów fiszbin kołnierzyka jest metalowy, a z koszulą przychodzi plastikowy. Nie znam się na profesjonalnym składaniu koszul, ale przy rozpakowywaniu wyjąłem trzy szpilki, z czego dwie zostawiły widoczne pary dziurek przy wszyciu rękawów. Pewnie po pierwszym praniu to się "rozchodzi" w tkaninie (a może nie?), ale jeśli byłaby możliwość uniknięcia tego - na pewno podniosłoby to pozytywne wrażenia ;)

W ogóle o tym nie pomyślałem! Lubię ładne zdjęcia więc do koszuli włożyłem srebrne usztywniacze. Ponieważ kosztują one tyle co koszula oczywiście nie mogą być zawarte w jej cenie. Podmienimy to zdjęcie. 

Ślady po szpilkach na pewno się rozejdą. Nie chciałem nawet o tym pisać, bo była to dla mnie oczywista oczywistość, ale korzystamy z jednego z najbardziej czasochłonnych typów składania koszul. Niestety żeby przód koszuli wyglądał wspaniale w pudełku konieczne jest dodanie kilku szpilek. To standardowa technika dla marek luksusowych. 

 

 

Dopasowanie.

Na przyszłość zleciłbym może centymetr krótszy rękaw, ale teraz widzę, że pojawiła się informacja, iż "możemy skrócić rękawy do 4 cm" . W[/size]ydaje mi się, że zwłaszcza dla rozmiarów 37-38 to może być za mała korekcja.

Kiedy przeanalizuję liczbę i zakres zleconych poprawek podejmę decyzję o zmianie rozmiarówki. Nie wykluczam, że nowe koszule w mniejszych rozmiarach będą miały nieznacznie krótsze rękawy. Dzięki za tę uwagę! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy przeanalizuję liczbę i zakres zleconych poprawek podejmę decyzję o zmianie rozmiarówki. Nie wykluczam, że nowe koszule w mniejszych rozmiarach będą miały nieznacznie krótsze rękawy. Dzięki za tę uwagę! 

 

Przy obecnej rozmiarówce nawet osoby mojego wzrostu (190cm) mogą wybrać koszule dla siebie.

 

Łatwiej kijek pocieńkować niż go później pogrubasić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, ciekawe co mówisz o składaniu koszul. Właśnie kupiłem koszulę Van Laack, sądzę że porównywalną z MLS, ładnie złożoną, która reklamowała się na opakowaniu hasłem "just two pins". Ale to oczywiście nieistotny detal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, ciekawe co mówisz o składaniu koszul. Właśnie kupiłem koszulę Van Laack, sądzę że porównywalną z MLS, ładnie złożoną, która reklamowała się na opakowaniu hasłem "just two pins". Ale to oczywiście nieistotny detal.

 

Z wielkim zdziwieniem usłyszałem, że wyszkolenie pracownika produkcji, który naprawdę dobrze składa koszule jest trudniejsze niż wyszkolenie szwaczki. Jest kilkanaście możliwości złożenia koszuli do pakowania (liczba szpilek, klipsów, typy usztywnień, papier pergaminowy itp.) i robi się to na specjalnym stole z uchwytem na kołnierz. Moim celem było mieć przepięknie prezentującą się koszulę o transparentnych wyróżnikach jakościowych, natomiast inne marki mogą obrać za cel, aby mieć koszulę z najmniejszą liczbą szpilek w stanie złożenia. Tak czy inaczej IMO liczba szpilek nie ma dużego znaczenia dla konsumenta. W końcu szpilki wyciąga się tylko raz.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnej rozmiarówce nawet osoby mojego wzrostu (190cm) mogą wybrać koszule dla siebie.

 

Łatwiej kijek pocieńkować niż go później pogrubasić

w sumie fajnie, gdyby w przyszłości rozdzielić rozmiarówkę na standardową(trochę krótsze niż obecnie) i long, tak jak to robi wielu producentów. Wtedy wysokie osoby jak np. ja (potrzebuje rękaw 70-71cm) mogłyby również zakupić koszulę, a osoby o przeciętnym wzroście nie musiałyby tak radykalnie skracać rękawów.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy byłaby możliwość pokazania nieokrojonej wersji filmu, ponieważ chętnie bym zobaczył całe te świetne 7 minut?

 

To był dwa dni zdjęciowe i kilka godzin materiału. Wybór tego co trzeba odrzucić to chyba najbardziej bolesna część tej pracy. Niestety odrzucony materiał ma tylko firma przygotowująca film i nie mam do niego dostępu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.