Skocz do zawartości

Źródła obuwniczej brzydoty


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na serio - nie przepadam za monkami. Jeśli już, preferuję pojedyncze, wg mnie zgrabniejsze, bardziej minimalistyczne (o ile to sformułowanie ma sens). Podwójne mają szeroki pas skóry wokół podbicia, który nie wygląda ładnie, zwłaszcza z góry. Natomiast trzeci pasek jest dodatkowym udziwnieniem i kłopotem związanym z koniecznością zapinania dodatkowej klamry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mosze napisał:

...Jeśli już, preferuję pojedyncze, wg mnie zgrabniejsze, bardziej minimalistyczne (o ile to sformułowanie ma sens). Podwójne mają szeroki pas skóry wokół podbicia, który nie wygląda ładnie, zwłaszcza z góry. ...

 

Kwestia indywidualna. Przy większych rozmiarach podwójne monki, dzięki szerszemu paskowi, wyglądaja zgrabniej od pojedyńczych . Uzsadnienia dla trzech pasków nie znajduję.. ani to ładne, ani wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Whitesnake napisał:

Uzsadnienia dla trzech pasków nie znajduję.

 Chyba, że producentem jest marka założona przez braci Dassler. Ja pamiętam z dzieciństwa, jak wzdychałem do wyrobów z trzema paskami. Może projektował te monki ktoś równie sentymentalny i pochodzący z "bloku wschodniego" :).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tanatos70 napisał:

 ... Ja pamiętam z dzieciństwa, jak wzdychałem do wyrobów z trzema paskami. ...

 

Będąc trochę bardziej wyrośniętym dzieckiem, wzdychałem do czarnych butów noszonych przez wojskowych na lotnisku. Choć trzewiki to też miały dwa paski :). Na głowie stawałem, żeby takie sobie załatwić. To były jednak ponure czasy.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Whitesnake napisał:

Będąc trochę bardziej wyrośniętym dzieckiem, wzdychałem do czarnych butów noszonych przez wojskowych na lotnisku. Choć trzewiki to też miały dwa paski :). Na głowie stawałem, żeby takie sobie załatwić. To były jednak ponure czasy.  

No ba. Kolega z liceum miał i cieszył się nimi przez jakiś czas, ale mu dzielni chłopcy z ZOMO zabrali, jako nielegalnie posiadane mienie wojskowe. Wracał do domu w przysłowiowych skarpetkach. Częściowo bezpieczniejszą opcją było kupić na bazarku tzw. "rumuny" (podobno buty spadochroniarzy rumuńskich) zwane też "cocneyami". No, ale na te polowali rodzimi skinheadzi i mogło wyjść na to samo :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tanatos70 napisał:

No ba. Kolega z liceum miał i cieszył się nimi przez jakiś czas, ale mu dzielni chłopcy z ZOMO zabrali, jako nielegalnie posiadane mienie wojskowe. 

 

Ha ha ... u mnie bylo łatwiej. Mieszkałem w mieście, w którym 80% pracowało w szkole MO, albo na lotnisku wojskowym , albo w jednostce wojsk samochodowych. Miasto żyło dzęki nielegalnemu posiadaniu mienia wojskowego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, xkoziol napisał:

Zacząłem czytać i już miałem pisać, że nie miałem wojskowych i też wracałem do domu w skarpetkach :)

 

18 minut temu, Whitesnake napisał:

Ha ha ... u mnie bylo łatwiej. Mieszkałem w mieście, w którym 80% pracowało w szkole MO, albo na lotnisku wojskowym , albo w jednostce wojsk samochodowych. Miasto żyło dzęki nielegalnemu posiadaniu mienia wojskowemu :) 

No były czasy. Jak opowiadam dzieciom o różnych smaczkach PRL-u, to patrzą na mnie jak na kosmitę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wszedłem w ich posiadanie legalnie ( A w zasadzie to one posiadły mnie na kilkanaście miesięcy😭) i spędzałem w nich wiele godzin dziennie w różnych warunkach pogodowych - jak teraz o tym myślę, to naprawdę dawały radę...😲

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
16 godzin temu, zimmermann napisał:

Zauważyłem takie oto monki na witrynie sklepowej :D nawet ciekawe

Obuwie terapeutyczne dla tych co nie mogą spać jeśli im się przyszwa nie schodzi - jak nie z lewej go to z prawej i się zejdzie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.