Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do "ciężko doświadczonych" przez sznurowadła ;)

 

Panowie, czy po wymianie u nas na nowe jest okey? Czy też zdarzają się problemy?

 

Muszę wiedzieć czy popracować:

  1. Nad sznurowadłami?
  2. Nad oczkami?
  3. Nad haczykami w trzewikach?

Gdzie w Waszej ocenie tkwi problem?

Sam nie mam takich doświadczeń i po rozpytaniu wiem, że większość też ich nie stwierdza, ale chcę znać opinię tych, którzy przez to przeszli, bo problem jednak czasem występuje ... 

 

Trochę odgrzewając kotleta. Trzecie założenie 272 i sznurowadło w prawym bucie się poddało. Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło. w Modelu 558 po około roku użytkowania, żadnych problemów.

post-1709-0-45817400-1455628176_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodziłoby o jakiekolwiek inne buty niż lotniki, to bym napisał "bierz, Yanko, bo ta firma prezentuje to świetną relację jakości do ceny". Ale lotniki to według mnie na tyle wyjątkowe buty, że dopiero buty z "wyższej półki" prezentują się naprawdę dobrze...

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodziłoby o jakiekolwiek inne buty niż lotniki, to bym napisał "bierz, Yanko, bo ta firma prezentuje to świetną relację jakości do ceny". Ale lotniki to według mnie na tyle wyjątkowe buty, że dopiero buty z "wyższej półki" prezentują się naprawdę dobrze...

 

Rozumiem, że jak lotniki, to najlepiej bez szwów i u Kielmana? Co ewentualnie mógłbyś polecić, jeśli nie te Yanko? I niekoniecznie w cenie robionych na miarę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaryta:

Nie mam lotników bezszwowych. Ani od Kielmana, ani od droższych rzemieślników (np. Maftei). Pewnie takie byłyby najlepsze, ale to tylko moje domysły. Mam od od paru lat lotniki Meermin i od bardzo niedawna  Vassa. Oprócz tego mierzyłem lotniki Prime Shoes, Yanko i Carmina i wg. mnie różnica między Vassem, a resztą jest kolosalna. Kwestia kopyta, użytych skór, wykonania... W cenie niższej niż bespoke poleciłbym właśnie Vass i C&J Weymouth. Być może moja opinia jest odosobniona, ale  o ile na przykład w brogues, czy nawet captoe oxford podobają mi się choćby i Meerminy, o tyle w lotnikach tylko "wyższa półka" robi na mnie wrażenie. 

 

edycja: Jeszcze AS Scott wyglądają na zdjęciach bardzo ładnie

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tych? http://patine.pl/yanko-style-201-goodyear-welted.htmlKtoś posiada? Poproszę o opinię.

Akurat lotniki Yanko 201 to cały czas jeden z najlepiej sprzedających się modeli, który dość często bywa początkiem przygody z butami z wyższej półki. Wnioskując po Klientach, którzy po tym początku wracają po kolejne modele ciężko wyobrazić sobie lepszą opcję na tej półce cenowej. Jeżeli tylko kopyto 915 (stosunkowo smukłe) pasuje do stopy to absolutnie warto spróbować (wiem, nie jestem obiektywny) :)

 

 

 

Czy planowane jest uzupełnienie większych rozmiarów półbutów? Mnie szczególnie interesuje 11 UK modelu 435 w kolorze Cuero; obecnie oferta dla osób o większych stopach jest dość skromna.

Tak, kwiecień/maj powinny być dostępne. 

 

A na zaostrzenie apetytu kilka załączników :)

 

Yanko Longwing 741

 

post-17-0-48532500-1456162557_thumb.jpg

 

 

Yanko 345

 

post-17-0-53219900-1456162558_thumb.jpg

 

 

Yanko Monks 306

 

post-17-0-16585000-1456162559_thumb.jpg

 

 

Yanko 272

 

post-17-0-64979800-1456162559_thumb.jpg

 

 

Yanko 545

 

post-17-0-19364800-1456162560_thumb.jpg

 

 

Yanko 741 Burdeos

 

post-17-0-66082100-1456162560_thumb.jpg

 

 

Yanko 435 Suede

 

post-17-0-23519300-1456162561_thumb.jpg

 

 

Yanko 545 Suede

 

post-17-0-80247500-1456162561_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi się wydaje, czy coś jest nie tak ze sznurówkami w Yanko? Dwie pary, kupione w niezbyt długim odstępie czasu, pierwsze sznurowanie i pękła sznurówka? 

Podeślij proszę fotki tych sznurowadeł na e-mail sklepowy z żądaniem nowych. Yanko znają już problem i niebawem powinien zostać rozwiązany. 

 

 

 

Jakoś nie mogę się doszukać kopyta 970 w tabeli rozmiarowej na stronie... Czy jeśli wymierzyłem, że w kopycie 915 mój rozmiar to 8,5 (a priori), to czy w kopycie 970 będzie ten sam, czy powinienem zejść o rozmiar w dół?...

Najczęściej Klienci wybierają ten sam rozmiar. Czasem 0,5 mniejszy. Kwestia subiektywnych odczuć. Spróbuj ... najwyżej bezpłatnie wymienisz :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Danielu proszę o odpowiedz czy planowane są lotniki w tym pięknym kolorze zamszu jak powyżej? I drugie: czy/kiedy planowana jest powtórka akcji z zamówieniem+patynowanie? Zagapiłem się ostatnio... .

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy planowane są lotniki w tym pięknym kolorze zamszu jak powyżej?

Obecnie tylko MTO.

 

 

 

I drugie: czy/kiedy planowana jest powtórka akcji z zamówieniem+patynowanie?

Na razie nie ma takich planów. Andrzej chyba, by się załamał, bo aktualnie ma jeszcze do zrobienia sporo :) Ale zawsze można mu coś oczywiście zlecić poza akcją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.