Skocz do zawartości

Źródła obuwniczej brzydoty


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku stóp o klasycznie anatomicznym kształcie i standardowej tęgości buty klejone mogą być dobrą alternatywą (znacznie tańszą) dla butów szytych - mowa oczywiście o butach ze skórzaną podpodeszwą (w mniejszym stopniu podeszwą). 

 

Znaczna różnica w wygodzie i przede wszystkim trwałości obuwia pojawia się w momencie kiedy stopy są nieregularne, występuje problem halluksów, palców młotkowatych, zwiększonej tęgości, itp. Buty szyte (szczególnie metodą Blake) o wiele łatwiej dopasują się do stóp, a co najważniejsze w butach szytych praktycznie nie dochodzi do przerwań cholewki przy podstawie spodu. Myślę, że to jedna z najważniejszych zalet jeżeli chodzi o trwałość obuwia i przewagę butów szytych nad klejonymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty szyte (szczególnie metodą Blake) o wiele łatwiej dopasują się do stóp, a co najważniejsze w butach szytych praktycznie nie dochodzi do przerwań cholewki przy podstawie spodu. Myślę, że to jedna z najważniejszych zalet jeżeli chodzi o trwałość obuwia i przewagę butów szytych nad klejonymi. 

 

 

Racja, ale za to buty klejone mogą być lżejsze i mniej sztywne. 

Dobre buty są dobre, a słabe nie... to jedyna, ogólna prawda. :)

 

Zawsze mnie zastanawiało skąd się wziął mit o wyższości butów GYW.  Może to stąd, że 5 lat temu, na rynku było dużo mniej dobrych i stosunkowo niedrogich butów wykonywanych w inny sposób.

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Magnanni to buty, nad którymi się często zastanawiałem, bo są w Monachium dostąpne i często pojedyncze pary w wyprzedaży. Wiedziałem, że produkują dużo w "odważnych dizajnach", ale takiego czegoś bym się po nich nie spodziewał. Poniższy model to tylko jeden z wielu podobnych. 

 

 

1465428256166.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
2 godziny temu, Midlife-Crisis napisał:

To Church's chyba z linii Shanghai (nowe!), a cena tutaj:

http://www.mybestbrands.de/marken/church-s/schuhe/herren/23439586.html 

Wyglądają jak po 10-dniowej wycieczce parafialnej po Chinach z noclegami w autokarze.

 

Było o tym na forum. Po raz pierwszy model Shanghai został wypuszczony przez Church's w 1929 roku. Firma sprzedaje celowo "postarzone" nowe buty, tak żeby sprawiały wrażenie że jest to but sprzed kilkudziesięciu lat. Zadbali nawet o takie detale, jak fabryczne "zużycie" wkładki. Poniżej wklejam link to posta z forum i dyskusji wywołanej tym postem, gdzie było to dosyć dokładnie opisane:

Dla mnie to taka sama ciekawostka jak "buckshot brogues" od Cheaney - mnie się nie podobają, ale rozumiem że są osoby które chcą to kupić.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 2 months later...
  • 5 weeks later...
4 godziny temu, roter6 napisał:

no nie wiem Panowie czy to się da przebić:

https://www.vitkac.com/pl/p/buty-ze-skarpeta-loewe-buty-tan-navy-blue-56797

To może być szach i mat w tym wątku;)

 

Cieszę się, że Vitkac nadal w formie, jeśli chodzi o sprzedawanie koszmarnie brzydkich rzeczy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.