Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Ciąg dalszy ostatnich zakupów.

Razem z opisanymi ostatnio trzewiki mi, zamówiłem również model 743 w wersji Testa de Moro. Mocno wahalem się nad łączenie burgundowej skóry z granatowym zamszem, ale zdecydowała większa uniwersalność tego modelu. Na bardziej "dandy" buty pewnie przyjdzie jeszcze czas ;)

Krótko mówiąc, buty wyglądają rewelacyjnie. Bardzo podoba mi się dynamika kopyta 915, a TdM to jeden z ciekawszych kolorów skóry jakie widziałem.

Muszę dodać, że jeden z butów miał niewielkie skazy (żyłki na skorze), ale Patine wzorowo rozwiązało sytuację. W takim sklepie zakupy to czysta przyjemność :)

Na koniec dwa zdjęcia:

2c0d1b56352fe5ec71ace8996c875464.jpg

d3c007015b4e4853a81207c9922ff49b.jpg

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam najbardziej bym wolał opcję nr 2, ale z zamszem w kolorze brązowym. Może kiedyś się coś takiego pojawi :).

 

Powiem szczerze, że nie do końca dostrzegam "sens" tego ostatniego modelu. Rozumiem, gdy buty są uszyte z dwóch różnych skór, ale w tym wypadku są praktycznie takie same jak "zwykłe" oksfordy, poza szwem oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, walczę o poprawę jakości sznurowadeł w niektórych modelach Yanko. Jeżeli macie gdzieś w swoich archiwach fotografie z przetartymi sznurowadłami, bardzo proszę o priv z obrazkiem lub podesłanie fotki na e-mail sklepowy. Z góry podziękował :)

Fajnie byłoby coś z tym zrobić, bo w moich trzewikach po jednym założeniu już widać przetarcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Potrzebuję porady i sugestii. Mam stopy o wymiarach 28,2/10,2 cm i 27,9/10,1 cm z dość wysokim podbiciem. W przypadku marki Meermin noszę rozmiar 8,5, choć żeby stały się wygodne potrzebowałem kilku miesięcy. Obecnie pomagam przyjacielowi, który bierze ślub, w skompletowaniu garderoby. Mierzył moje monki 8,5 na Hiro od Meermina i stwierdził, że są idealne. Szczęśliwie ma on głębsze kieszenie ode mnie i udało mi się go przekonać do Yanko. Przeszukując ten wątek i czytając porady, wydaje mi się, że rozmiar 8,5 na 915 będzie odpowiednim wyborem. Czy słusznie wywnioskowałem czy jednak są użytkownicy mający odmienne zdanie?

 

Drugie pytanie dotyczy już samego modelu. Czym różni się w szczegółach 272 i 433? Czy chodzi jedynie o skórę? A czy 433 i 558 mają taką samą skórę, a różnią się tylko tęgością, czy czymś jeszcze? Z uwagi na tęgość chyba od razu powinienem odrzucić 558? Ostatecznie chyba najodpowiedniejszym wyborem będzie 272 lub 433, jednak nie wiem, który model będzie miał głębszy kolor czerni. Wybaczcie niemądre pytania, jeśli takie się wydają, ale już tych elementów nie udało mi się wyszukać w wątku.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przeszukując ten wątek i czytając porady, wydaje mi się, że rozmiar 8,5 na 915 będzie odpowiednim wyborem. Czy słusznie wywnioskowałem czy jednak są użytkownicy mający odmienne zdanie?

Statystycznie tak, ale bywają odchylenia. W razie potrzeby bezpłatnie wymieni na lepiej pasujący rozmiar, także nie ma się czego bać :)

 

 

 

Czym różni się w szczegółach 272 i 433?  Czy chodzi jedynie o skórę?

Różnią się liczbą dziurek :)

Skóra ta sama. 

 

 

 

A czy 433 i 558 mają taką samą skórę, a różnią się tylko tęgością, czy czymś jeszcze?

Liczbą kopytem, liczbą dziurek, tęgością. Skóra ta sama.

 

 

 

jednak nie wiem, który model będzie miał głębszy kolor czerni. 

Głębia będzie taka sama. Można nad nią popracować za pomocą kremów i past.

 

 

 

Z uwagi na tęgość chyba od razu powinienem odrzucić 558?

558 robione są na szerszym kopycie niż 272 i 433, także jeżeli stopa szeroka lub wysokie podbicie 558 powinny leżeć lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeszwa jest chyba w normie - takie "łuszczenie się" wierzchniej warstwy powierzchni to normalne zachowanie przy podeszwie z zamkniętym kanałem szycia.Tutaj to samo w C&J oraz w Meermin Linea Maestro:

 

http://www.styleforum.net/t/191166/shoe-construction-behind-the-veil/450#post_7900237

http://www.styleforum.net/t/277707/meermin-mallorca-shoes/12750#post_7768680

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saphir.pl

Bardzo dziękuję za pomoc i informacje. To dużo pomogło.

 

Mam jeszcze pytanie typowego Krakusa. Czy wiadomo jak często są wyprzedaże na Yanko i czy w ogóle jest to regularny trend? Ostatnio coś pamiętam, ale nie wiem czy to nie było epizodyczne?

przypominam sobie ze w czerny piatek byla przecena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.