Skocz do zawartości

Miler Spirits & Style


4inHand

Rekomendowane odpowiedzi

0:33 : Jakoś nie pasuje mi czcionka, chyba chodzi o cień. Wygląda trochę "tanio". Nie potrafię powiedzieć co, ale coś zwróciło w negatywny sposób moją uwagę.

W pełni się zgadzam, miałem dokładnie takie samo odczucie. Krój czcionki zupełnie nie pasuje - jest taki zwykły, przemysłowy (?). Nie koresponduje ani z treścią filmu, ani z marką. Myślę, że to detal, ale jednak bardzo istotny i warto by go poprawić. W końcu tu wszystko musi być spójne i dopięte na ostatni guzik. Generalnie jest bardzo, bardzo in plus!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja zwrócę uwagę na taki oto niuans, który wpadł mi w oko. Jest taka scenka, gdy z wieszaka zdejmowany jest metr krawiecki (końcowy fragment w zwolnionym tempie). No i w tym momencie metr ów ukazuje się w kolorach flagi włoskiej. I mi akurat kojarzy się to natychmiast. Tymczasem mowa jest o polskiej marce, która ma być równie dobra a może i lepsza od tego co kojarzy się jako świetne bo włoskie ( w temacie mody oczywiście). Nie jestem pewien czy taki był zamiar, czy to przypadek. Dla mnie jest to jednak swoisty zgrzyt w przekazie. Przy czym oglądałem film wiedząc co usłyszę, czytałem bowiem wcześniej artykuł na Pana blogu. Wiedziałem więc, że na koniec usłyszymy o polskiej marce. Ten metr w kolorze włoskiej flagi był jak fałszywa nuta.

  Pozostaje mi mieć nadzieję, że to co napisałem jest w miarę klarowne.

 Pozdrawiam i kibicuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Video na bardzo wysokim poziomie! Skrócenie materiału faktycznie było dobrym posunięciem. Na szczegóły dotyczące czcionki itd. zwróciłem uwagę dopiero po przeczytaniu komentarzy wyżej, ale się z nimi zgadzam. 

 

Co do samych koszul, rozmiarówka chyba jak dla mnie najlepsza z dostępnych na rynku (super slim). Materiału w rękach nie miałem, ale słyszałem same pozytywne opinie. 

Nawiasem, kiedy można się spodziewać kolejnych modeli (krata, paski)? Wolałbym zamówić od razu cały zestaw. W związku z tym, do kiedy kod rabatowy jest ważny?

 

@up: materiał jest z Włoch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Panie Tomku,bardzo słabo wygląda metka koszuli,która jest dla każdego brandu bardzo ważną kwestią rozpoznowalności na bardzo konkurencyjnym rynku.Całość wygląda,, tanio",nie wiem jaki był sens tworzenia tak przekombinowanego loga oraz wybranie bardzo oklepanej czcionki.Czy nie byłoby bardziej konsekwetne podkreslenie Pana imienia  oraz nazwiska plus z informacje podkreslejące pochodzenie tkaniny i sam proces produkcji?

Proszę zauważyć w jaki konsekwentny sposób Włosi podkreślają to o czym pisałem powyżej.

post-29-0-55223000-1432461066_thumb.jpg

post-29-0-77168000-1432461084_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0:33 : Jakoś nie pasuje mi czcionka, chyba chodzi o cień. Wygląda trochę "tanio". Nie potrafię powiedzieć co, ale coś zwróciło w negatywny sposób moją uwagę.

 

Zastosowany font i jego kolorystyka, czasem zlewająca się z tłem, to jedyna rzecz, która w negatywny sposób przykuła moją uwagę w tym filmie.

 

Gdybym ja był autorem filmu, najprawdopodobniej próbowałbym nawiązać do wizerunku całego parasola marek i wykorzystał ten sam font, który pojawia się w znaku "MILER Luxury Shirts" w dopisku "Luxury Shirts" (i "Spirits & Style" czy "Made to Measure") i postawił na biel - tam gdzie nie potrzeba kontrastu samą, a tam gdzie potrzeba - z delikatnym cieniem. Robisz to na grafikach reklamowych w Sklep Miler i w moim odczuciu to bardzo dobre posunięcie.

 

Dobry, klasyczny font szeryfowy zawsze się obroni. Tym samym tutaj mocno nie zgadzam się z opinią Parmigiano w temacie oklepanej czcionki. W typografii, podobnie jak w ubiorze i wielu innych dziedzinach (nie bez powodu jesteśmy na tym forum), klasyka moim zdaniem jest ponadczasowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Panie Tomku,bardzo słabo wygląda metka koszuli,która jest dla każdego brandu bardzo ważną kwestią rozpoznowalności na bardzo konkurencyjnym rynku.Całość wygląda,, tanio",nie wiem jaki był sens tworzenia tak przekombinowanego loga oraz wybranie bardzo oklepanej czcionki.Czy nie byłoby bardziej konsekwetne podkreslenie Pana imienia  oraz nazwiska plus z informacje podkreslejące pochodzenie tkaniny i sam proces produkcji?

Proszę zauważyć w jaki konsekwentny sposób Włosi podkreślają to o czym pisałem powyżej.

 

W przypadku mojej zdywersyfikowanej działalności branding jest zagadnieniem bardzo skomplikowanym ponieważ musi cechować go wyjątkowa uniwersalność. Logo marki nie może nawiązywać konkretnie do koszul ponieważ w każdej chwili może pojawić się konieczność użycia go np. na krawatach, garniturach, butelkach whisky albo na zupełnie innych produktach niezwiązanych z odzieżą ani alkoholem. Dlatego celowałem w logo kojarzące się ogólnie z luksusem i jakością a nie odzieżą. IMO cel ten  został osiągnięty.

Z kolei podkreślanie pochodzenia bez wątpienia jest zabiegiem, który można stosować, ale z całą miłością do mojego pięknego miasta, nie sposób nie zauważyć, że pod względem odzieżowym Poznań to nie Mediolan ani Neapol :)

post-210-0-58025100-1432470871_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa zdjęcia (w spoilerze) to tak, żeby pokazać na forum cokolwiek, czy to właśnie one będą reklamować produkt na stronie sklepu? Bo delikatnie mówiąć miny pana modela nie zachęcają mnie do kupienia czegokolwiek i najchętniej wyciąłbym ze zdjęć całą jego głowę   ;)  

lookbookMLS.jpg

MilerLuxuryShirtsOCBD.jpg

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, robisz wszystko z takim rozmachem i w takim tempie, że nie nadążam :) chyba nawet nie trzymam kciuków bo odnoszę wrażenie że wszystko co robisz jest tak przemyślane, że nie może się nie udać ;) (a tak serio, to cały czas trzymam kciuki za to, że rozwijasz się zawodowo w w swojej pasji).

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, robisz wszystko z takim rozmachem i w takim tempie, że nie nadążam :) chyba nawet nie trzymam kciuków bo odnoszę wrażenie że wszystko co robisz jest tak przemyślane, że nie może się nie udać ;) (a tak serio, to cały czas trzymam kciuki za to, że rozwijasz się zawodowo w w swojej pasji).

 

Dziękuję! <shy>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolno, pozwolę sobie całkowicie nie zgodzić się z przedmówcą. Zakładanie koszuli na podkoszulek wywołałoby u mnie wyłącznie negatywne skojarzenia (jak ktoś to kiedyś ujął: takiej modzie bliżej do Mińska niż do Mediolanu). A golizna jest akurat najzupełniej szczątkowa i w niczym mi nie przeszkadza.

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie dotyczące stopnia kurczenia się materiału w praniu w 40C, zwłaszcza w kontekście ewentualnego skracania rękawów przy zakupie.

 

Generalnie producent tkaniny zapewnia jej dekatyzację więc w 40C jej kurczliwość nie powinna występować. Jeśli jednak się pojawi to na obwodach nie powinna przekraczać 5 mm. Myślę, że na długości jest podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to wygląda.

A czy jest szansa na koszulę smokingową - guziki jubilerskie?

Pozdrowienia!

 

Na razie nie. Zanim zacznę wariacje na temat chciałbym mieć w ofercie więcej modeli koszul klasycznych. W tej chwili jedyna koszula smokingowa jest z krytą plisą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! 

Miło mi poinformować, że wprowadzam do oferty trzy nowe modele koszul i można zamówić je w preorderze w cenie 249 złotych lub 699 złotych za wszystkie trzy! Koszule dostępne tutaj.

 

Jestem bardzo wdzięczny za feedback i zainteresowanie, które okazali forumowicze BWB dlatego podtrzymuje pierwotnie przyznane rabaty, które należy obliczać na podstawie ceny preorderu: 

 

-10% dla forumowiczów BWB

-20% dla członków Stow. BWB

 

Kody rozdaje na pm :) 

 

Po Waszych niezwykle cennych uwagach, za które dziękuję postanowiłem wprowadzić także dwie następujące zmiany: 

 

1. do sylwetki Classic dodamy rozmiary 37 i 38. 

Koszule w preorderze można zamawiać już w tych rozmiarach. Za około miesiąc pojawią się także wszystkie inne koszule w tej rozmiarówce. 

 

2. na życzenie klienta skrócenie rękawa jest w cenie koszuli.

 

---------

 

Oto 3 nowe modele koszul na jakie się zdecydowałem

 

1. Winchester

post-210-0-79931000-1432651991_thumb.jpg

post-210-0-61938100-1432652012_thumb.jpg

 

2. Candy Stripe

post-210-0-26492800-1432651881_thumb.jpg

post-210-0-81506000-1432651840_thumb.jpg

 

3. Vichy

To oczywiście stare zdjęcie. Niedługo podmienie je na coś aktualnego. Koszula Vichy będzie miała kołnierzyk BD i pozbawiona będzie kieszeni na piersi.

post-210-0-73251000-1432652148_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można liczyć również na koszule super slim z kołnierzykiem 38? 11 lipca biorę ślub i chciałbym wiedzieć czy mam na co czekać i kiedy byłaby dostępna

 

Tak, razem z koszulami z preorderu będą szyte wszystkie brakujące koszule z obecnej oferty. Byłoby wspaniale gdybyś napisał nam maila, że taką chcesz i wtedy odezwiemy się do Ciebie kiedy będzie gotowa --> info@spiritsandstyle.com :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.