Skocz do zawartości

Producenci butów: Vass


Whitesnake

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia ‎2017‎-‎01‎-‎25 o 20:41, Jamjest napisał:

Czyli w tłumaczeniu na nasze - jeśli planujesz np ślub i chcesz kupić buty, które prawdopodobnie będziesz mógł zapisać wnukom w testamencie - pisz do R50. Jeśli chcesz kupić naprawdę wysokiej jakości buty, poniżej ceny (grubo) której są warte - pisz do R50. Jeśli masz wątpliwości co do całego procesu zamówienia, bo na przykład jesteś relatywnie nowy na forum - pisz do każdego, który w tym temacie prezentował swoje Vassy, szczególnie jeśli zamawiał je w ostatnim zamówieniu Grupowym MTO (stąd skrót, którego użył R50). Mówię z pierwszej ręki - odpowiedzą Ci życzliwie i szczerze. 

Co do wszelkich operacji w których bierze udział R50 - a piszę z osobistych doświadczeń - WARTO. 

Popłynąłeś w tych zachwytach niczym blogerzy promujący garnitury Próchnik ;) ... Co nie zmienia faktu, że zakupy butów Vass w cenie z GMTO to naprawdę niezła okazja. Osobom, które zamawiałyby trzewiki polecam o dopytanie się o możliwość zamówienia trzyczęściowych prawideł. Naprawdę "robią różnicę" w porównaniu do standardowych dwuczęściowych.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, żeby pomóc zamawiającym - nie wiem czy koledzy potwierdzą, ale zamszowe vassy wydają mi się trochę ciaśniejsze niż ze skóry licowej. Obydwa na tym samym kopycie i niby ten sam rozmiar a odczucia inne (rozwarcie też inne;) Sam zamsz mogę porównać tylko do zamszu w loakach i GB. A w sumie nie mogę, bo tego się nie da porównać, nie spodziewałem się aż takiej różnicy, a przecież zamsz w loakach ma dobre opinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

pomocy i porady!

1) mam 287mm długości i 110 szerokości. Dla przykładu- noszę 44 (10) w Yanko, ale nie wchodzę w 915- są za wąskie w palcach. Jakie kopyto i rozmiar wybrać w Vassach? Czubek nie musi być ostry, spłaszczony i dynamiczny:) 

Nie przeszkadza mi kulisty czubek - to nawet zaleta, ale zależy mi na wyciętej talii. 

2) planuję trzewiki z cordovanu. Podwójna lub pocieniana do pojedynczej podeszwa, bez otwartej przyszwy. Coś w tym guście (zdjęcie z butem w dłoni- pisze z telefonu i nie wiem, jak sie załączy). Może jednak bardziej klasyczny- przyszwa otwarta? Jak na tych jaśniejszych? 

Marzy mi sie podwójny kolor- burgund/ciemnoczerwony na dole i navy u góry-jak znajdziecie jakies zdjęcia, to podeslijcie: ja grzebie w necie cały dzień i nie znalazłem (oprócz zdjęć z Yanko z zamszowymi balmoralami).

szycie- jaśniejszy sztuper, perełka albo goyser: zobaczymy.

Dajcie znac, co sądzicie, bo mnie chce przesadzić:) w założeniu to maja być mean motherfuckery, palące asfalt.

IMG_1721.JPG

IMG_1745.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuj jeżeli austerity boots, to brałbym takie i totalnie nic w nich nie zmieniał (ewentualnie kolor i same metalowe oczka, bez haczyków).:

df83b43c_ex5.jpeg

Dwa kolory to już IMO przesada. To chyba jest ten sam model, który wkleiłeś jako zdjęcie nr2, tylko bez kontrastowych przeszyć i w ładniejszym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Na tych zdjęciach to nie są żadne shitkickery, to są eleganckie trzewiki w nieeleganckiej skórze. Shitkickery są tu:

800x1000px-LL-b6b33d7d_DSC09936.jpeg

2) Jeśli trzewiki-shitkickery w cordovanie, to moim zdaniem tylko kopyto P2 wchodzi tylko w grę - na węższych kopytach to nie będą shitkickery, a na szerszych Vass nie robi cordovanu.

3) Jeśli zależy Ci na wyciętej talii, to podeszwa podwójna taperowana do pojedynczej, ale to wtedy nie będą shitkickery. Shitkickery tylko na tłustych podwójnych podeszwach skórzanych i z goyserem, albo na traktorze, hej!

4) Tylko derby.

5) Cordovan w dwóch kolorach na jednych trzewikach to dość ekwilibrystyczny pomysł. Widziałem wiele różnych realizacji Vass'a - w tym takich, które normalnemu człowiekowi nie przyszłyby do głowy - ale takiej jeszcze nie. Nie kombinuj i idź cordovanem w jednym kolorze po całości, to jest skóra robocza, robolska, farmerska, a nie dla dandysów na deptaku we Florencji.

6. Trzewiki w dwóch kolorach - tak, ale nie w cordovanie. Tu polecam model Valway, czyli EG Galway dla ubogich. Na cholewkę licówka, a na shaft, dla wygody, skóra miękka - groszek lub zamsz.

13256936_186767411722951_2107098478_n.jp

13249878_1081891811901115_888127385_n.jp

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, chyba pójdę w tę stronę: nie wiem, czy wyjdą shitkickery, ale to mi się podoba.

Kopyto: F lub New Peter (czekam na potwierdzenie rozmiaru)

Cholewka: jak na zdjęciu (waham się jeszcze nad Walway

)Znalezione obrazy dla zapytania derby boot vass

Podeszwa: podwójna, skórzana

Szycie: goyser, jasniejsze, 360 - coś jak to:

Kolor: gold museum burnished, burgund, coś wpadającego w czerwień.

Zostanę też z haczykami - lubię.

szycie.PNG

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2016 o 14:55, musa19 napisał:

...Nie wiem, czy napis Atylla wewnątrz butów jest oznaczeniem modelu w ichniejszej nomenklaturze czy może imieniem rzemieślnika odpowiedzialnego za produkcję, ale z całą pewnością nie chodzi o wodza Hunów;-)..

Atylla przy pracy 😉

 

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.