Skocz do zawartości

Macaroni Tomato Warszawa-jakość


metius

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, blueloafers napisał:

To była bawełna?? :shock: Jestem bardzo zaskoczony ;-)

Oxford I do tego royal, do jakości tkanin tamtejszych mam pewność, niektóre koszule mają 4 lata i są wciąż używane,  więc też byłem zaskoczony. Grunt że bez problemu uszyli nową w ramach rekompensaty. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mogę bez problemu podnieść ręce, koszula nie krępuje ruchów. Nie chciałbym porównywać z Camiceria Olga, bo nie pamiętam już dokładnie jak to z nią było przy zakupie, a od tamtego czasu trochę zwiększyły mi się obwody od siłowni i teraz koszula jest już ogólnie trochę przyciasna i nie do końca komfortowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że fajnie jest pośmieszkować, ale czy można ocenić dopasowanie tej koszuli jako idealne czy tylko dobre?

Czy ktoś z Kolegów regularnie szyjących koszule i mających porównanie może podzielić się swoją opinią? Może jest to tylko efekt załamania światła wzmocnionego słabym obiektywem aparatu? 

Ja mogę odnieść się tylko do koszul szytych przez p. Stolarka, a to trochę za mało do takich porównań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Awopiotr napisał:

Wiem, że fajnie jest pośmieszkować, ale czy można ocenić dopasowanie tej koszuli jako idealne czy tylko dobre?

Postaram się odpowiedzieć bez "śmieszkowania". Dopasowanie jest dobre i nie jest idealne. Nie szukam jednak dopasowania idealnego i nie wydaje mi się, że ono istnieje, no chyba że na idealnym człowieku, który idealnie identyczną sylwetkę utrzymuje każdego dnia.

Przykładowo - wystarczy że zjem większy obiad i już idealnie dopasowana w talii koszula zacznie się robić zbyt ciasna. Idealnie dopasowana do klatki koszula zacznie się brzydko rozjeżdżać na guziku po treningu na siłowni, gdy obwód wzrośnie o ten 1-2 cm. To samo z rękawami. Dlatego proszę w koszulach MTM o pewien zapas, co sprawia że są one wszędzie trochę luźniejsze. Super dopasowany w nadgarstku mankiet nie pozwoli mi na założenie większego zegarka. Z kolei, gdy zostawić zapas na duży zegarek, to mankiet nie będzie wyglądać idealnie gdy założę cieńszy... i tak dalej i tak dalej. Na dodatek koszule się po prostu gną, jak to bawełna i to sprawia że idealnie wyglądają tylko przez pierwsze kilkadziesiąt sekund, może kilka minut od założenia, potem w różnych miejscach pojawiają się załamania materiału.

Idealnie dopasowane koszule to są na zdjęciach sklepowych gdzie koszule są upięte szpilkami a załamania retuszowane w photoshopie. Bardzo lubię zdjęcia ubrań na stronie CT, bo zdjęcia są ładne ale równocześnie "prawdziwe" - widać że ubrania nie leżą na modelach idealnie.

Czy koszula mogłaby być lepiej dopasowana? Pewnie tak, nie jestem specem od szycia, nie mam koszul bespoke od najlepszych koszulników więc nie chciałbym się w tej kwestii wypowiadać autorytatywnie. Na pewno rękawy mogłyby być krótsze. Jednak koszula jest dopasowana na tyle dobrze, że mi to w zupełności odpowiada.

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę odnieść się tylko do koszul szytych przez p. Stolarka, a to trochę za mało do takich porównań.

To odnieść się proszę, z materiałem zdjęciowym. Przyznam, że jestem bardzo ciekaw.

Dodam, że jestem po mierzeniu koszuli przymiarkowej. Dopasowanie o niebo lepsze niż w "starym" Balthazarze (tylko takie doświadczenie że stacjonarnym mtm posiadam). Fotki zrobię po ostatecznym odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Kyle napisał:

Dodam, że jestem po mierzeniu koszuli przymiarkowej. D

W poniedziałek na Brackiej słyszałem, że była ostatnio inwazja forumowiczów :-) Ja też już po przymiarce i generalnie jestem zadowolony - u mnie rękawy i ramiona były do niewielkiej korekty, oraz nadgarstek na ręce "zegarkowej" okazał się za ciasny, poza tym OK, szczególnie jeśli chodzi o linię ramion (krzywizna, pochylenie do przodu) - to ważna rzecz dla ogólnego dopasowania, a została wychwycona bardzo dobrze.

Jeśli chodzi o domyślny styl Macaroniego, to uwagę zwraca bardzo wysoko położony drugi guzik (ten pod kołnierzem) - co zresztą widać też na zdjęciu @Zajac Poziomka - parametr ważny dla osób, które noszą koszule zwykle bez krawata. Z tego co rozmawiałem w salonie, można to modyfikować.

Jeśli chodzi o wspomniane koszule Stolarka, to szyłem u niego 9 lat temu na ślub - mogę pokazać, tylko nie do końca wiem w którym wątku i raczej po  godz. 23.00 ;-) Natomiast jak już dostanę koszulę gotową od Macaraoniego, to może zrobię jakiś test porównawczy dopasowania i wykonania z Luxire...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcza, nie mam możliwości wykonać dobrych zdjęć i w najbliższym czasie chyba nie będę miał takiej opcji. Zrobione dwa aparatem z telefonu, jak się dorwę do lepszego to postaram się o aktualizację :D Parę słów - nosiłem koszulę, rękaw jest nieco przydługi, ale do ew. skrócenia oddam go po kilku praniach dopiero. Koszula jest bardzo wygodna, nigdzie nie ciśnie, zapewne dałoby się lepiej dopasować do mnie, ale to już raczej w pełnoprawnym bespoke. Jeśli chodzi o samo wykonanie jest bardzo dobrze - szwy są gęste, nitki nie odstają, koszula ładnie wykończenia od środka. Jestem też pozytywnie zaskoczony tkaniną - to cienka popelina, a wyprasować dała się bardzo szybko i bezproblemowo. Ogółem - jak na pierwsze MTM jestem zadowolony. Na pewno jeszcze skorzystam z konkurencyjnych ofert żeby mieć porównanie, ale nie żałuję podjętego wyboru. Druga koszula powinna przyjechać w okolicach 2 tygodnia grudnia, ją również postaram się pokazać - tym bardziej że to będzie inna tkanina także jeżeli chodzi o grubość i splot.

http://i.imgur.com/LL9ptCT.jpg
http://i.imgur.com/AeaT8ln.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuję, faktycznie wygląda to fajnie, niemniej wypada przyznać się, że koncept skopiowałem od RL (tyle że mankiety również zamówiłem kontrastowe, moim zdanie powinny korespondować z kołnierzykiem). Druga, też z pin collar (jak szaleć to szaleć, nudne klasyki łatwo nabyć RTW), będzie trochę "mocniejsza".

 

IMG_0137.JPG

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem po pierwszą koszulę, przymierzyłem, ale nie odebrałem, bo wyszło drobne nieporozumienie komunikacyjne i wróciła do szwalni na naszycie kieszonki (to casualowa OCBD miała być). Zdjęć więc nie ma (będą po 20-tym) ale powiem tyle - jestem niezmiernie zadowolony z dopasowania, cośmy się z namęczyli przy przymiarkach początkowych i testowych to nasze, ale wyszło bardzo dobrze, nawet nieco lepiej niż w drugiej koszuli z Luxire i nieporównywalnie z jakimkolwiek RTW.

Swoją drogą, przy trudniejszej sylwetce owe testowe przymiarki okazują się bardzo istotne, bo ogarniają rzeczy, których nie da się "zamknąć" w podstawowych wymiarach. U mnie np. wszystkie bez wyjątku koszule mają wyraźny namiar materiału z tyłu kuli ramienia, u Macaroniego to zostało zaznaczone do zebrania i wyszło bardzo ładne już za pierwszym razem (nb. w Luxire po konsultacji w oparciu o zdjęcia dowiedziałem się, że to tzw. back panel slope i będę miał poprawione w kolejnej iteracji). Ogólnie zatem, brawo dla @macaroni i @Meander :-)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja niedawno odebrałem pierwszą z zamówionych koszul. Poniżej dwa zdjęcia z dzisiejszego debiutu - przepraszam za jakość, ale w momencie ich robienia jeszcze nie załapałem się na naturalne światło - i kilka słów podsumowania.

PicsArt_12-22-08.34.10.jpg PicsArt_12-22-08.35.03.jpg

Dopasowanie jest przyzwoite, ale prawdę mówiąc spodziewałem się że będzie trochę lepiej.  W szczególności nie jestem do końca zadowolony z tego jak koszula leży w klatce i talii. Plecy wyglądają na zdjęciu ok, ale wymagało to długiego układania i interwencji osoby trzeciej ;) To moja pierwsza koszula MTM i może miałem wygórowane oczekiwania. Na plus zdecydowanie zaliczam rękawy (choć prawy mankiet mógłby być minimalnie węższy) i kołnierzyk oraz możliwości personalizacji koszuli (dla nie w pełni wystarczające). Materiał sprawia dobre wrażenie i łatwo się prasuje, a do jakości odszycia i wykończenia nie mam póki co żadnych zastrzeżeń (aczkolwiek nie przyglądałem się jeszcze koszuli zbyt dokładnie). Największym problemem był natomiast sam proces, który trwał prawie dwa miesiące (a to dopiero pierwsza z dwóch koszul) i wymagał ode mnie dwóch podróży do Warszawy (a na dobrą sprawę domyślnie tę też powinienem odbierać osobiście). Dla osób spoza stolicy to może być mocno problematyczne. Podsumowując jestem stosunkowo zadowolony z zamówienia biorąc pod uwagę promocję. W cenie regularnej raczej bym się nie zdecydował - głównie ze względu na konieczność dojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xkoziol zdawałem sobie sprawę z tego jak to będzie wyglądać i nie wpływa to na ocenę samej koszuli (tutaj jedyne zastrzeżenia jakie mam to te, które wymieniłem wcześniej). Natomiast wpływa jako jeden z czynników na ocenę zamówienia jako całości i perspektywę składania kolejnych. Na razie następne na liście do przetestowania są online MTM (Camiceria Olga i Luxire) oraz E.Berg. Niestety Wrocław jest pustynią i wielkiego wyboru nie ma...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@blekit w mojej opinii koszula nie ma ułożonego przodu i tyłu do Twojej sylwetki. Po zdjęciu oceniając plecy ciągną przód koszuli do góry. Mam to często przy pierwszej przymiarce bespoke - wtedy krawiec rozpruwa koszule po szwach bocznych i "ustawia" przód z plecami

 

ps. odnosze się tylko do Twoich uwag ws. dopasowania; trudno się czepiać tej koszuli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak na dwie przymiarki, bawienie się w testową koszulę - efekt podobny jak w przypadku koszul tylko raz zmierzonych i uszytych od razu. Obawiam się, że to raczej marketing, niż realna korzyść. Nie jest źle oczywiście, w cenie promocyjnej jak na tę klasę materiału to nawet okazja - ale np. u Zaremby występują jeszcze poprawki na miejscu i tam naprawdę widać różnicę. 

Niemniej, jak na typową koszulę pod marynarkę, gdzie bardziej zależy nam by była swoboda ruchów, a jednocześnie nie mieć któregoś z wymiarów koszuli znacząco odbiegającego od sylwetki, jest dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.