Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

@Jacho, pociągnij po nich Pommadier Cream Saphir na przykład w kolorze 34. Po wchłonięciu kremu dorzuć 2 warstwy wosku Pate de Luxe Saphir w brązie. Jak efekt się spodoba to śmiało eksploatuj, jak się nie spodoba podeślij do wymiany :)

 

Edit:

 

 

Klamerki zamocowane są na jakimś elastycznym materiale.

post-17-0-45619200-1455104185_thumb.jpg

post-17-0-95147900-1455104185_thumb.jpgpost-17-0-37047200-1455104186_thumb.jpg

 

Edit2:

@Jacho, jak się nie spodoba to nie podsyłaj do wymiany (nie zawracaj sobie tym głowy)!

Skontaktuj się tylko ze sklepem, który wszystko zorganizuje i podeśle kuriera do Ciebie :)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię! Zobaczę jakie będą efekty po kremie. Dzięki :)

@Jacho, pociągnij po nich Pommadier Cream Saphir na przykład w kolorze 34. Po wchłonięciu kremu dorzuć 2 warstwy wosku Pate de Luxe Saphir w brązie. Jak efekt się spodoba to śmiało eksploatuj, jak się nie spodoba podeślij do wymiany :)

 

Edit2:

@Jacho, jak się nie spodoba to nie podsyłaj do wymiany (nie zawracaj sobie tym głowy)!

Skontaktuj się tylko ze sklepem, który wszystko zorganizuje i podeśle kuriera do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blekit - TdM są również bardzo ładne. Ja bardzo długo zastanawiałem się nad wyborem i ostatecznie jest jaki jest. Czyli bardzo dobry :-P

@Zajac Poziomka - oczywiście jest to utrudnienie. Pastę zawsze nakładam szczoteczką, jednak okolice łączenia skóry i zamszu szmatką. W pierwszej kolejności odświeżam zamsz i potem zabezpieczam impregnatorem, co "mam nadzieję" tworzy mini powłokę na wypadek zabrudzenia. Oczywiście trzeba bardzo uważać, żeby uniknąć zabrudzenia cholewki opisanej przez Hargina.

 

Trzeba zaznaczyć, że w tych butach będę chodził 5-10 razy w roku max, więc tego pastowania będzie mało. Zacznę od bezbarwnych kremów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fan dobrego buta: 

Ja krem na buty nakładam ściereczką (czasem wacikami), ale robię to na tyle nieuważnie, że zawsze zostaje mi trochę na palcach i najprawdopodobniej przy pierwszym pastowaniu bym tymi pobrudzonymi palcami umazał zamsz. Może bezbarwny krem to faktycznie jest jakieś wyjście z sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tabeli rozmiarów Yanko, moja stopa mieści się w przedziale tęgości F (choć w samej górze tego przedziału - domyślam się, że trzeba mierzyć w skarpecie). Miałem kiedyś Barkery w tęgości G i niezwłocznie odesłałem, bo czułem się jakbym trzymał nogę w studni, ale to był w ogóle bardzo obszerny but (i przy tym może nawet pół rozmiaru za długi)...

 

Jak się to ma do Yanko, zapytacie. Ano tak, że trzeba mi ciemnobrązowych semibroguesów ze skóry licowej i mogę albo czekać na uzupełnienie rozmiarówki tego modelu: http://patine.pl/yanko-style-435-goodyear-welted.html(który jest w F), albo od ręki brać ten w tęgości G: http://patine.pl/yanko-692-marron.html , albo ostatecznie zamawiać ten drugi model w F. Co radzicie?

 

Jeśli ktoś ma jakieś zupełnie subiektywne komentarze dotyczące urody obu modeli 435 v. 692 i kopyt (970 v. 915), to chętnie przeczytam. Dzięki.

 

 

Będę mógł zrobić porównanie między 970, 962 i 915, ale dopiero za ok. 4 tygodnie (czekam właśnie na oksfordy na 970 i 915). Mogę natomiast porównać Barkery na kopycie g z Yankami na kopycie 960. 960 zdecydowanie węższe. Barkery mogę założyć na grubą wełnianą skarpetę i nie czuję opinania, w jankach nie ma o tym mowy. 960 szerokością przypominają Loake na kopycie f.

 

Jeszcze sugestia dotycząca kolorów. Nie wiem czy porównywałeś na żywo kolory marron i niger. Moim zdaniem niger jest najładniejszym z ciemnych brązów w ofercie Yanko.

 

Okazało się, że Hiszpanie zrobili mi niespodziankę i przesyłkę dzięki błyskawicznej obsłudze Saphira dostałem dziś. :)

 

Na gorąco więc i zupełnie subiektywnie. Tradycyjnie przepraszam za jakość zdjęć, ale ten temat mnie przerasta.

 

Kopyto 962, rozmiar 5UK, niecały rok ze mną

 

post-1709-0-33574200-1455288660_thumb.jp

 

W bucie na wysokości śródstopia ok. 3-4 mm luzu. To właśnie skłoniło mnie do spróbowania kopyta 970 i 915

 

Tak więc, 970, rozmiar 5UK

 

post-1709-0-75729500-1455289184_thumb.jp

 

But wyraźnie krótszy niż 962, w bucie na wysokości śródstopia trochę mniej luzu ok. 2mm. Niestety przyszwa się nie schodzi.

 

Kopyto 915, rozmiar 5,5UK

 

post-1709-0-82394500-1455289404_thumb.jp

 

Spodziewałem się, że w rozmiarze 5UK przyszwa może się nie zejść dlatego zdecydowałem się na 5,5. W bucie na wysokości śródstopia ok. 1 mm luzu, 915 również dłuższe od 970, ale tu akurat jest to spowodowane większym rozmiarem.

 

Tak przedstawiają się na zdjęciu

 

post-1709-0-24041800-1455289646_thumb.jp

 

Ameryki nie odkryję, jeżeli powiem, że z tych trzech kopyt najbardziej mi się podoba 915, tylko zastanawiam się jak łamać się będzie but 0,5 numeru większy. Natomiast porównując 960 i 970 muszę powiedzieć, że 962 zdecydowanie bardziej mi się podoba, może przez to, że jest odrobinę dłuższe i mimo że w rzeczywistości obszerniejsze, optycznie sprawia wrażenie smuklejszego.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dwa pytania:

1. Czy można gdzieś na żywo (centrum Polski) zobaczyć buty Yanko przed zakupem? Przyznam że modeli jest bardzo dużo i ciężko patrząc wyłącznie na zdjęcia coś wybrać :(

2. Jaka jest różnica (oczywiście poza ceną) pomiędzy Yanko 610 Cuero a 741 Cuero? Oba mają ten sam kolor Cambridge Cuero, kształt, wzór, więc? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dwa pytania:

1. Czy można gdzieś na żywo (centrum Polski) zobaczyć buty Yanko przed zakupem? Przyznam że modeli jest bardzo dużo i ciężko patrząc wyłącznie na zdjęcia coś wybrać :(

2. Jaka jest różnica (oczywiście poza ceną) pomiędzy Yanko 610 Cuero a 741 Cuero? Oba mają ten sam kolor Cambridge Cuero, kształt, wzór, więc? :)

Z tego co wiem , można tylko w Stargardzie ( byłym Szczecińskim ) .

Różnic nie znam , nie mam tych butów i póki co się nie zdecyduje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quba0: 

W tym poście masz wyjaśnioną różnicę pomiędzy modelami: https://forum.butwbutonierce.pl/topic/1715-producenci-marki-butów-yanko/?p=175617

 

741 to 610 po tuningu :)

Czyli różnica w skośnej linii  a w cenie kilkaset zł ;).... Ale czyli kolor ten sam? Niby na zdjęciach inne wydają się te odcienie ale w opisie jest ten sam kolor ;/. A co do Stargardu to ktoś tam był? Czy jest pełna kolekcja żeby obejrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.