Skocz do zawartości

Producenci butów: Vass


Whitesnake

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś by się podjął skoordynowania nowego GMTO u Vassa ? Zakładam, że paru chętnych (oczywiście w wypadku utrzymania wynegocjowanych przez Grześka @R50 cen) by się znalazło (ostatnio było 10 par w tym petardy @Wujw cordovanie ). Ja jakby co mogę ponownie przyjąć rolę skarbnika i zrealizować przelew na konto sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
2 godziny temu, Wodzu napisał:

Panowie, może ktoś opisać różnice między kopytem Peter a New Peter?

Tak w skrócie i z pamięci (nie sprawdzę, bo jestem na wakacjach :)): NP ma trochę więcej miejsca w palcach (nad palcami) i jest minimalnie, jakieś 2-3 mm dłuższe. NP noszę 42, P muszę brać pół rozmiaru większe. Kopyto Peter świetnie wygląda w butach typu split- toe i w zasadzie do nich chyba jest dedykowane u Vassa. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hosanna :D.

Jak uznają, że dawne warunki należą nam się "jak psu miska", to się piszę. Może tym razem na kordowan. W ostateczności mogę znów zostać skarbnikiem :D. Zresztą obiecałem koledze z forum prawidła do "norwegów', więc byłby okazja... przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dwa dni temu napisałem maila do Vassa z pytaniem o możliwość zrealizowania zamówienia grupowego. Wiem, że wybiegłem trochę przed orkiestrę, bo to @R50 zawsze koordynował GMTO. Przedstawiłem się jako członek poprzednich edycji z Polski i powiedzmy, że działałem z ramienia @R50. ;)

Zapytałem również, czy byłaby możliwość uzyskania takiego samego rabatu, jak w poprzednich zamówieniach i taką odpowiedź dostałem przed chwilą:

Cytuj

Thank you for your email and inquiry.

Yes, it is still posibble.

If you have any more questions just let me know please.

Best Regards,

Timea Jozsi

Sales Manager

Wychodzi więc na to, że kolejne GMTO wypali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym był jakimś ekspertem, bo Vassy mam jedne i to od przedwczoraj:-), ale na mnie kopyto Peter w moim zwyczajowym rozmiarze (42, stopa 272 mm) leży dobrze, choć to kopyto dość obszerne. Meerminy jedne przymierzałem i 8.5 było dobre, więc może rozważ też UK 8.5 u Vassa.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ @R50 nie ma nic przeciwko żeby ktoś inny koordynował GMTO u Vassa i ja rozpocząłem już rozmowę na ten temat z nowym menadżerem sprzedaży to podejmę się koordynacji takiego grupowego zamówienia (mam nadzieję, że @Tanatos70 wspomoże :) ).

Chęć uczestniczenia w GMTO proszę zgłosić w tym temacie (wraz z ilością par, jakie chciałby zamówić):

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3928-tablica-ogłoszeń-wspólne-zakupy/?page=47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szydlowsky napisał:

Zastanawiam się nad modelem 1040 , kopyto Peter brać w swoim standardowym rozmiarze ? - noszę UK 9 Meermina  ( Hiro i Rui oraz Rois ) , stopa około 28 cm . 

Wszystko zależy od tego, jak masz dopasowane to Hiro (z tymi pozostałymi nie mam porównania). Wg moich doświadczeń to wyjątkowo paskudne kopyto- wąskie w palcach jak dla Kopciuszka, z miejscem na piętę Frankensteina :). Nie do końca jest więc dla mnie miarodajne. 

Ja mam stopę dł.  ok. 27,6 cm. Hiro mam w monkach w rozm. 9 UK, ale Rafał musiał mi wkleić zapiętki, bo mi pięta w bucie latała (przy okazji skorygowało to rozmiar- powinienem wziąć dla monków  8,5). W trzewikach też mam 9 UK, ale tu jest ok (wiązanie załatwia sprawę). 

Norwegi" Vassa na kopycie Peter noszę w rozm. 42,5 (New Peter i F w rozm. 42). Jest szersze w palcach niż Hiro, ale ma ładnie wyprofilowaną piętę i miejsce w podbiciu. Bardzo dobrze trzyma stopę (przynajmniej moją). Długość wkładki to ok. 28,3 cm.

W Twoim wypadu celowałbym dla bezpieczeństwa w rozm. 43. W 42,5 może zabraknąć 1-2 mm. Piszę dlatego, że popełniłem błąd kupując ostatnio Vassy na tym kopycie w rozm. 42 i te 2 mm sprawiły, że butami cieszy się ktoś inny :).

Jednak może być i tak, że 8,5 będzie akurat na styk. Dużo zależy od pozostałych parametrów stopy.

Różnica we wkładce między Hiro 9 a Peter 42,5 to raptem jakieś 2/3 mm.

Poniżej zdjęcie porównawcze:

5a8ef0df77008_hirovspeter.thumb.jpg.6e298756b90c51fc83f4b8b28d3e723d.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wodzu napisał:

Ponieważ @R50 nie ma nic przeciwko żeby ktoś inny koordynował GMTO u Vassa i ja rozpocząłem już rozmowę na ten temat z nowym menadżerem sprzedaży to podejmę się koordynacji takiego grupowego zamówienia (mam nadzieję, że @Tanatos70 wspomoże :) ).

Chęć uczestniczenia w GMTO proszę zgłosić w tym temacie (wraz z ilością par, jakie chciałby zamówić):

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3928-tablica-ogłoszeń-wspólne-zakupy/?page=47

Wspomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jako że nie brałem udziału w poprzednich zamówieniach, czy możecie opisać w kilku zdaniach co można zamawiać w ramach GMTO tzn. jakie modyfikacje można wprowadzać? Czy wymyślacie sobie własny wzór i Vass je realizuje czy są ty tylko modyfikacje gotowych dostępnych modeli (w jakim zakresie)? Czy można wręcz wysłać dokładne rozmiary stóp?

Jaki jest przedział cenowy takich butów?

I wreszcie mam pytanie odnośnie rozmiarówki ... jakbyście odnieśli kopyta Vass do Loake (dla półbutów)? @Zajac Poziomka jak pamiętam odnosiłeś często kopyta innych producentów właśnie do Loake Capital. Ja nosze rozmiar 8 na różnych kopytach (Capital, 026, 024, Claridge). Przy okazji, pisałeś gdzieś, że dla Ciebie 026 jest za krótkie w stosunku do Capital ... może faktycznie przy większych rozmiarach jest to inaczej skalowane bo ja nie odczuwam tej różnicy a za to co ciekawe, w kopycie 024 które jest uważane za szerokie czuje ucisk właśnie na szerokość w mały palec ;) AS na kopycie 109 mam w rozmiarze 8 jednak następnym razem brałbym 8,5 (faktycznie to bardzo wąskie kopyto).

Edit. @Tanatos70 o widzę, że przynajmniej jeśli chodzi o długość stopy to mam podobnie jak Ty 27,6/27,3 więc Twój powyższy wpis to już dla mnie spora podpowiedź :)

Edit 2. No dobra ... przeczytałem cały wątek i już wiem co i jak :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FONos napisał:

Koledzy, jako że nie brałem udziału w poprzednich zamówieniach, czy możecie opisać w kilku zdaniach co można zamawiać w ramach GMTO tzn. jakie modyfikacje można wprowadzać? Czy wymyślacie sobie własny wzór i Vass je realizuje czy są ty tylko modyfikacje gotowych dostępnych modeli (w jakim zakresie)? Czy można wręcz wysłać dokładne rozmiary stóp?

Pozwolę sobie wypunktować to, co wiem o MTO u Vassa:

1. Zamówić można każdy model dostępny na stronie Vass, ale również wiele innych, które można znaleźć w sieci

2. Możliwości modyfikacji są spore, można sobie zażyczyć np:

- gładką piętę (jeśli dany model jej nie posiada)

- kopyto w różnych tęgościach (w poprzednim zamówieniu wysyłałem wymiary moich stóp i zostało mi zaproponowane kopyto F w tęgości G, jednak jak się później dowiedziałem możliwe są również modyfikacje w konkretnych miejscach, np. tylko w podbiciu lub palcach; tutaj jednak trzeba być ostrożnym - lepiej zacząć od standardowego kopyta i modyfikować je przy kolejnych zamówieniach)

- różne rodzaje podeszew (zelówka również wchodzi w grę), podeszwa pojedyncza lub podwójna (podwójna może być taperowana do pojedynczej)

- inną wysokość obcasa (u Vassa domyślnie jest dość wysoki, jednak ładnie współgra z ich kopytami)

- różne łączenie skór (kolorów/rodzajów)

- metalowe żabki na czubkach podeszew

- inne sznurówki (w innym kolorze lub np. płaskie)

 Możliwości modyfikacji na pewno jest więcej, nie wszystkie zostały też jeszcze odkryte. Jeśli ktoś ma konkretny pomysł to może wysłać pytanie o możliwość realizacji bezpośrednio do Vassa lub przeze mnie. To samo tyczy się pytań dotyczących dopasowania konkretnego kopyta do wymiarów stóp.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.