Skocz do zawartości

Ciekawe i nietuzinkowe nabytki


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Secondhand Dandy, już mogłeś wrzucić 200 zł do portfela  do zdjęcia:)

Nie pamiętam kiedy ostatni raz miałem 200 zł w ręce, a co dopiero w portfelu ;D To i tak cud, że 20 zł się znalazło, bo w ostatnim czasie jakoś się odzwyczaiłem od noszenia przy sobie gotówki.

 

Swoją drogą to ja zawsze dla rozrywki wyobrażam sobie, jak robienie zdjęć takiego jak powyższe wygląda na żywo - tzn. kto i gdzie stoi z aparatem, skoro SD obie dłonie ma w kadrze ;)

 

A portfel ładny.

W tym momencie fotograf stał tuż za mną i robił zdjęcie przez ramię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Brzytwa kupiona na targu staroci, stal gwarantowana przez Solingen, już po ostrzeniu.

Obok nowe okładziny, które zaraz wymienię, kupione w sklepie wysyłkowym w Anglii, http://www.theinvisibleedge.co.uk/. nie wiem jak przetłumaczyć to na Polski, w każdym razie moja okładzina jest z South American Bocote wood.

post-207-0-85910400-1409322697_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo na nie polowałem - ale odkryłem, że jak się takie rzeczy postawi przed sobą nie jako "marzenia" tylko jako "cele do osiągnięcia", to znacznie łatwiej jest je osiągać.

 

Kto trochę siedzi w popkulturze i odrobinę zna historię marki, ten wie co to jest  ;)

 

Oliver Peoples Victory 55 z koniakowymi szkłami. Zdjęcie komórką nie oddaje fantastycznego koloru ;)

 

DSC_0101.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy ;)

 

OP zrobili specjalną wersję modelu Victory 55 właśnie w kolorze koniakowym dla Jeffreya Donovana, który nosił je w serialu Tożsamość Szpiega ("Burn Notice").

 

1242855704508_95BurnNotice_mif_640_320.j

 

W swoim regularnym asortymencie mieli kiedyś w innych kolorach - bodaj różowym, szafirowym, grafitowym, nie pamiętam dokładnie. Potem zupełnie przestali sprzedawać model Victory w szerokości 55 mm i przerzucili się na większe 58. Było to gdzieś w okolicach końca pierwszego sezonu serialu (2008). Tym samym modele 55 były do dostania tylko z drugiej ręki bądź na indywidualne zamówienie kilku szczęściarzy, którym udało się przejść "ścieżkę zdrowia" z kilkoma manufakturami w USA.

 

Linia Victory nie jest już w ogóle produkowana i generalnie szukać trzeba tylko na aukcjach, gdzie osiągają dość wysokie ceny. Przy czym jeśli chodzi o tę konkretną linię, model który udało mi się zdobyć uchodzi za takiego małego Graala - nie dość, że z szerokością 55, z której OP szybko zrezygnowało (ku rozpaczy fanów), to jeszcze kolor szkieł robiony w serii limitowanej.

 

Oczywiście nie jest to jakiś totalny vintage, da się je znaleźć tu i tam, ale z tego co widziałem to ceny na ebayu plasują się w okolicach 700-1000$ przy czym modele z dolnej części widełek znikają w ciągu kilku dni.

 

Oczywiście jak ktoś nie jest fanem serialu, to tego raczej nie doceni - w końcu mimo wszystko nie jest to tematyka jakoś specjalnie powiązana z tym forum. Choć głównemu bohaterowi, jak to na szpiega przystało, zdarza się chodzić w Armanim czy innym Brioni ;)

 

Samej marki chyba nie muszę przedstawiać, jest dość znana - nawet, jeśli nie u nas ;)

 

http://www.sunglasses-shop.co.uk/oliver-peoples/celebrity.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Takie buty udało (czy udało to Wy mi powiedzcie) mi się dziś kupić. Co o nich sądzicie? Jest to niemiecka marka Apollo, która chwilę temu trafiła pod skrzydła dystrybutora Sioux (tyle wyczytałem w sieci).  Pytam o odczucia estetyczne, ale również - jeżeli wiecie coś o tym producencie - o ich jakość. Sam na początku nie byłem przekonany, ale cena nie pozwoliła długo się zastanawiać. Opłacało się dać za nie 35 zł? ;-)  Kupiłem je w second handzie w Krakowie, dodam, że nowe i bez żadnych wad. Dzięki za opinie.

post-3107-0-07262000-1410799269_thumb.jp

post-3107-0-47116400-1410799281_thumb.jp

post-3107-0-37154300-1410799289_thumb.jp

post-3107-0-49276400-1410799299_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej przepraszam jeżeli naruszyłem zasady tego wątku. Myślę jednak, że buty które przedstawiłem spełniają  warunki tego tematu: są nietuzinkowe (taka jest moja opinia; nie tak znowu często widzi się brogsy w dwóch odcieniach brązu i przy dwóch różnych fakturach skóry licowej), a o to czy wysokiej klasy właśnie pytam. Dodatkowo cieszę się z posiadania czegoś unikalnego i chciałem się tym podzielić z innymi użytkownikami forum. Bardziej one nietuzinkowe niż trzewiki Yanko czy olejak Barbour'a z pierwszej strony tematu. Rozumiem, że sprawa rozbija się o wzmiankę o dokonaniu zakupu w SH. Rozumiem, że gdybym kupił w SH jakieś dajmy na to Corckett'y z cordovanu zapakowane w pudełko i ochronny worek też nie powinienem tutaj o nich pisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, zdajmy się ma moderatora. Nie będę miał za złe jak post zostanie usunięty lub przeniesiony. Dziękuję, za informację dotycząca tego, że temat firmy Apollo był już poruszany. Myślałem, że to całkowity no name. Przeszukam forum, może coś więcej się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.