Skocz do zawartości

Macaroni Tomato Warszawa-jakość


metius

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś dziwnym trafem Mazgaj na Placu Trzech Krzyży sprzedaje Churchsy w cenie porównywalnej do herringa, podobnie jak berg C&J w odniesieniu do pediwear więc argument o tym że sklep stacjonarny ma inne ceny jak internetowy jest całkowicie nietrafiony.

 

Nie ma co się przepychać - sklep stacjonarny raczej nie będzie tańszy. Może przy odpowiednim wolumenie sprzedaży tak być. RC te same Churchsy wycenia wyżej, podobnie jak polski dystrybutor Lodinga swoje buty ("wartość" w Polsce wzrasta o 1/3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dziwnym trafem Mazgaj na Placu Trzech Krzyży sprzedaje Churchsy w cenie porównywalnej do herringa, podobnie jak berg C&J w odniesieniu do pediwear więc argument o tym że sklep stacjonarny ma inne ceny jak internetowy jest całkowicie nietrafiony.

 

Mazgaj to multimilioner i człowiek z na tyle zdywersyfikowanym portfelem, że może sobie pozwolić na niską marżę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskusja ociera się o prawa ekonomi ... juz wiele razy dyskutowaliśmy, że cena w sklepie stacjonarnym nie jest porównywalna do internetu ponieważ, np. sklep może oferować:

 

1. możliwość oceny, przymiarki towaru na miejscu - to bardzo ważne!

2. doradztwo sprzedawcy i być może dobre relacje na przyszłość, również oznaczające lepszy "pricing" przy kolejnych zamówieniach

3. realizację gwarancji na miejscu (w internecie jak coś pójdzie nie tak to może być bardzo pod górkę, w szczególności jeżeli firma jest poza Polską)

 

btw - z tym Lodingiem to chyba przesada. Jak sprawdzałem niedawno, cena w sklepie była zbliżona do ceny z netu + przesyłka ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jesteśmy w tym temacie - ja jestem bardzo zdziwiony krojem większości marynarek, a konkretnie układem guzików. Tak wysokiego guzika "głównego" jeszcze nie widziałem, nawet w sieciówkach (choć wyjątkowo uważnie im się nie przyglądam), a przecież Macaroni swojego czasu bardzo piętnował takie rozwiązania (i chyba ogólnie są one tu niekochane i moim zdaniem słusznie).

Guziki guzikami, gorzej jest z dlugoscia i ultra-waskimi rekawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marynarkach na zamówienie , czyli The Finest, jest mozliwość zdecydowania o szerokości rękawów.

Co do gotowych- są różne modele i sposoby dopasowania. Najbardziej dopasowane w tej kolekcji, również w rękawie, są marynarki bawełniane. Najluźniejsze te z dodatkiem alpaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Przepraszam za odkopywanie tematu, nowego nie chcę zakładać :D

Czy któryś z kolegów ma koszule szyte u Macaroniego z tkanin z linii Permanent? Może ktoś miał taki zamiar, ale ostatecznie nie wyszło? Zastanawiam się nad jakością tych tkanin (wystarczająco daleko żeby brać urlop na odwiedzenie sklepu) - w linii Permanent nie pochodzą one od renomowanych producentów, ale to chyba jeszcze ich nie skreśla? Jak wypadają one na tle konkurencji (powiedzmy Szarmanta, Milera, Osovskiego, Lambertów) czysto pod kątem tkanin i materiałów, nie samego szycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szyłem. MT ma zasadę, że pierwsza koszula jest z tkanin podstawowych (kolekcja permanent) a potem przy następnym zamówieniu mozna szaleć. Z tego co pamiętam jest to bawełna pima z Ameryki Południowej. Jestem bardziej zadowolony niż z RTW millera i mtm berga, chociaż te też ,,noszą" się bardzo dobrze. Napewno jeszcze kiedys skorzystam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MT i obsługa sklepu potrafią świetnie doradzić z wyborem czegokolwiek z ich asortymentu i z dopasowaniem koszuli nie było problemu. Uważam, że potrafią dać cenne rady np. jaki kołnierzyk będzie pasowal do danej twarzy. 

Sama koszula jest bardzo przyjemna w dotyku, miała piękny odcień lodowatej bieli a co najważniejsze dla mnie,  bardzo dobrze się ją prasuje. 

Z pewnych minusów wydaje mi się, że stopień personalizacji jest ograniczony i ilość materiałów nie jest ogromna. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem wykonanie jest na bardzo wysokim poziomie i MT pilnuje żeby nie było żadnych nie doróbek. Nie wiem gdzie szyte są koszule, być może w tych zakladach gdzie oddają inni krawcy/sklepy, w każdym razie miara koszula była dopracowana.

Tak jak wspomniałem możliwość personalizacji jest mniejsza niz np w bergu np. mniej jest zdaje się czcionek monogramu, guzików itd, bardziej stawiają na klasykę. Guziki perłowe, z dodatków np. wszycie rękawa spalla camica dodatkowo. 

https://macaronitomato.com/the-magazine/koszula-szyta-na-miare/ w tym artykule opisane są detale szycia. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link! Dużo więcej napisane niż na stronie sklepu. Widziałem wczoraj na stronie ich sklepu że do końca października przy zamówieniu koszuli drugą (z kolekcji Classic czyli chyba najtańszej?) dostaje się za darmo. 2 koszule MTM za 6 stówek to niezła okazja - chyba się skuszę.

Nie za bardzo tylko rozumiem o co chodzi z wszyciem koszulowym w koszuli jako dodatkowa opcja ;) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 27.09.2016 o 08:14, Zajac Poziomka napisał:

Dzięki za link! Dużo więcej napisane niż na stronie sklepu. Widziałem wczoraj na stronie ich sklepu że do końca października przy zamówieniu koszuli drugą (z kolekcji Classic czyli chyba najtańszej?) dostaje się za darmo. 2 koszule MTM za 6 stówek to niezła okazja - chyba się skuszę.

Nie za bardzo tylko rozumiem o co chodzi z wszyciem koszulowym w koszuli jako dodatkowa opcja ;) 

Trochę późno tu trafiłem, ale pozwolę sobie udzielić odpowiedzi ;)
Linia Classic/Permanent to podstawowa linia z ponad setką tkanin do wyboru. Głównie klasyki biel, błękit, róż, trochę krat i prążków. Twille, popeliny i kilka oxfordów - tak w skrócie.
Do tej linii ogranicza się promocja "2 w prezencie", więc wychodzi po 300pln za sztukę.

Standardowo rękawy wszywane są "na płasko", a w przypadku zdecydowania się na spalla camicia wszywane jest wyraźne marszczenie w kuli rękawa i szwie na karczku, ale obie te operacje są opcjonalne (bo i dodatkowo płatne) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Meander napisał:

Standardowo rękawy wszywane są "na płasko", a w przypadku zdecydowania się na spalla camicia wszywane jest wyraźne marszczenie w kuli rękawa i szwie na karczku, ale obie te operacje są opcjonalne (bo i dodatkowo płatne) :)

Zastanówcie się nad zmianą nazwy albo lepszym wyjaśnieniem tego ficzera bo teraz to faktycznie masło maślane :).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Meander napisał:

 w przypadku zdecydowania się na spalla camicia wszywane jest wyraźne marszczenie w kuli rękawa i szwie na karczku

Wiem o jaki efekt chodzi, po prostu dosyć zabawnie brzmi że za koszulowe wszycie ramienia (bo z tego co wiem mniej więcej tyle znaczy spalla camicia) trzeba dodatkowo zapłacić w koszuli. Określenie "spalla camicia" ma chyba większy sens w przypadku marynarek niż w przypadku koszul. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ernestson @Zajac Poziomka - w zasadzie macie rację, ale jest to na tyle rzadko wykorzystywana modyfikacja, że chyba nie będziemy kombinować. Klientom łatwiej wytłumaczyć o co chodzi, a różnica jest wyraźna, więc jakoś odróżnić trzeba od tego "zwykłego koszulowego" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, skoro już wpadłem na ten wątek, to dorzucę jeszcze 3 grosze w kwestii personalizacji - myślę, że klienci spędzający kilkanaście/dziesiąt minut nad wyborem dodatków i detali by się nie zgodzili, że jest mała możliwość personalizacji ;)
W zasadzie każdy wymiar, czy szczegół jest modyfikowalny na życzenie klienta i najczęściej nie naliczamy za to żadnych dodatkowych opłat (w stylu, dodatkowo za guziki z macicy perłowej, za niestandardowe przeszycie, kontrasty czy modyfikację kołnierza).
Gdybyście mieli jakieś konkretne pytania Panowie, to chętnie udzielę odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Meander napisał:

A, skoro już wpadłem na ten wątek, to dorzucę jeszcze 3 grosze w kwestii personalizacji - myślę, że klienci spędzający kilkanaście/dziesiąt minut nad wyborem dodatków i detali by się nie zgodzili, że jest mała możliwość personalizacji ;)

W zasadzie każdy wymiar, czy szczegół jest modyfikowalny na życzenie klienta i najczęściej nie naliczamy za to żadnych dodatkowych opłat (w stylu, dodatkowo za guziki z macicy perłowej, za niestandardowe przeszycie, kontrasty czy modyfikację kołnierza).

Kolega @Pawcio nie napisał o tym, że jest mała możliwość personalizacji, ale że jest  mniejsza niż w Bergu. Guziki z masy perłowej, czy bezpłatne modyfikacje kołnierza to raczej standard w warszawskich salonach oferujących szycie koszul MTM w zbliżonych cenach - w sumie nie ma się czym chwalić (ale też nie ma się czego wstydzić). Tak czy inaczej, oferta ~600 złotych za 2 koszule wygląda bardzo korzystnie i jak pisałem pewnie się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zajac Poziomka napisał:

Kolega @Pawcio nie napisał o tym, że jest mała możliwość personalizacji, ale że jest  mniejsza niż w Bergu. Guziki z masy perłowej, czy bezpłatne modyfikacje kołnierza to raczej standard w warszawskich salonach oferujących szycie koszul MTM w zbliżonych cenach - w sumie nie ma się czym chwalić (ale też nie ma się czego wstydzić). Tak czy inaczej, oferta ~600 złotych za 2 koszule wygląda bardzo korzystnie i jak pisałem pewnie się skuszę.

Cytuję za Kolegą @Pawcio: "Z pewnych minusów wydaje mi się, że stopień personalizacji jest ograniczony i ilość materiałów nie jest ogromna". Oczywiście może to być subiektywne zdanie, ale chciałem nieco się odnieść korzystając z okazji.

Standardem jest też np. doliczanie kosztów za nietypowe modyfikacje. Choć fakt, nie wszystkie salony to praktykują. W MT są właściwie dwa dodatkowe koszta (spalla camicia i monogram), a reszta po prostu zależy od życzeń Klienta.

O poziomie odszycia itp. nie będę pisał, bo mogłoby to być odebrane jako nieobiektywne, ale jeśli ktoś chciałby coś wiedzieć, można zapytać np. w prywatnej wiadomości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.